⭐⭐⭐ MAŽŲ KAINŲ DIENOS! Ypatingi pasiūlymai visą savaitę! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 15 ar 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Civilizacijų gramatika

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nemokamas knygos pristatymas
Kaina: 16,29 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Smartpost paštomatus Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-01-27 Scipilijotas


2023-03-31 16.29 InStock
Į krepšelį

Knygos "Civilizacijų gramatika " aprašymas

1987 metais pirmą kartą pasirodžiusi istoriko Fernand Braudel knyga „Civilizacijų gramatika“ buvo parašyta kaip įvadas į istorijos dėstymą vidurinėje mokykloje. Prancūzas Fernand Braudel yra vienas įtakingiausių dvidešimto amžiaus istorikų, taip pat vienas iš struktūralizmo pradininkų, “Analų” mokyklos atstovas.

Struktūralizmas – socialinių mokslų kryptis, pagrįsta požiūriu į kūrinio sandarą kaip apibrėžtų elementų tarpusavio santykių visumą, kurioje kiekvieno elemento vieta ir paskirtis priklauso nuo jo santykių su kitais elementais. Fernand Braudel sukėlė istorijos mokslo revoliuciją siūlydamas atsižvelgti į geografinius ir ekonominius faktus siekiant suvokti istorinius procesus.

„Civilizacijų gramatika” atskleidžia Fernand Braudel idėjas, kuriomis remdamasis jis mėgino reformuoti istorijos mokymą. Tiesa, nesėkmingai, nes dėl radikalaus požiūrio į istorijos dėstymą, jis buvo išstumtas iš Prancūzijos kolegijos Agregacijos komisijos prezidento pareigų.

Fernand Broudel savo knygoje apžvelgia po visą pasaulį išsibarsčiusias civilizacijas: vakarų, tolimųjų rytų, pietryčių Azijos ir kitas. Autorius nesilaiko istorinių įvykių chronologijos. Jo kūrinys – išsami analitinė analizė, padedanti perprasti civilizacijų atsiradimo ir vystymosi visumą, vidines struktūras. Knyga skirta besidomintiems civilizacijų istorija, jų kultūriniu, politiniu, ideologiniu kontekstu.

Fernand Braudel teigia, kad istorija aiškina ne tik praeitį, bet ir dabartį. “Civilizacijų gramatika” yra tarsi vadovėlis žmogui, norinčiam suvokti kultūrų ir tam tikrų kultūrinių reiškinių atsiradimą bei vystymąsi, kitu kampu pažvelgti į įvairius mūsų pasaulio reiškinius.

Fernand Braudel gimė 1902 metais, matematikos mokytojo šeimoje, mokyklą baigė Paryžiuje, vėliau studijavo istoriją Sorbonoje.
Aštuonerius metus mokė istorijos Alžyre, vėliau dėstytojavo prestižiniuose Paryžaus licėjuose bei San Paulo (Brazilija) universitete. 1956–1972 metais vadovavo Paryžiaus praktinės aukštųjų studijų mokyklos ekonominių ir socialinių mokslų sekcijai.
Karo metais Fernand Braudel gavo prancūzų kariuomenės leitenanto laipsnį ir buvo patekęs į vokiečių nelaisvę. Kelis metus praleido Mainzo ir Liubeko belaisvių stovyklose. Būdamas nelaisvėje parašė savo daktaro disertacijos juodraštį „Viduržemio jūra ir Viduržemio jūros pasaulis Pilypo II epochoje“, kurį apgynė 1947 metais. Prieš pasirodant pirmajam darbui, Fernand Braudel bandė gauti profesoriaus vardą Sorbonoje. Visgi, konservatyvūs universiteto akademikai nepriėmė jo novatoriškos istorijos mokslo sampratos.
Istorikas mirė 1985 metais, palaidotas Paryžiuje.

Iš prancūzų kalbos vertė Dainius Gintalas


  • Autorius: Fernand Braudel
  • Leidėjas: Kitos knygos
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 608
  • Formatas: 16x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094274510

Kiti taip pat domėjosi


2021-01-27

Parašykite atsiliepimą apie "Civilizacijų gramatika "

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Tautų istorija

Fernand Braudel pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Civilizacijų gramatika ", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Civilizacijų gramatika " aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Civilizacijų gramatika " už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Civilizacijų gramatika "? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Fernand Braudel tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Civilizacijų gramatika " perkama kartu