0

Merė Šeli (angl. Mary Shelley, merg. Mary Wollstonecraft Godwin; g. 1797 m. rugpjūčio 30 – m. 1851 m.

Mary Shelley knygos


Frankenšteinas | Mary Shelley
Nuolaida knygai -31%
13,99 € 19,99 € *
Turime sandėlyje

vasario 1 d.) – anglų rašytoja. Žinoma kaip poeto romantiko Percy Shelley žmona ir knygos Frankenšteinas autorė.

Mary Shelley gimė Londone gerai žinomos feministinės, mokytojos ir rašytojos Mary Wollstonecraft  ir liberalaus filosofo, žurnalisto, ateisto ir anarchisto Williamo Godwin'o šeimoje. Mary Shelley motina mirė gimdydama. Tėvui buvo nelengva vienam rūpintis Marija ir jos netikra seserimi Fanny Imlay (nesantuokine motinos dukra), todėl jis netrukus vedė antrą kartą. Su antrąją žmona jie susilaukė dar dviejų sūnų ir dukters Claire Clairmont. Tėvo dėka Mary Shelley gavo puikų išsilavinimą, kuriuo retai galėdavo pasigirti to meto moterys.

Su savo gyvenimo meile Percy Shelley Mary susitiko Godwin'ų knygyne Londone. Čia jis lankydavosi su savo pirmąją žmona Harriet. Percy Shelley, laisvų ir radikalių pažiūrų, kaip ir Mary tėvas, nebuvo patenkintas savo santuoka, todėl netrukus ėmė lankytis Godwin'ų knygyne vienas. Mary Shelley buvo tik 16 metų, kai ji įsimylėjo Percy Shelley ir 1814 m. vasarą jie kartu su netikra seserimi Claire Clairmont pabėgo į Paryžių.
Po kelių savaičių grįžusi jaunoji pora labai nustebo, kai sužinojo, kad tėvas nenori jų matyti. Nusiraminimo Mary Shelley ieškojo darbe ir viso savo gyvenimo meilėje Percy Shelley.


Pradžioje Percy Shelley labai džiaugėsi jų meile, jis žavėjosi Mary sugebėjimu suprasti poeziją ir filosofiją, nors ji, kaip ir pirmoji žmona Harriet griežtai atsisakė netradicinio pasiūlymo gyventi tryse su Percy Shelley draugu Tomas Hogg.


Jų gyvenimas buvo pilnas ne tik literatūros ir poezijos, bet ir tikrų tragedijų. Fanny Imlay pasikorė. Pirmoji Percy Shelley žmona Harriet nusiskandino. Iš Percy Shelley buvo atimtos tėvystės teisės. Claire Clairmont tapo Bairono meiluže ir pagimdė dukrą.

Mary Shelley mirė 1851 m vasario mėn. nuo smegenų auglio.