0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Heather Morris (gimė Te Awamutu mieste, Naujojoje Zelandijoje) – politikos mokslų daktarė, rašytoja.

Heather Morris gimė nedideliame kaime, Naujojoje Zelandijoje. Čia kartu gyveno keturios jos šeimos kartos. Heather turėjo keturis brolius ir nerūpestingai leido vaikystę.

Heather Morris knygos


Aušvico tatuiruotojas | Heather Morris
Nuolaida knygai -21%
11,99 € 14,99 € *
Cilkos kelias | Heather Morris
Nuolaida knygai -26%
13,39 € 17,99 € *

Mokykloje būsimai rašytojai sekėsi gana vidutiniškai, o labiausiai patiko sportinės disciplinos – plaukimas, tinklinis, tenisas.
Jaunoji Heather labai mėgo skaityti enciklopediją „Britanika“, kuri padėdavo mintimis nusikelti į egzotiškas vietas. Tačiau visi bandymai pačiai rašyti istorijas buvo nesėkmingi.
Šiek tiek paaugusi Heather Morris pasijuto kiek klaustrofobiškai gyvendama glaudžiai apsupta šeimos narių ir 1971-ais metais išsikraustė į Melburną, Australiją. Netrukus čia susitiko savo būsimą vyrą Steve Morris, su kuriuo susituokė 1973-iais metais.
1975-ais metais kartu su vyru moteris grįžo į Naująją Zelandiją, tačiau įsikūrė kaime, kuris gana toli nuo jos gimtųjų vietų. 1976-tais, 1980-tais ir 1985-tais metais šeima susilaukė vaikų.
Vieną rytą pabudusi Heather Morris suprato, kad gyvenime jai šio bei to trūksta – išsvajoto išsilavinimo. 1986-tais metais ji pradėjo mokytis Canterbury Universitete (Naujoji Zelandija), tačiau šeima vėl persikraustė į Australiją. Po kelių metų Heather baigė studijas Monasho universitete ir įgijo politikos mokslų daktarės laipsnį. Nuo 1995-tų iki 2017-tų metų dirbo socialinį darbą medicinos centre Melburne. Per tą laikotarpį moteris stebėjo kaip auga jos vaikai ir aktyviai įsitraukė į sportą. Tiesa, visada vyrui pasakodavo istorijas ir niekada nepamiršo, kad vaikystėje norėjo jas rašyti. Šią svajonę įgyvendinti padėjo ir profesionalaus rašymo kursai Australijos žurnalistų koledže. Moterys dalyvavo daugybėje rašymo seminarų ir dirbtuvių tiek Australijoje, tiek Jungtinėse Amerikos Valstijose.
2003-iais metais Heather Morris susipažino su Lale Sokolov. Ši pažintis virto debiutine autorės knyga „Aušvico tatuiruotojas“. Skaudžioje istorijoje rašytoja papasakojo apie Lane Sokolov likimą. Jis buvo žmogus, kuris laimingo atsitiktinumo dėka turėjo šiek tiek daugiau privilegijų koncentracijos stovykloje ir jomis naudodamasis bandė išgelbėti kuo daugiau likimo draugų. Knyga tapo pasauliniu bestseleriu.
Rašydama „Aušvico tatuiruotoją“ Heather išgirdo ir skaudžią žydaitės Cilkos Klein istoriją. Ją autorė papasakojo knygoje „Cilkos kelias“.