0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Tarptautiniai atsiskaitymai

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
REKOMENDUOJAMOS NAUJOS KNYGOS

Tarptautiniai atsiskaitymai


Šiuo metu neparduodama

Knygos "Tarptautiniai atsiskaitymai" aprašymas

Atnaujintame leidinyje "Tarptautiniai atsiskaitymai" nagrinėjamos dvi tarptautinių atsiskaitymų sritys - tarptautinių atsiskaitymų rizika ir jos mažinimo būdai bei tarptautiniuose atsiskaitymuose naudojamos mokėjimo priemonės ir mokėjimo sąlygos. Taip pat pateikiami ne tik nagrinėjamų valiutos kurso rizikos draudimo priemonių, atsiskaitymo priemonių, dokumentinio mokėjimo sąlygų veikimo principai, bet ir jų taikymo praktikoje pavyzdžiai.

Knyga "Tarptautiniai atsiskaitymai" bus žinių šaltinis ne tik studijuojantiems, bet ir verslo atstovams, norintiems pagilinti tarptautinių atsiskaitymų būdų ir nemokėjimo rizikos mažinimo srities žinias.

PRATARMĖ


Nuo pirmojo knygos "Tarptautiniai atsiskaitymai" leidimo praėjo aštuoneri metai. Per šį laikotarpį įvyko nemažai tarptautinių atsis-kaitymų vykdymo pokyčių, susijusių su šiuose procesuose dalyvaujančių institucijų veikla, naujų atsiskaitymo formų naudojimu, valiutos kurso sistemos kaita.

Autorė, rengdama naują mokomosios knygos "Tarptautiniai atsiskaitymai" leidimą, turėjo tikslą įvertinti ir atspindėti šiuolaikines tarptautinių atsiskaitymų aktualijas. Lyginant su pirmuoju mokomosios knygos "Tarptautiniai atsiskaitymai" leidimu, atlikti šie pakeitimai ir papildymai:

1 skyriuje "Tarptautinių atsiskaitymų esmė ir jų atspindėjimas šalies mokėjimų balanse" plačiau aprašytos tarptautinių atsiskaitymų tendencijos, pagrindžiant jas tiek tarptautinių atsiskaitymų atskiruose pasaulio regionuose, tiek Lietuvoje statistika, detaliau aptarta oficialių tarptautinių atsargų struktūra ir dinamika, skyrius papildytas 2005-2013 metų LR mokėjimų balansu.

2 skyriuje "Tarptautinių atsiskaitymų rizika" išplėsti poskyriai apie kredito institutus ir valiutos kurso pasikeitimo riziką bei elgsenos strategijas rizikos atžvilgiu, atnaujinti pateikti pavyzdžiai, įvertinant euro įvedimą Lietuvoje nuo 2015 m. sausio 1 d. Iš esmės peržiūrėti ir koreguoti šalies riziką įvertinančių indeksų pavyzdžiai.

3 skyriuje "Valiutos kursas ir valiutų keitimo sistemos" atnaujintas skyrius apie valiutos kurso nustatymo būdus, įvertinant kotiruotės užsienio valiutai pasikeitimą, įvedus Lietuvoje eurą. Atnaujinti visi šiame skyriuje patelkiami valiutos kurso ir kotiruočių pavyzdžiai. Valiutos kurso sistemos nagrinėjamos remiantis Tarptautinio valiutos fondo grupavimu, skyrius papildytas naujausia statistine medžiaga.

k skyrius "Išankstiniai, pasirinkimo ir ateities sandoriai valiuta" papildytas vienakrypčio išankstinio sandorio ir valiutų apsikeitimo sandorio palyginimo analize, atnaujinti visi šiame skyriuje pateikiami išankstinio valiutos kurso apskaičiavimo pavyzdžiai. Skyrius papildytas tarptautinės valiutų rinkos apyvartos statistika.

5 skyrius "Kitos valiutos kurso pasikeitimo rizikos draudimo priemonės" atnaujintas, praplečiant valiutų pasirinkimo alternatyvų analizę, koreguojant šiame skyriuje pateiktus valiutos kurso rizikos draudimo pavyzdžius taip, kad jie atspindėtų naujos valiutos - euro - įvedimą.

6 skyriuje "Prekybos sutartyje numatytos mokėjimo sąlygos" išplėsta Vienos konvencijos ir ją ratifikavusių šalių analizė. Skyrius papildytas mokėjimo termino nustatymo ir laikymosi problematika bei Europos mokėjimo indekso statistika.

7 skyriuje "Tarptautinės mokėjimo priemonės" nuodugniau aptarti mokėjimo čekiu ir vekseliu privalumai ir trūkumai, akcentuojant mažėjančią čekių svarbą vykdant tarptautinius atsiskaitymus ir išaugusį vekselių naudojimo mastą krizės metu. Skyrius praplėstas "Bendros mokėjimų eurais erdvės" (SEPA) projekto analize. Atnaujinti tarptautinių mokėjimų pervedimo, naudojant NOSTRO ir LORO sąskaitas, pavyzdžiai, pritaikant juos euro valiutai.

8 skyrius "Tarptautiniuose atsiskaitymuose naudojami dokumentai. INCOTERMS" papildytas skyriumi apie tiekimo sąlygas, įtrauktas SMGS geležinkelio važtaraščio ir bendro CIM/SMGS važtaraščio nagrinėjimas, pateiktas dokumentų skirstymas pagal jų atliekamas funkcijas.

9 skyriuje "Dokumentinis inkaso" peržiūrėta ir atnaujinta skyriaus struktūra, atsisakant retai tarptautinėje prekyboje naudojamos dokumentinio inkaso formos - inkaso už neatšaukiamą mokėjimo pavedimą - aptarimo.

10 skyriuje "Dokumentinio akredityvo naudojimas tarptautiniams atsiskaitymams" bendrosios akredityvų rūšys pagal mokėjimo būdą papildytos negocijavimo akredityvo analize, detaliau ir aiškiau aptartos dokumentų pateikimo ir mokėjimo vietos alternatyvos, pateikta nauja "Vieningų dokumentinių akredityvų taisyklių" (UCP 600) redakcija.

11 skyrius "Dokumentinių akredityvų rūšys. Banko mokėjimo įsipareigojimas" papildytas naujos mokėjimo priemonės - banko mokėjimo įsipareigojimo - analize, pateiktas prašymo pervesti dokumentinį akredityvą pavyzdys.

12 skyrius "Garantijos - tarptautinių atsiskaitymų efektyvinimo priemonė" papildytas garantijų naudojimą reguliuojančių taisyklių (URDG 758) analize ir prašymo išduoti banko garantiją pavyzdžiu.

Už vertingas pastabas ir pasiūlymus dėkoju šios knygos recenzentams - prof. Vaidai Pilinkienei ir prof. Daivai Dumčiuvienei, už pagalbą rengiant šios knygos tekstą dėkoju Ekonomikos katedros administratorei Raimondai Pauraitei.

Autorė


Parašykite atsiliepimą apie "Tarptautiniai atsiskaitymai"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Tarptautiniai atsiskaitymai, kurią skaitytojams dovanoja Gražina Startienė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Gražina Startienė su knyga Tarptautiniai atsiskaitymai jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Tarptautiniai atsiskaitymai patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Gražina Startienė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Tarptautiniai atsiskaitymai palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Tarptautiniai atsiskaitymai" perkama kartu