0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Antigonė (Mokinio skaitiniai)

4.6
(9 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina internetu: 2,99 €
Kaina knygyne: 3,49 €*
Sutaupote: 0.50 € (15%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
2020-11-24 Justina

Labai patiko ši knyga, tikrai rekomenduoju paskaityti kiekvienam


2021-11-30 2.99 InStock
Į krepšelį

Aprašymas

„Antigonė“ – Sofoklio tragedija, klasikinis graikų kūrinys, kuriame politinė polio tvarka ir įstatymai susiduria su žmogiškumu ir pagarba papročiamsbei tradicijoms.


Ši klasikinė tragedija parašyta tęsiant vadinamąjį Tėbų mitų ciklą. Pagrindinė veikėja Antigonė paženklinta savo tėvo, karaliaus Edipo, prakeiksmo. Jos broliai besidalydami valdžia susivaidija tarpusavyje. Eteoklis, užėmęs Tėbų sostą, išveja savo brolį Polineiką iš miesto, o šiam bandant jėga susigrąžinti priklausančią valdžią, abu broliai žūsta mūšyje. Tėbams ima vadovauti jų dėdė Kreontas, kuris įsako palaidoti Eteoklį, o Polineiko, kaip išdaviko, kūną išniekinti - palikti nelaidotą.


Iš kitų graikų legendų ir pasakojimų, tokių kaip Homero „Iliada“, žinome, jog senovės graikams tinkamas mirusiojo laidojimas buvo ypač svarbus ritualas. Todėl laikydamasi papročių ir nepaisydama Kreonto draudimo, Antigonė ryžtasi palaidoti Polineiką – už tai ji įkalinama rusyje, kuris užritinamas akmeniu.


Antigonė dažnai įvardijama kaip ryžtingos moters idealas. Tai stipri ir drąsi mergina, kuri nepaisydama valdovo rūstybės vykdo savo pareigą šeimai. Tiesioginis jos vardo vertimas iš senovės graikų kalbos reiškia „verta savo tėvų“.

Šiame kūrinyje sprendžiamos problemos aktualios jau daugiau nei du tūkstančius metų, o „Antigonėje“ pasakojamos situacijos artimos ir atpažįstamos. Tai ir pilietinis pasipriešinimas, ir prigimtinio ir valstybės įstatymo priešprieša, ir ištikimybės ir pažado svarba, o svarbiausia – meilė ir atsidavimas šeimai.


Antigonės istorija įkvėpė gausybę kūrėjų. Ją interpretavo dramaturgai ir kompozitoriai, tokie kaip Mendelsonas ir Helderlinas, šios tragedijos siužetą savo kūryboje naudojo filmų kūrėjai, dailininkai, poetai ir rašytojai.


Manoma, kad Sofoklis „Antigonę“ sukūrė apie 441 m. pr. Kr. Tai buvo Atėnų pakilimo metai, todėl stebina, kad šiame kūrinyje nėra pasididžiavimo ir patoso, būdingo šiam laikotarpiui. Joje nėra ir stiprios politinės propagandos, išskyrus vieną kitą perspėjimą dėl tironijos pavojaus. Manoma, kad alternatyvią tragedijos versiją buvo sukūręs ir kitas graikų dramaturgas Euripidas. Jo versijoje Antigonė išvengia tragiško likimo įsikišus dievui Dionizui.


„Mokinio skaitiniai“ – literatūros klasikos serija, kurioje publikuojami žymiausi ir svarbiausi lietuvos bei užsienio rašytojų kūriniai. Joje spausdinami tiek pilnos apimties, tiek sutrumpinti darbai, leidžiantys susipažinti su poetų, prozininkų ir dramaturgų kūrybos braižu, suprasti pagrindines tekstuose nagrinėjamas problemas.

  • Autorius: Sofoklis
  • Leidėjas: Žaltvykslė
  • Išleidimo metai: 2004
  • Knygos puslapių skaičius: 79
  • Formatas: 14x22, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9986-06-022-2

2020-11-24

Labai patiko ši knyga, tikrai rekomenduoju paskaityti kiekvienam

2019-10-30

Puiki knyga

2019-10-05

2013-10-11

liuks :)

2013-10-11

Labai patiko si knyga, rekomenduoju

2012-01-26

reik rasyni parasyt moteru paveikslas sofoklio \"antigoneje\" gal galit padet?

2007-10-07

gnyga tikrai gera :)\r\n\"tik interpretacija buvo sunku parasyt...\"- gal gali man padet parasyt?ar sawo kajp pawyzdi parodyt?:) buciau lb dekinga \r\n

2007-09-25

visai patiko :) tik interpretacija buvo sunku parasyt...

2006-12-26

Sofoklio Antigone - nuostabaus grozio kurinys

Parašykite atsiliepimą apie "Antigonė (Mokinio skaitiniai)"

Būtina įvertinti prekę