0

Erich Fromm

Erichas Fromas (vok. Erich Fromm, 1900 m. kovo 23 d. – 1980 m. kovo 18 d.) – Vokietijos ir JAV psichologas bei filosofas humanistas, vienas neofroidizmo ir froido-marksizmo šakų psichoanalizėje įkūrėjų. Buvo neomarksistinės Frankfurto mokyklos narys. Jo teoriniai modeliai įtakojo pozityviosios psichologijos susikūrimą XX a. pabaigoje.


E.

Erich Fromm knygos


Pamiršta kalba | Erich Fromm

Šiuo metu neparduodama

Meilės menas | Erich Fromm

Šiuo metu neparduodama

Pabėgimas iš laisvės | Erich Fromm

Šiuo metu neparduodama

Žmogus sau | Erich Fromm

Šiuo metu neparduodama

Turėti ar būti? | Erich Fromm

Šiuo metu neparduodama


Fromas gimė Frankfurte prie Maino (Vokietija), žydų ortodoksų šeimoje. Jo protėviai buvo rabinai.

Po studijų Frankfurto ir Heidelbergo universitetuose 22 metų jaunuoliui buvo suteiktas filosofijos daktaro laipsnis. Vėliau E. Fromas tęsė mokslą Berlyno psichoanalizės institute.

Nuo 1930 m. E. Fromas bendradarbiavo Frakfurto intituto socialiniuose tyrinėjimuose. Tapo garsiosios Frankfurto mokyklos nariu. 1933 m. į valdžią atėjus nacistams, E. Fromas kartu su Frankfurto universiteto šviesuomene persikėlė į JAV.


Savo tyrinėjimų pradžioje E. Fromas gilinosi į Z. Froido idėjas, taikė jas praktiškai ir radęs silpnų vietų vėliau kritikavo ortodoksinį froidizmą. Tai paskatino jį sukurti savo koncepciją, pavadintą neofroidizmu. Savo darbuose ir veikaluose humanistas didelį dėmesį skyrė laisvės dualizmo sampratai, vyro ir moters santykiams, sukūrė originalią meilės teoriją.

E. Fromas parašė didžiulio pasaulinio įvertinimo sulaukusias knygas: "Menas mylėti", "Laisvės baimė", "Žmogus sau", "Sveikoji visuomenė", "Psichoanalizė ir religija", Psichoanalizė ir Dzenbudizmas", "Turėti ar Būti" ir kt.


1969 m., pablogėjus sveikatai, E. Fromas persikėlė gyventi į Šveicariją, kur gyveno iki mirties.