Tik šiandien! -5% extra nuolaida su kodu: PIGU (nuolaidos sumuojasi)

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Šėtono apžavai

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 5,79 €
Kaina su kodu: 4,46 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 18-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
2021-01-24 Deimantė

Man labai patiko. Apie II Pasaulinio karo metais patirtą žydų tragediją aprašant vieno kaimo žydų likimą. Labai stipru.


2024-07-31 5.79 InStock
Į krepšelį 4,46 € -23% su kodu
PATOGU

Knygos „Šėtono apžavai“ aprašymas

Premijomis apdovanoto šiuolaikinio žydų rašytojo Grigorijaus Kanovičiaus romanas „Šėtono apžavai“ pasižymi elegantiška proza bei stipriais veikėjų portretais. Visa autoriaus kūryba – paminklas istorijai ir Lietuvos žydams. Litvakų saga vadinami kūriniai pasakoja apie mūsų šalyje gyvenusius žydus, jų buitį, kasdieninį gyvenimą bei skaudų ištisų kartų likimą.

Romanas „Šėtono apžavai“ skaitytojus nukelia į karo metu sunaikintą Miškinių miestelį, kuriame nuo seno santarvėje gyveno tiek žydai, tiek lietuviai. Siužetas vystomas pirmaisiais Antrojo pasaulinio karo metais.

Žydai ir lietuviai nuo seno gyveno kartu. Tačiau Antrasis pasaulinis karas prižadino šėtoną, kuriam pirštu mostelėjus vieni kaimynai atsigręžė prieš kitus. Ilgi santarvės metai tarsi liko užbraukti šiam šėtonui paskambinus pinigų kapšeliu. Rašytojas Grigorijus Kanovičius pasakoja apie miestelio gyvenimą, bet tuo pačiu ir kelia klausimus, kodėl taip lengvai paminamos žmogiškosios ir krikščioniškosios vertybės, o žmogus spjauna į moralę ir pataikauja velniui.

Pasaulis, apie kurį rašo autorius, nebeegzistuoja. Jį nušlavė karas, kurio metu naciai ir kolaborantai sunaikino beveik visus Lietuvos žydus. Romanas „Šėtono apžavai“ pasakoja apie pačią šio naikinimo proceso pradžią Miškinių miestelyje. Vietoje, kurioje žydai buvo bendruomenės dalis: dirbo, siuvo, kepė, gydė. Kodėl mes taip lengvai atsisukame prieš kaimyną, iš kurio vakar pirkome duoną?

„Šėtono apžavai“ – paminklas, kuriame puikia proza įtaigiai papasakotas vienas skaudus istorijos etapas. Knygoje daugybė įdomių veikėjų: nuo aristokratiškos lenkės, galiausiai tapusios kapinių prižiūrėtoja iki nagingo siuvėjo. Jų gyvenimo įprastumas tik dar labiau sustiprina nacių valymo žiaurumą.

Knyga įvertinta EBRD – Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko – literatūrine premija, o po jos pasirodė daugybė palankių apžvalgų tarptautinėje žiniasklaidoje. Grigorijaus Kanovičiaus kūryba verčiama į keturiolika kalbų.

Grigorijus Kanovičius (g.1929 m.) – žydų rašytojas, Lietuvos nacionalinės ir Izraelio rašytojų sąjungos premijų laureatas. Autorius parašė vienuolika Litvakų sagos romanų, kuriuose atskleidžiamas Lietuvos žydų likimas per XIX ir XX amžius.

Iš rusų kalbos vertė Aldona Paulauskienė.

Puikūs atsiliepimai ir trumpas aprašymas turėjo įtikinti, kad Grigorijaus Kanovičiaus knygos yra vertos jūsų lentynos. Kviečiame jas įsigyti internetu – pigiau ir greičiau. Įvairaus žanro knygas pirkti online galite už itin patrauklią kainą, tereikia pasižvalgyti po akcijų ir išpardavimų skiltis. Puslapių skaičius, santrauka, aprašymas bei ištraukos leis įvertinti kūrinį, kuris tik ir laukia savo skaitytojo.


  • Autorius: Grigorijus Kanovičius
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 214
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094665080

2021-01-24

Man labai patiko. Apie II Pasaulinio karo metais patirtą žydų tragediją aprašant vieno kaimo žydų likimą. Labai stipru.

Parašykite atsiliepimą apie „Šėtono apžavai“

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą „Šėtono apžavai“, Grigorijus Kanovičius. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Grigorijus Kanovičius su knyga „Šėtono apžavai“ jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga „Šėtono apžavai“ patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Grigorijus Kanovičius. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą „Šėtono apžavai“ palikti ir jūs.

 


Dažnai su „Šėtono apžavai“ perkama kartu