Uždaryti

Tikroji arbatos istorija

-44%

Tikroji arbatos istorija

(1 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 1 darbo diena
Leidėjas: Mintis
Išleidimo metai: 2011
Formatas: 17x25, kieti viršeliai
Puslapių skaičius: 316
ISBN ar kodas: 9785417010149
Pirkite dabar!
Internetu: 7,99 €
Knygyne*: 14,19 €
Sutaupote: 6,20 € (44%)
Turime sandėlyje!
Greitas atsiėmimas Vilniuje

Anotacija

Neaprėpiama ir įspūdinga arbatos kelionė visuomet gerokai apsunkindavo užduotį jos istorijos rašytojams. Turint galvoje arbatos botanines ir gydomąsias savybes, su ja susijusius religinius, kultūrinius, ekonominius, antropologinius, socialinius, politinius aspektus, giliausią senovę siekiančias šaknis, visišką atstumų bei kalbos barjerų nepaisymą, toji užduotis daugybę gijų susieti į vientisą, eiliniam skaitytojui suprantamą pasakojimą visuomet atrodė gan bauginanti ir Vakarų, ir Rytų rašytojams.
Nepaisant to, pasaulio bibliotekų saugyklose, interneto archyvuose sukaupta šūsnys knygų bei žurnalų su skrupulingais, aistringais poetų, istorikų, mokslininkų bei humanistų darbais, kurių kiekviename stengtasi atversti vieną ar kitą arbatos istorijos puslapį.

"Pasitelkę istorinius dokumentus bei šaltinius (prieinamus ne viena Vakarų ar Rytų šalių kalba), šioje knygoje "Tikroji arbatos istorija" mes stengėmės atskirti tikrus faktus nuo tradicinių liaudies pasakojimų, išsklaidyti daugybę klaidingų teiginių apie šį visų mėgstamą gėrimą, pagaliau, išgryninti visą, mūsų sukauptą medžiagą į tokį pasakojimą, kuris būtų įdomus kiekvienam besidominčiam arbata bei išskirtine jos vieta žmonijos istorijoje.
Šimtmečiais arbata įkvėpdavo menininkus, sustiprindavo religinius išgyvenimus, atliko itin svarbų vaidmenį plėtojantis pasaulinei prekybai ir net įplieksdavo didžiausius karus. Joks kitas gėrimas neturėjo tokios įtakos šitokiai gausybei žmonių kaip arbata.
Tikroji arbatos istorija į vientisą pasakojimą susieja keisčiausius faktus ir netikėtus istorijos posūkius. Ji išreiškia giliausią pagarbą tam gėrimui, kurį mes visi spėjome pamilti."

Victor H.Mair, Erling Hoh

Pirmą kartą pristatant populiariąją arbatos istoriją taip nuodugniai buvo ištyrinėti ir rūpestingai atrinkti senovės Kinijos, Japonijos, Tibeto, Mongolijos, persų ir arabų istoriniai šaltiniai. Iš jų gimęs pasakojimas veda skaitytoją per Pietryčių Azijos džiungles, Tangų ir Sungų dinastijų prabangą, viduramžių Japonijos arbatos ceremonijų estetiką, legendinius arbatos bei žirgų mainus Vidurinėje Azijoje, pristato, kaip užsimezgė viisiems gerai žinomas britų ir arbatos meilės romanas, pakviečia į geriausią pasaulyje arbatėlę, įskėlusią Amerikos nepriklausomybės kibirkštį.

Knyga "Tikroji arbatos istorija" gausiai iliustruota.

Iš anglų kalbos vertė Jurga Grunskienė

TAIP PAT SKAITYKITE - "Tikroji šokolado istorija"

Knygų komplektas "Tikroji šokolado istorija + Tikroji arbatos istorija"

Atsiliepimai

2015 m. sausio 06 d.
jurga
daug labai įdomių dalykų, tikras džiaugsmas šio gėrimo mėgėjams
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Žaliosios arbatos paslaptys
Marija Milaš
Internetu:
2,79 €
Knygyne*:
3,19 €
Medžiotojų vaišės. Valgiai ir gėrimai
Bronius Kačkus
Internetu:
9,19 €
Knygyne*:
10,59 €
Kokteiliai. 600 receptų knyga
Stuart Walton
Internetu:
11,99 €
Knygyne*:
24,69 €
Tebūnie kava
Emanuelis Ryklys
23,99 €