⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Teodoras Dreizeris (angl. Theodore Herman Albert Dreiser, 1871 m. rugpjūčio 27 d. – 1945 m. gruodžio 28 d.) - amerikiečių rašytojas ir visuomenės veikėjas.

Teodoras Dreizeris gimė daugiavaikėje emigrantų šeimoje (tėvas emigravo iš Vokietijos, motina - iš Čekijos).

Theodore Dreiser knygos

Rasta: 1

Sesuo Kerė | Theodore Dreiser
5,69 €
Turime sandėlyje
Rasta: 1

Bankrutavus šeimos verslui (šeimai priklausantis vilnos verpimo fabrikas sudegė), būsimo rašytojo tėvas dirbo statybvietėje. Čia jis buvo sunkiai suluošintas, tapo labai religingas ir nustojo rūpintis šeima.


Šeima daug kartų persikraustė, kol galiausiai įsikūrė Terre Haute mieste, Indianos valstijoje. Visi gyveno iš motinos uždarbio - ji tvarkė kaimynų namus, skalbė jiems. Vaikai visada padėjo motinai, išnešiodavo skalbinius, rinko iš vagonų iškritusias anglis krosniai kūrenti ir taip gynėsi nuo nepritekliaus, šalčio ir bado.


16 metų Teodoras baigė mokyklą ir išvyko į Čikagą ieškoti darbo. Du metus jis dirbo padieniu darbininku: restorane padavėju, indų plovėju ir valytoju.


1889 m. įstojo ir metus mokėsi Indianos universitete Bloomingtone. Jo buvusi mokytoja M. Filding apmokėjo šias vienų metų studijas. Tačiau pinigai baigėsi ir mokslus teko nutraukti. Vėliau dirbo klerku, uždarbiavo skalbyklos furgonu išvežiodamas skalbinius, rinkdavo mokesčius. Pažintis su žemiausio sluoksnio žmonėmis vėliau tapo daugelio romanų siužeto šaltiniu.

Nuo 1892 m. iki 1894 m. Dreizeris dirbo Pitsburgo, Toledo, Čikagos ir Sent Luiso laikraščiuose. Tuo pat metu jis pradeda spausdinti pirmuosius savo apsakymus ir apybraižas.


Pirmasis romanas „Sesuo Kerė“ pasirodė 1900 m. Dėl negailestingos Amerikos gyvenimo kritikos šis romanas skaitytojus pasiekė tik po septynerių metų.


1911 m. pasirodė romanas „Dženė Gerhard“.


Svarbiausisa Dreizerio gyvenimo kūrinys  - „Geismo trilogija“ („Finansininkas“, „Titanas“ ir „Stoikas“), kurios paskutinė dalis „Stoikas“ išleista jau po autoriaus mirties, 1947 metais.


1925 m. Dreizeris parašė garsiausią savo kūrinį „Amerikietiškąją tragediją“ ir tapo žinomas visame pasaulyje.

1920 m Dreizeris lankėsi Sovietų Sąjungoje, čia jis susitiko su Vladimiru Majakovskiu ir Sergejumi Eizenšteinu.


1938 m. jis dalyvavo antikarinėje konferencijoje Paryžiuje, kur pasisakė prieš Ispanijos miestų bombardavimą. Jo prašymu prezidentas Ruzveltas išsiuntė Ispanijai  keletą laivų su miltais. 


T. Dreizeris buvo pacifistas ir griežtai smerkė karą, tačiau žavėjosi apgaulingu Rusijos įvaizdžiu ir palaikė komunistų partiją. 1945 jis įstojo į JAV Komunistų partiją. Tų pačių metų gruodį jis mirė Holivude.