Kalėdinė patogupirkti.lt MUGĖ - ieškantiems dovanų! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Dešimt kautynių

Kaina: 11,29 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-12-31 11.29 InStock
Į krepšelį

Knygos "Dešimt kautynių" aprašymas

Istorinės knygos „Dešimt kautynių“ autorius Ernestas Kuckailis yra karys profesionalas, tarnaujantis Lietuvos kariuomenėje ir turintis realios kovinės patirties tarptautinėse misijose. Jis parašė jau ne vieną knygą, sulaukusią palankių istorikų atsiliepimų. Knygoje „Dešimt kautynių“ Ernestas Kuckailis aprašo partizanų kovas, kurias vertina per savo patirties prizmę.

Trumpame aprašyme, kuris nugulė ant knygos nugarėlės, istorikas Gediminas Kulikauskas teigia, kad šis leidinys turėtų suvilioti istorijos žanro knygų gerbėjus, Lietuvos partizanų veiklos tyrinėtojus ir žmones, besidominčius karo strategijomis. Tai be galo informatyvi, išsami knyga, paremta archeologine medžiaga, autoriaus karine patirtimi ir autentiškais pasakojimais. Juk Ernesto Kuckailio senelis Boleslovas Kuckailis-Šapalas pats dalyvavo ne vienose partizanų kautynėse.

Ernestas Kuckailis sukūrė gyvą, lengvą tekstą, su daugybe asmeninių įžvalgų ir pamąstymų. Kaip jau sufleruoja pavadinimas, istorinėje knygoje išnagrinėtos dešimt partizanų kautynių. Autorius jas kruopščiai atkuria ir nagrinėja puolimo bei gynybos taktiką, ginklus bei kovos rezultatus. Jis analizuoja ar partizanų pasirinkta strategija pasiteisino, kur buvo padarytos didžiausios klaidos, kurių kaina, deja, visada gerokai per didelė.

Vienose kautynėse partizanai panaudojo pavyzdines karo strategijas, kitose koją pakišo neišmanymas, patirties stoka ar paprasčiausias žmogiškumas, pavyzdžiui, kuomet pasigailėjus priešų karių, šie vėliau įdavė pasipriešinimo dalyvius. Knygoje „Dešimt kautynių“ daug smulkmenų, autentiškų detalių, todėl skaitytojai lengvai įsijaus į aplinką bei susitapatins su mūšių veikėjais.

Rašytojas aptaria ne tik kovų eigą. Knygoje gausu ir kitos, kiekvienam karo istorijos gerbėjui įdomios, informacijos. Nemaža dalis teksto skirta partizanų ginkluotės aptarimui. Ernestas Kuckailis dėmesingai aprašo pistoletus, šautuvus, kulkosvaidžius, granatas, taip pat pasakoja apie jų naudojimo specifiką, galimybes ir technines savybes. Beje, partizanai savo ginklams suteikdavo pravardes. Apie tai taip pat pasakojama knygoje „Dešimt kautynių“.

Ernestas Kuckailis savo tekstą iliustravo medžiaga iš archeologinių tyrimų, kurie nagrinėjo mūšių vietas. Taip atkuriamoms situacijoms suteikdamas dar daugiau autentikos, autorius įtaigiai nagrinėja istorinį palikimą. Šovinių tūtelės, drabužių liekanos ir kitos smulkmenos atskleidžia, kokio masto susišaudymo būta, ar kada užsikirto ginklas, žuvo karys, nesprogo granata, kaip buvo išdėstytas būrys ir kitas technines įdomybes.

Knygos „Dešimt kautynių“ autorius pats dalyvavo archeologiniuose tyrinėjimuose. Kovos patirties turinčiam profesionalui mūšių liekanos ar jų nebuvimas gali papasakoti gerokai daugiau nei eiliniam mėgėjui.

„Dešimt kautynių“ – studentams ir mokslininkams, žmonėms besidomintiems karo strategija, ginklais, archeologinių tyrinėjimų medžiaga bei visiems istorijos gerbėjams.

Ernestas Kuckailis – profesionalus Lietuvos kariuomenės karys, viršila, snaiperių ir išgyvenimo kursų instruktorius. Ernestas Kuckailis pats dalyvavo kariuomenės misijose Kosove, Afganistane ir Irake. Autorius mokėsi Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete ir šią savo patirtį pritaiko net ir kariuomenėje. Jis sukūrė „Alfa“ kuopos ir jėgerių mokyklos emblemas, įvairius ženklus.
Ernesto Kuckailio bibliografijoje jau ne viena istorinė knyga. Leidinyje „Trispalvio Erelio skrydis. Eskadrono "Erelis-02" misija Afganistane 2002-2003“ jis aprašė savo kovinę patirtį pirmoje atkurtos Lietuvos kariuomenės kovinėje misijoje.
Unikalaus siužeto knygoje „Tylūs žingsniai per samanas“ autorius atskleižia partizaninį karą per žmonių išgyvenimus ir buitį.
Kūrinys „Laiškai iš Varviškės“ – per dzūkų kaimo žmonių aplinką, išgyvenimus ir kasdienybę perteikiamos Lietuvos šaulių kovos likviduojant Varviškės „respubliką".
„Partizano žiedas“ dar viena karinė apybraiža, kurioje pasakoja apie partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago kelionę per partizaninio karo apimtą šalį. Autorius gretina partizanų žygius su šių dienų kariuomenės pratybomis.
„Pavasarį paukščiai sugrįžta“ – istorija apie vokiečių parašiutininkus Antrajame pasauliniame kare.

Daugelį paminėtų knygų kviečiame įsigyti internetu ir susipažinti su įdomiausiais istoriniais epizodais. Pirkti online siūlome ir daug kitų, skaitytojų apžvalgose puikiai įvertintų, leidinių apie karą. Pasižvalgykite karo atsiminimų skiltyje, skaitykite aprašymus, santraukas ir knygų ištraukas bei išsirinkite įdomiausius kūrinius, kuriuos pasinaudoję geromis akcijų bei išpardavimų kainomis įsigysite pigiau. Šalia knygos aprašymo rasite nurodytą puslapių skaičių ir viršelio formatą, tad visada žinosite, kokios apimties knygos tikėtis.


  • Autorius: Ernestas Kuckailis
  • Leidėjas: Vox Altera
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 160
  • Formatas: 17x24, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098088335

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Dešimt kautynių"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie partizanus

Ernestas Kuckailis pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Dešimt kautynių", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Dešimt kautynių" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Dešimt kautynių" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Dešimt kautynių"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Ernestas Kuckailis tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Dešimt kautynių" perkama kartu