⭐Mūsų 21-ojo GIMTADIENIO FIESTA! Ypatingi pasiūlymai ir šventinės kainos Jums! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Slapti didžiųjų režisierių gyvenimai

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2023-02-28 4.99 SoldOut

Knygos "Slapti didžiųjų režisierių gyvenimai" aprašymas

"Slapti didžiųjų režisierių gyvenimai" - šokiruojantys, tačiau tikri pasakojimai apie persirengėlius kitos lyties darbužiais, narkomanus, pėdų fetišistus ir kitus legendinius filmų kūrėjus.


Knygoje "Slapti didžiųjų režisierių gyvenimai" pateikiamos necenzūruotos ir skandalingos garsiausių pasaulio režisierių biografijos – nuo nebyliojo kino laikų iki šių dienų. Autorius neslepia, kad didieji filmų kūrėjai (Čarlis Čaplinas, Voltas Disnėjus, Ingmaras Bergmanas, Federikas Felinis, Stivenas Spilbergas, Kventinas Tarantinas ir kiti) turėjo ne tik ypatingą talentą, bet ir ydų, keistenybių ar net patologinių polinkių.


Kas patikėtų, kad Čaplinas savaitėmis nesikeisdavo kojinių?

Ar tikrai Hičkokas neturėjo bambos?

Nejaugi gerasis dėdulė Voltas, amerikietiškosios animacijos pradininkas, filmavimo aikštelėje buvo tikras tironas?

Ką gi veikė režisierius Polanskis Džeko Nikolsono vonioje su nepilnamete žvaigždute?


Knygos autorius nepabūgo pažvelgti anapus kameros ir atsakyti net į pačius nepatogiausius klausimus. Ir vis dėlto kokia gi būtų kino istorija be šių legendinių asmenybių?


Robert Schnakenberg (g. 1969) yra kelių dokumentinių knygų autorius. Jis gyvena Brukline.

„Gimtasis žodis“ jau yra išleidęs šio autoriaus knygą „Slapti didžiųjų rašytojų gyvenimai“, taip pat Elizabeth Lunday „Slapti didžiųjų dailininkų gyvenimai“ ir „Slapti didžiųjų kompozitorių gyvenimai“.


Iš anglų kalbos vertė Kristina Augustinaitė

Pratarmė

PRATARMĖ

„Kai legenda tampa faktu, spausdinkite legendą", - taip skamba daugeliui žinomas Džono Fordo patarimas. Apie garsiuosius filmų režisierius pasakojama galybė legendinių istorijų - ir dauguma jų tikros. Turėdami omenyje Fordo posakį ir atsižvelgdami į paplitusį savęs ir kitų mitologizavimą, viešpataujantį Holivude ir kino sostinėse visame Žemės rutulyje, knygos „Slapti didžiųjų režisierių gyvenimai" puslapiuose stengsimės atskirti faktus nuo pramanų. Sveiki atvykę į pasaulį, kur gėrimai liejasi laisvai, „aktorių atrankos kušetė" naudojama dvidešimt keturias valandas per parą ir septynias dienas per savaitę, o savo būsimo šedevro finansavimo galimybes susiaurinate tik patys, švaistydami ribotą biudžetą vėjais.

Filmų režisieriai buvo vadinami paskutiniais kaubojais, lyginami su dievais, vyriausiaisiais virėjais, kompanijos vadovais ir vujaristais. Aktoriai, filmavimo komanda ir meninis filmo turinys nuo pat darbo pradžios visiškai priklausydavo nuo režisierių, o atsakomybę jie prisiimdavo retai. Prodiuseriai investuodavo pinigus, kad režisieriai galėtų įgyvendinti savo vizijas, tačiau kūrybinio proceso pabaigoje jie tiesiogine prasme likdavo belaiką tuščią maišelį, kuris kadaise buvo pripildytas tūkstančio Pasadenos dantistams priklausiusių grynųjų. Šis verslo modelis padėjo sukurti keletą nepaprastai gerų ir keletą visai prastų filmų, tačiau atsirado tūkstančiai puikių istorijų apie režisierius, - daugelį jų čia ir papasakosime. Nuo despotiškų tironų, tokių kaip Sesilis B. De Milis, iki visuomenės provokatorių, kaip Spaikas Li, režisieriai visais laikais sugebėdavo įbauginti savo pavaldinius, vaidytis su konkurentais ir drumsti vandenį dėl kostiumų.

Visa tai dar papildo asmeninės keistenybės, nenormalūs įpročiai ir patologiniai polinkiai, būdingi beveik kiekvienam stulbinamai sėkmingam kūrėjui. Šiose priedangose slepiasi kitos lyties drabužių nešiotojai, kojų pirštų čiulpikai, paniškai bijantieji mikrobų, valdžios ir sekso maniakai. Čia atrasite atsakymus į tūkstantį smulkiausių klausimų ir galėsite stebinti savo draugus, pamišusius dėl filmų. Kuris žymus režisierius buvo apsėstas kroketo? Kuris savo didžiuliuose namuose visą kambarį paskyrė knygoms apie Napoleoną? Ar tiesa, kad Alfredas Hičkokas neturėjo bambos?

Jeigu filmų režisieriai išties elgiasi kaip vujaristai, besinaudojantys filmavimo kameromis tam, kad mums atskleistų žmogiškosios patirties užkaborius, kurių kitu atveju nepamatytume, tuomet visai teisinga, jog mes jiems atsimokame tuo pačiu. Tad įvairumo dėlei vogčiomis dirstelėkime į užpakalinius jų namų langus, pažvelkime į jų spintas, kur laikomos kino juostos, demaskuokime keletą miesto legendų ir išsiaiškinkime, kuo gyvena šiuolaikiniai didieji mitų kūrėjai. Kaip pornografinė kino juosta ištraukiama ir parodoma tik ypatingiems draugams, taip ir šiais slaptais gyvenimais vertėtų pasidalyti su tais, kurie gali ištverti pasivaikščiojimą audringosios kino istorijos pakraščiu. Taigi, be ilgų ceremonijų... Pritemdykite šviesas! įjunkite kameras!

Turinys

TURINYS


Pratarmė / 7

D. V. Grifitas / 9

Sesilis B. De Milis / 16

Čarlis Čaplinas / 23

Džonas Fordas / 31

Hovardas Hoksas / 39

Oskaras Mišo ir kiti deramo dėmesio nesulaukę Holivudo aukso amžiaus režisieriai / 46

Frankas Kapra / 49

Alfredas Hičkokas / 55

Luisas Bunjuelis / 63

Voltas Disnėjus / 69

Luisas B. Majeris ir kiti legendiniai prodiuseriai / 77

Leni Ryfenštal / 80

Eliją Kazanas / 86

Akira Kurosava / 92

Orsonas Velsas / 99

Ingmaras Bergmanas / 107

Edas Vudas ir kiti kičo meistrai / 115

Federikas Felinis / 117

Robertas Oltmenas / 124

Semas Pekinpa / 131

Stenlis Rubrikas / 139

Serdžas Leonė / 148

Donas Siglis ir kiti žanrinio kino meistrai / 155

Žanas Lukas Godaras / 158

Fransua Triufo / 166

Romanas Polanskis / 173

Vudis Alenas / 180

Fransis Fordas Kopola / 188

Brajanas De Paima / 195

Alisa Gi Blašė ir kitos deramo dėmesio nesulaukusios režisierės /  / 201

Verneris Hercogas / 204

Martinas Skorsezė / 211

Džordžas Lukasas / 218

Deividas Lincas / 226

Oliveris Stounas / 233

Stivenas Spilbergas / 242

Stivenas Kingas ir kiti, kurie verčiau nebūtų režisavę filmų / 250

Pedras Almodovaras / 254

Broliai Koenai: Džoelis Koenas, Itanas Koenas / 261

Spaikas Li / 269

Kventinas Tarantinas / 277  • Autorius: Robert Schnakenberg
  • Leidėjas: Gimtasis žodis
  • Išleidimo metai: 2015
  • Knygos puslapių skaičius: 288
  • Formatas: 14x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955165477

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Slapti didžiųjų režisierių gyvenimai"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Slapti didžiųjų režisierių gyvenimai", Robert Schnakenberg. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Robert Schnakenberg su knyga "Slapti didžiųjų režisierių gyvenimai" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Slapti didžiųjų režisierių gyvenimai" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Robert Schnakenberg. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Slapti didžiųjų režisierių gyvenimai" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Slapti didžiųjų režisierių gyvenimai" perkama kartu