NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Roald Dahl (1916 - 1990) - norvegų kilmės britų rašytojas. Roald Dahl gimė norvegų Haraldo Dahlo ir Sofie Magdalene Dahl šeimoje. Roaldas pavadintas poliarinio tyrinėtojo, nacionalinio Norvegijos herojaus Roaldo Amundseno garbei. Roald tėvas išvyko gyventi į Angliją 1880 m., o 1911 metais į Angliją atvyko ir Roaldo motina. Anglijoje jie susituokė.

Roald Dahl knygos

Rasta: 9

Matilda | Roald Dahl
-32% su kodu: PATOGU
14,13 €
Kaina su kodu: 9,61 €
Turime sandėlyje
Raganos | Roald Dahl
-50% su kodu: PATOGU
11,33 €
Kaina su kodu: 5,67 €
Turime sandėlyje
Čarlis ir šokolado fabrikas | Roald Dahl
-32% su kodu: PATOGU
12,87 €
Kaina su kodu: 8,75 €
Turime sandėlyje
Kvankos | Roald Dahl
-32% su kodu: PATOGU
12,52 €
Kaina su kodu: 8,52 €
Turime sandėlyje
DGM | Roald Dahl
-30% su kodu: PATOGU
11,58 €
Kaina su kodu: 8,10 €
Turime sandėlyje
Rasta: 9

Roaldas turėjo tris seseris - Astri, Alhild ir Elsa.


920 metais, kai Roaldui buvo 3 metai, jo 7-erių metų vyresnioji sesuo Astri mirė nuo apendicito, o po kelių savaičių žvejodamas Antarktidoje nuo plaučių uždegimo mirė 57-erių metų tėvas. Nors motina galėjo grįžti į Norvegiją pas gimines, tačiau ji nusprendė likti Anglijoje, nes to būtų norėjęs jos vyras. Roaldo tėvas svajojo, kad jo vaikai mokysis gerose Anglijos mokyklose.


Roaldas mokėsi berniukų pensione. Jį baigęs iškeliavo į Niufaundlendo salą. Nusprendęs nestoti į universitetą, 1933 m. įsidarbino bendrovėje "Shell". Dvidešimties metų išvyko į Tanzaniją.


ntrojo pasaulinio karo metu jis tarnavo naikintuvo pilotu Nairobyje (Kenija) ir dalyvavo kovose virš Libijos, Sirijos, Graikijos. Roaldas karą baigė turėdamas pulkininko laipsnį. Karo metu Dahl išleido savo pirmąjį romaną "Gremlinai " (1943 ) . Pagal šią istoriją vėliau buvo sukurtas to paties pavadinimo filmas (1984).


Po karo Dahl pasišventė vien kūrybai - rašė ir suaugusiems, ir vaikams: apsakymus, romanus, pjeses. Knygą "Džeimsas ir milžinas persikas" (1961) Roald Dahl rašė savo vaikams ir neketino jos skelbti, tačiau šeima įtikino jį nunešti rankraštį redaktoriui. Knyga sulaukė milžiniškos sėkmės, ir Dahl ėmė toliau rašyti knygas vaikams ( "Čarlis ir šokolado fabrikas","Matilda" ).


Roald Dahl taip pat parašė dvi autobiografines knygas: "Berniukas" ("Boy") - apie ankstyvuosius savo gyvenimo metus ir knygą "Going Solo " - apie metus praleistus Afrikoje Antrojo pasaulinio karo metais.