⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Madeline Miller (g. 1978 m. liepos 24 d.) – amerikiečių rašytoja. Ji augo Niujorke, netoli Metropoliteno meno muziejaus, kuriame labai mėgo leisti laiką. Ypač jai patiko Egipto ir Senovės Graikijos parodos, kurias ji lankė ne vieną kartą.

Madeline Miller knygos

Rasta: 2

Kirkė | Madeline Miller
16,59 €
Turime sandėlyje
Achilo giesmė | Madeline Miller
13,89 €
Turime sandėlyje
Rasta: 2

Būdama paauglė Madeline persikėlė į Filadelfiją, kur pradėjo rimtai mokytis lotynų kalbos, o įkvepiančios mokytojos dėka laisvalaikiu studijavo ir graikų kalbą. Jau tuo metu mergina svajojo tapti rašytoja, nors nesitikėjo, kad tokia svajonė gali išsipildyti.

Būsima autorė mokėsi Brauno universitete, kur įgijo klasikinių mokslų bakalauro ir magistro laipsnį. Daugiau nei penkiolika metų ji dėstė lotynų ir graikų kalbas bei Šekspyro kūrybą vidurinių mokyklų moksleiviams. Viena geriausių savo gyvenimo patirčių Madeline Miller laiko vasaros archeologinius kasinėjimus Korfu vietovėje.

Rašytoja taip pat studijavo Čikagos universitete ir Jeilio dramos mokyklos dramaturgijos skyriuje, kur daugiausia dėmesio skyrė klasikinių tekstų pritaikymui šiuolaikinėms formoms.

Jos pirmasis romanas „Achilo giesmė“ buvo apdovanotas 2012-ųjų metų „Orange Prize“ apdovanojimu ir tapo „New York Times“ bestseleriu. Madeline Miller knyga taip pat pateko į kitų premijų sąrašus. Šis romanas yra įkvėptas Homero „Iliados“. Autorė atgaivino vieną Trojos karo epizodą ir talentingai pasakojo apie žmones ir dievus, herojus ir pralaimėtojus, bei meilę ir išdavystę.

Antrasis rašytojos kūrinys „Kirkė“ ir vėl iš karto tapo „New York Times“ bestseleriu nr. 1 ir pelnė įvairiausių grožinės literatūros apdovanojimų, o „Goodreads“ bendruomenė, 2018-tais metais išrinko kūrinį geriausia fantastikos knyga. Šiame romane autorė atgaivino skaitytojų meilę antikos mitologijai ir Olimpo dievams.

Vienas pagrindinių autorės kūrybos bruožų yra gebėjimas mitinius herojus pavaizduoti žmogiškus ir pasžyminčius tiek bjauriausiomis, tiek tauriausiomis savybėmis.

Madeline Miller romanai išversti į daugiau nei dvidešimt penkias kalbas, o jos straipsniai pasirodo įvairiuose prestižiniuose leidiniuose, įskaitant „Guardian“, „Wall Street Journal“, „Washington Post“, „Telegraph“ ir kt.

Viename interviu paklausta, kaip atrodytų jos idealus gyvenimas, autorė atsakė, kad tai būtų lotynų ir graikų kalbų mokymas, Šekspyro pjesių režisavimas su vidurinės mokyklos mokiniais ir rašymas. Panašu, kad autorei pavyko tokį susikurti. Šios asmenybės knygas rekomenduojame įsigyti internetu ir kiek nauju kampu pažiūrėti į Antikos mitologiją.