0

Aš esu Vanagas

  • Nuolaida knygai -34%
5.0
(1 įvertinimai)
Kaina Internetu: 9,99 €
Kaina Knygyne: 14,99 €*
Sutaupote: 5.00 € (34%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
2018-11-26 Adas

Nuostabi knyga!

Informacija

Aš esu Vanagas

  • Leidėjas: Dominicus lituanus
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 272
  • ISBN ar kodas: 9786098227079

2020-08-31 9.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

„Aš esu Vanagas“ – istoriko Arvydo Anušausko knyga, kurioje remiantis naujausiais tyrimais pasakojama apie anksčiau nežinomus Lietuvos partizanų vado gyvenimo, kovos, tardymo ir mirties epizodus.
2018 m. buvo skirti vieno iš Lietuvos partizanų vadų Adolfo Ramanausko–Vanago atminimui. Šimtųjų jo gimimo metinių  pradžią lydėjo netikėta žinia – buvo patvirtinta, jog rasti jo palaikai. Metus vainikavo iškilmingos valstybinės laidotuvės, kurių metu Adolfas Ramanauskas–Vanagas atgulė amžino poilsio Antakalnio kapinėse. Ką iš tiesų žinome apie vieną žymiausių pokario kovų asmenybių, jo didvyriškas pastangas atkurti Lietuvos nepriklausomybę ir jo bylos tyrimą KGB rūmų rūsiuose?


Knygą „Aš esu Vanagas“ parengęs istorikas Arvydas Anušauskas teigia, kad ši knyga nėra bandymas atsakyti į pastarojo meto viešojoje erdvėje pasklidusias provokacijas ir bandymus menkinti partizanų kovų atminimą. Anot jo, čia bandoma pažvelgti į vieno žmogaus istoriją, remiantis ne tik archyvuose randama dokumentine medžiaga, bet ir kitomis, pagalbinėmis disciplinomis, tokiomis kaip archeologija, grafologija, teismo medicina. Jos padeda prakalbinti dokumentus, kad šie papasakotų tai, kad plika akimi nematoma.


Garfologų tyrimai padėjo įrodyti, kaip KGB struktūros bylose klastojo parašus. Medicinos psichiatrijos ekspertai dalinosi savo įžvalgomis, vartydami Lukiškių ligoninėje darytus įrašus, kai Vanagas po kankinimų atgavo sąmonę. „Aš esu Vanagas“ kviečia skaitytojus pažvelgti į skausmingiausią Lietuvos istorijos epizodą iš naujo ir įvertinti dėl Lietuvos nepriklausomybės žuvusius didvyrius.


Šioje knygoje istorikas Arvydas Anušauskas atskleidžia, kaip KGB vykdė Vanago persekiojimo operaciją, suėmimą, kokius kankinimus pasitelkė siekdami išgauti prisipažinimą, kaip buvo klastojami dokumentai ir bylos duomenys. Pasakojimą papildo ir Adolfo Ramanausko–Vanago žmonos Birutės Mažeikaitės–Ramanauskienės istorija, ir nepriklausomoje Lietuvoje vestos nusikaltimų prieš partizanus bylos tyrimo detalės. Knygos prieduose skaitytojai ras autentiškų šaltinių – nuo nuotraukų iki paties Vanago rašytų tekstų, partizaninių kovų aprašymų, interviu su dukra.


Knygos autorius Arvydas Anušauskas – lietuvių istorikas, politikas, Lietuvos Respublikos Seimo narys. Daugiau nei dvi dešimtis metų dirbo istorijos mokslo srityje kaip tyrėjas ir pedagogas, nuo 2000 m. buvo vienas iš tarptautinio Antikomunistinio kongreso organizatorių. Arvydas Anušauskas priklauso Prezidentinei Tarptautinei komisijai nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams įvertinti. Už savo veiklą yra įvertintas valstybiniais Estijos ir Lietuvos apdovanojimais. Jis – 24 knygų autorius ir bendraautorius, prisidėjo rengiant 14 dokumentinių filmų.

2018-11-26

Nuostabi knyga!

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu