0

Eilinio partizano atsiminimai: Lietuvos nepriklausomybės kovose

Kaina internetu: 11,29 €
Kaina knygyne: 13,75 €*
Sutaupote: 2.46 € (18%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Eilinio partizano atsiminimai: Lietuvos nepriklausomybės kovose

  • Leidėjas: Bonus animus
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 450
  • ISBN ar kodas: 9789955754589

2020-10-31 11.29 InStock
Į krepšelį
Knygos "Eilinio partizano atsiminimai: Lietuvos nepriklausomybės kovose " aprašymas

Alekso Šemetos „Eilinio partizano atsiminimai“ - serijos "liudijimai" knyga.

Dažniausiai užėjus kalbai apie kovojusius už Lietuvos laisvę paprastai prisimenami pokario partizanai. Tačiau partizanų būriai atsirasdavo ir tada, kai nedidelei Lietuvos armijai neužtekdavo jėgų vienu metu kautis su visais į mūsų šalį įsiveržusiais priešais, kaip nutiko 1919 m. šiaurės Lietuvą užplūdus bermontininkams.

Tuo metu pagrindinės Lietuvos armijos pajėgos grūmėsi su bolševikais ir pirmieji prieš bermontininkus stojo vietos gyventojų sudaryti partizanų būriai. Tarp jų buvo ir prie Šiaulių veikęs Felikso Šemetos vadovautas Kužių būrys. Tiesa, broliai Šemetos (be Alekso ir Felikso dar ir Ipolitas) iš pradžių rizikavo gyvybėmis parūpindami Lietuvos armijai amuniciją iš vokiečių karinių sandėlių Šiauliuose, vogdami ją vagonais. Vėliau, Šaulių sąjungos pavedimu, F. Šemeta suformavo partizanų būrį. Šis kovėsi su apylinkėse plėšikavusiais bei gyventojus terorizavusiais bermontininkais, nutraukinėjo jų telefono ir telegrafo ryšius, ir, vykdydamas įsakymą iš Kauno neleisti bermontininkams permesti pagalbą jų su Lietuvos armija kovojusiems daliniams, rengė diversijas geležinkelio atšakoje tarp Kuršėnų ir Šiaulių bei vertė nuo bėgių karinius bermontininkų traukinius. 1919-siais buvęs vos 16 metų, A.Šemeta atsiminimus pradėjo rašyti dar tarpukaryje, bet baigė jau emigracijoje JAV.

Parašykite atsiliepimą apie "Eilinio partizano atsiminimai: Lietuvos nepriklausomybės kovose "

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Karo atsiminimai. Tremtis. Partizanai. Holokaustas

Aleksas Šemeta parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Eilinio partizano atsiminimai: Lietuvos nepriklausomybės kovose , kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Eilinio partizano atsiminimai: Lietuvos nepriklausomybės kovose aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Eilinio partizano atsiminimai: Lietuvos nepriklausomybės kovose už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Eilinio partizano atsiminimai: Lietuvos nepriklausomybės kovose ? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Aleksas Šemeta tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Eilinio partizano atsiminimai: Lietuvos nepriklausomybės kovose " perkama kartu