Kalėdinė patogupirkti.lt MUGĖ - ieškantiems dovanų! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Maria Treben - garsi austrų žolininkė savo vietą istorijoje išsikovojo kaip viena svarbiausių gydymo vaistažolėmis pionierių.

Maria Treben knygos

Rasta: 7

Rasta: 7

Dauguma ją dievino, tačiau iš tikrųjų Maria Treben buvo paprasta moteris, kuri visą savo gyvenimą pašventė gydymui vaistingaisiais augalais ir siekė savo patirtį perteikti kuo daugiau žmonių.

Kaip ji pati savo knygoje rašo: "Aš tik noriu sergančius žmones supažindinti su svarbiausių augalų gydomosiomis galiomis bei veikimu, ... ir ištiesti ranką tiems, kurie ieško kelio, kaip pasveikti".

Vokietijoje gaminamas „Bitterer Schwedentropfen“ mišinys. Šį mišinį sudaro 11 sudedamųjų dalių. Vienos jų, pavyzdžiui, rabarbarų šaknys, yra lengvai gaunamos ir Lietuvoje, kitų – šafranų, mirų, cinamonų ir kitų – galėtume nebent nusipirkti. Tačiau, netgi susirinkę visus sąraše minimus komponentus, namų sąlygomis mišinio nepasigamintume, nes jame yra ir vienas ypatingas komponentas – Theriak venezian (teriakas – nuo viduramžių laikų vien jų gamintojams žinomas 40–70 komponentų mišinys, naudotas kaip universalus vaistas ir priešnuodis).

XVI a. pradžioje sukurto „Bitterer Schwedentropfen“ autorius – viena ryškiausių to meto Europos mokslo pasaulio garsenybių, gydytojas, gamtininkas, alchemikas ir filosofas Paracelsus. Jo paliktas rankraštis po poros šimtmečių buvo rastas Švedijoje medicinos mokslų daktaro Samsto archyve po to, kai šis žuvo sulaukęs 104 metų, jodinėdamas nukritęs nuo žirgo. Ilgaamžiai buvo ir kiti Samsto šeimos nariai. XX a. viduryje šis Paracelsaus rankraštis pateko į Marios Treben rankas.

Gyvenimą paskyrusi Antrojo pasaulinio karo išvargintų savo tautiečių ir kaimyninės Vokietijos gyventojų gydymui vaistingaisiais augalais, specialaus medicininio išsilavinimo neturėjusi žolininkė buvo laukiama viešnia solidžiausių pasaulio universitetų auditorijose. Be abejo, netrūko ir jos kritikų, pasisakančių vien už cheminiais preparatais paremtą medicinos mokslą. Nepaisydama to, Maria Treben atkakliai siekė, kad ypatingas vaistažolių mišinys pagal jos saugomą receptą taptų lengvai prieinamas kiekvienam žmogui. Jai pavyko prikalbinti verslo imtis Vokietijoje gyvenančius artimus šeimos draugus, dabartinės bendrovės savininkės Maren Ihrlich-Braun tėvus. Atskleisdama visą mišinio gamybos paslaptį, savo testamentu Maria Treben įpareigojo šią šeimą ir jos įpėdinius griežtai laikytis sąžiningos gamybos principų. 1991 m. garsioji žolininkė mirė. Šiuo metu Marios Treben testamento reikalavimų vykdymu labai atidžiai rūpinasi Maren Ihrlich-Braun.