Tik šiandien! -5% extra nuolaida su kodu: PIGU (nuolaidos sumuojasi)

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Vaizdai iš vaikystės

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2022-07-13 G.


Šiuo metu neparduodama

2024-07-31 7.49 SoldOut

Knygos „Vaizdai iš vaikystės “ aprašymas

Jon Fosse – visame pasaulyje pripažintas garsus norvegų rašytojas, kuriam pranašaujama prestižinė Nobelio premija. Produktyvus autorius nevengia įvairaus žanro ir rašo romanus, trumpąją prozą, scenarijus, kūrinius vaikams, poeziją. Knyga „Vaizdai iš vaikystės“ priklauso leidyklos „Aukso žuvys“ leidžiamai serijai „Keliautojai laiku“.

Knygą sudaro keli trumpieji prozos tekstai: „Vaizdai iš vaikystės“, „Sesutė“, apsakymas „Taip viskas prasidėjo“ bei apysaka „Rytas ir vakaras“.

Apysakoje „Rytas ir vakaras“ poetiškai žvelgiama į tokį trumpą ir trapų žmogaus gyvenimą. Pirmoje dalyje vyras laukia, kol jo žmona pagimdys sūnų Joną. Vėliau skaitytojas stebi jau suaugusio Jono gyvenimo pabaigą. Siužetas paprastas paviršiuje, tačiau visa jo esmė – teksto gilyje.

„Vaizdai iš vaikystės“ – autobiografinis kūrinys. Jis apima kūdikystę, nepatogią paauglystę, labiausiai vaizduotėje įstrigusius rašytojo gyvenimo momentus. Minimaliame tekste susipažįstame su autoriaus vaikystės miestelio gyvenimu, turime progą prisiliesti prie fjorsų išvagoto ir vėjų nugairinto Norvegijos peizažo.

„Sesutė“ buvo rašytas tarsi kūrinys vaikams. Pagrindinė veikėja ir pasakotoja yra keturių metų mergaitė. Šioje istorijoje taip pat paliečiama paties autoriaus vaikystė ir jos prisiminimai. Apsakyme „Taip viskas prasidėjo“ jautriai perteikiamos tyros paaugliškos meilės problemos, pasakojama apie pirmąsias nedrąsaus jausmo užuomazgas.

Jon Fosse gimė 1959-tais metais, Norvegijoje. Jis yra vienas garsiausių šiuolaikinių šalies rašytojų. Pirmoji autoriaus knyga išleista 1983-iais metais. Nuo tada Jon Fosse sukūrė apie penkiasdešimt įvairiausių tekstų, kuriuos sudaro tiek trumpoji proza, dramos, tiek romanai bei knygos vaikams. Rašytojo darbai išversti į daugiau nei keturiasdešimt kalbų. Leidinys „The Daily Telegraph“ Jon Fosse įtraukė į gyvų genijų šimtuką. Rašytojui jame atiteko aštuoniasdešimt trečia vieta.
Jon Fosse taip pat yra laikomas vienu ryškiausių dramaturgų pasaulyje. Jo spektakliai įvairiose šalyse rodyti tūkstančius kartų. Už savo kūryba Jon Fosse apdovanotas įvairiomis prestižinėmis premijomis. Norvegijos karalius jam suteikė išskirtinį apdovanojimą – garbės rezistenciją Valdovų rūmuose už indėlį į šalies meną ir gyvenimą. Rašytojui Jon Fosse prognozuojama ir prestižinė Nobelio literatūros premija.

Knyga „Vaizdai iš vaikystės“ – pirmoji proga ir lietuvių skaitytojams susipažinti su šiuo iškiliu autoriumi.

Iš norvegų kalbos vertė Justė Nepaitė


  • Nobelio literatūros premijos laureato knyga

  • Autorius: Jon Fosse
  • Serija: Keliautojai laiku
  • Leidėjas: Aukso žuvys
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 160
  • Formatas: 14x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098120547

2022-07-13

Parašykite atsiliepimą apie „Vaizdai iš vaikystės “

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą „Vaizdai iš vaikystės “, Jon Fosse. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Jon Fosse su knyga „Vaizdai iš vaikystės “ jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga „Vaizdai iš vaikystės “ patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Jon Fosse. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą „Vaizdai iš vaikystės “ palikti ir jūs.

 


Dažnai su „Vaizdai iš vaikystės “ perkama kartu