⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Jordan B. Peterson (g. 1962 m. birželio 12 d., Edmontonas, Kanada) – kanadiečių psichologas, Toronto universiteto profesorius, vienas įtakingiausių šiandienos intelektualų.

Jordan B. Peterson gimė bibliotekininkės ir mokytojo šeimoje ir buvo vyriausias iš trijų vaikų.

Jordan B. Peterson knygos

Rasta: 2

Rasta: 2

Būdamas trylikos susidomėjo George’o Orwello, Aldouso Huxley, Aleksandro Solženytsino ir Ayn Rand kūryba, o būdamas paauglys įsidarbino Naujosios demokratijos partijoje. Ilganianiui Jordan B. Peterson nusivylė politine veikla ir būdamas aštuoniolikos partiją paliko.

Baigęs savo gimtojo Fairview miestelio vidurinę mokyklą, 1979 m. Petersonas pradėjo mokytis Didžiųjų prerijų regioninėje kolegijoje, kur studijavo politikos mokslus ir anglų literatūrą. Vėliau jis studijavo Albertos universitete, kur 1982 m. apgynė politikos mokslų bakalauro laipsnį.

Po studijų jis metus praleido Europoje, kur domėjosi psichologinėmis totalitarizmo ištakomis, o 1991 m. McGill universitete apgynė klinikinės psichologijos daktaro laipsnį ir pasiliko šiame universitete podoktorantūrinėms studijoms.

Nuo 1993 m. iki 1998 m. Jordan B. Peterson dirbo Harvardo universitete, kur tyrinėjo alkoholio ir narkotikų sukeliamą agresiją. Jo studentai prisimena, kad Petersono paskaitos buvo labai populiarios. 1998 m. mokslininkas grįžo į gimtąją Kanadą, kur įsidarbino Toronto universitete – jame jis dėsto ir šiandien. Jo moksliniai interesai apima daugybę sričių – psichofarmakologiją, asmenybės, religinę, ideologinę, politinę psichologiją. Jis yra daugiau nei šimto mokslinių publikacijų autorius ar bendraautoris.

Ilgą laiką derino dėstymą su psichologo praktika, tačiau 2017-2018 m. atsiradus naujiems projektams abi šias veiklas sustabdė. Kai naujausia jo knyga „12 gyvenimo taisyklių“ tapo pasauliniu bestseleriu, Jordan B. Peterson atsidūrė dėmesio centre kaip vienas įtakingiausių šių dienų intelektualų. Jis viešuose debatuose diskutavo su Sam Harris, Douglas Murray ir Slavojumi Žižeku – pastaroji diskusija susilaukė didžiulio dėmesio.

Nors save pristato kaip klasikinį britų liberalą, viešojoje erdvėje Jordan B. Peterson dažnai įvardijamas kaip konservatorius ar dešinysis. Pastaruoju metu domisi politinio korektiškumo, postmodernizmo, postmodernaus feminizmo ir genderizmo problemomis. Nors save laiko krikščioniu, nėra tikras, ar egzistuoja Dievas -  laikosi pragmatinės pozicijos, kurią grindžia Carlo Jungo ir Soreno Kierkegaardo įžvalgomis.

Jordan B. Peterson 1989 m. vedė Tammy Roberts, pora susilaukė dviejų vaikų. Jordan B. Peterson laikosi neįprastos dietos – kovodamas su autoimuninėmis ligomis, jis ilgą laiką valgo tik mėsą ir daržoves, o 2018 m. atsisakė ir jų.