⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Diana Latvė – biologė, rašytoja. Gimė Šilalėje. Baigusi mokyklą įstojo į Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultetą, kur įgijo biologės bei biologės ir chemikės dėstytojos specialybes. Studijų metais ji buvo aktyvi keliautoja, aplankiusi beveik visus žemynus. Šiuo metu autorė dirba Lietuvos jūrų muziejuje.

Diana Latvė knygos

Rasta: 2

Garmėjimas | Diana Latvė
13,89 €
Turime sandėlyje
Rasta: 2Pirmuosius savo kūrinius rašytoja publikavo 2016-ais metais. Jie pasirodė kultūros leidinyje „Menas“, taip pat buvo išleisti almanache „Baltija“ bei žurnaluose „Šiaurės Atėnai“ ir „Literatūra ir menas“.

2017-ais metais Diana Latvė dalyvavo Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus organizuotame rašinio konkurse, kuriame laimėjo pagrindinį prizą. Laisvalaikiu profesionali biologė mėgsta domėtis istoriniais šaltiniais bei užsiimti kūrybiniu rašymu.

Meilę kūrybai įskiepijo tėtis, kuris buvo aistringas literatūros ir istorijos gerbėjas, padėjęs suformuoti gebėjimą atsirinkti gerą tekstą. Viename interviu autorė teigė, kad paauglystėje skaitytos knygos buvo pagrindinis jos mokytojas. Diana svarstė ir apie literatūros studijas, tačiau biologija suviliojo platesnėmis galimybėmis.

Debiutinis jaunosios rašytojos novelių romanas „Memelio gaisras“ išleistas 2020-ais metais. Kūrinys atkreipė skaitytojų ir kritikų dėmesį bei buvo apdovanotas Ievos Simonaitytės premija.

Romano „Memelio centre“ – miestas Mėmelis, šiandien žinomas Klaipėdos vardu. Klaipėdos istorija autorė pradėjo domėtis netikėtai čia apsigyvenusi ir bandydama prisijaukinti nesvetingą vietą. Novelėse Diana Latvė keliauja per Mėmelio klestėjimo laikus, tampa niokojančio gaisro liudininke, mato, kaip Klaipėda keičiama sovietų valdžios, tačiau išlieka nepavaldi laikui.

Daina Latvė įsitikinusi, kad istorinio žanro grožinė literatūra priartina skaitytojus prie istorijos ir padeda geriau pažinti laikmetį, atrasti netikėtų faktų, įsijausti į atmosferą.

Rengdama savo knygą autorė domėjosi faktais, skaitė knygas apie Klaipėdą, kalbėjosi su įvairiais šį miestą pažįstančiais asmenimis, ekspertais, vartė archyvines teismų bylas, analizavo senas nuotraukas, kurios daug atskleidė apie žmonių buitį, aplinką bei aprangą.

„Memelio gaisras“ – pirmoji išleista Dianos Latvės knyga, tačiau savo stalčiuje ji slepia ir anksčiau pradėtą rašyti romaną apie šešioliktojo amžiaus Žemaitijos bajorus. Autorė tikisi atrasti laiko ir prie šios istorijos dar sugrįžti.

Rašytojos romanas patiks besidomintiems Lietuvos ir Klaipėdos istorija, tad kviečiame jį įsigyti internetu.