0

Pirkėjų atsiliepimai

Skambėkite, Vilniaus varpai

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2022-05-31 2.99 SoldOut

Knygos "Skambėkite, Vilniaus varpai" aprašymas

Vilnietis gydytojas Vytautas Razukas biografinėje knygoje "Skambėkite, Vilniaus varpai" aprašė ne tik savo gyvenimo bei profesinį kelią, bet ir su skaitytojais pasidalino prisiminimais apie prieškario, karo meto ir pokario Vilnių. Ypač įspūdingai aprašytas vienas Vilniaus rajonų - Žvėrynas, kur prabėgo visa autoriaus vaikystė ir jaunystė, kur išvaikščiotos visos gatvelės ir takeliai, žinomi visi namai, maudytasi Neryje, iškylauta Karoliniškių kalvose, Užvingio miške.

Savo akimis matyti ir knygoje aprašomi istoriniai įvykiai yra vertingas palikimas kitoms kartoms."Mieste buvo matomas ir jaučiamas karštligiškas vokiečių kariškių ruošimasis miesto gynybai. Buvo minuojami tiltai ir kai kurie pastatai. Aukšti karininkai nuolat zujo nedengtais automobiliais (žinojome ir jų pavadinimus: itin ištaigingos – "Opel General", kuklesnis "Opel leitenant".""Rusai nakties metu Žvėryno pakraštyje prieš Užvingio mišką, kur buvo susitelkusios didžiausios vokiečių pajėgos, pakabino keletą garsiakalbių ir juos paslėpė. Iš jų dažnai sklido raginimai kapituliuoti. Žadėjo gyvybės išsaugojimą." "Visi labai džiaugėsi, kai apie 1946 metus tarp geležinkelio stoties ir Žvėryno pradėjo kursuoti nedideli, sovietiškos gamybos autobusiukai. Juose buvo apie 20 sėdimų vietų ir dar 10–15 galėjo važiuoti stovėdami. Vairuotojas su specialia rankena pats atidarydavo ir uždarydavo vieninteles duris autobusiuko priekyje. Bilietus pardavinėjo konduktorė.""Dar prieš septynias buvau savo naujojo darbo vietoje. Gydytoja Nijolė tuo metu baigė paskutiniuosius darbus, ruošdama dirbtinio inksto aparatą prijungti prie ligonio kraujotakos. Pirmą kartą pamačiau šį žmogaus proto ir rankų tvarinį. Tai buvo tarybinės gamybos aparatas AIP 63. Turėjome du tokius aparatus."


  • Autorius: Vytautas Razukas
  • Leidėjas: Mažoji leidykla
  • Išleidimo metai: 2014
  • Knygos puslapių skaičius: 496
  • Formatas: 15x23, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786099557021

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Skambėkite, Vilniaus varpai"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Skambėkite, Vilniaus varpai", Vytautas Razukas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Vytautas Razukas su knyga "Skambėkite, Vilniaus varpai" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Skambėkite, Vilniaus varpai" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Vytautas Razukas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Skambėkite, Vilniaus varpai" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Skambėkite, Vilniaus varpai" perkama kartu