-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: SILUMA

0

Pirkėjų atsiliepimai

Gimusi laisva

Kaina internetu: 13,39 €
Kaina knygyne: 19,29 €*
Sutaupote: 5,90 € (31%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-05-31 13.39 InStock
Į krepšelį

Knygos "Gimusi laisva" aprašymas

„Gimusi laisva“ – garsios anglų autorės Joy Adamson pasakojimas apie jos kartu su vyru išaugintą liūtukę Elsą. 1960-ais metais pirmą kartą pasirodžiusi knyga tapo „The New York Times“ bestseleriu, buvo išversta į daugelį kalbų bei ekranizuota.

Yra daugybė knygų apie prijaukintų gyvūnų grįžimą į laukine gamtą, tačiau „Gimusi laisva“ – labiausiai jaudinanti istorija, kurioje grožinės literatūros žanras pinasi su moksliniu darbu. Autorė smulkiai aprašo augančio liūtuko gyvenimą. Nepaprasta liūtės Elsos ir ją auginusių žmonių draugystė nepaliks abejingais.

Joy Adamson pasakoja apie liūtukę Elsą, augančią nelaisvėje ir pamažu atrandančią bauginantį laukinės gamtos pasaulį. Rašytoja fiksuoja tiek žmonių, tiek gyvūnų gebėjimą įveikti iš pažiūros milžiniškas kliūtis.

Elsa tapo našlaite 1956-ais metais, kai George Adamson vykdydamas pareigas ir gindamas save bei kitą prižiūrėtoją nušovė juos puolančią liūtę. Vėliau paaiškėjo, kad patelė gynė savo jauniklius. George parsivežė liūtukus namo. Du didžiuosius perdavė zoologijos sodui, o mažiausią augino patys.

Joy ir George Adamson „įsivaikino“ liūtukę ir tapo pakaitiniais jos tėvais. Pora mokė Elsą įgūdžių, kurių prireiks norint išgyventi gamtoje. Nors šansai buvo menki, bet mokymas buvo sėkmingas. Po trejų metų Elsa iškeliavo į laukines Kenijos pievas ir pati susilaukė jauniklių, kuriuos vėliau atvedė parodyti savo žmogiškiesiems „tėvams“. Elsa tapo pirmąją su žmonėmis augusia liūte, kuriai pasisekė grįžti, pritapti gamtoje ir susilaukti savo jauniklių.

Knyga iliustruota nuostabiomis nuotraukomis, kurios dar prieš kelis dešimtmečius užbūrė pasaulį. Skaitytojai ne tik išgirs istoriją apie neįprastą Adamson šeimos narį bet ir susipažins su nepaprasta Afrikos laukine gamta bei sudėtingu aplinkosaugininkų darbu.

„Gimusi laisva“ – pirmoji trilogijos dalis. Autorė Joy Adamson kitose knygose aprašė vėlesnį Elsos bei jos palikuonių gyvenimą ir likimą.

Joy Adamson (1910-1980) – gamtininkė, dailininkė, rašytoja. Autorė labiausiai išgarsėjo dėl istorijos apie liūtę Elsą, kurią augino 3 metus. Naudodama savo ir vyro užrašus Joy Adamson parašė knygą „Gimusi laisva“. Išleista 1960-ais metais ji tapo bestseleriu. Autorė knygos uždarbį aukojo įvairiems gamtosaugos projektams.

Sudomino trumpas aprašymas? Knyga nepaliks abejingų, tad visus gamtos mylėtojus kviečiame ją įsigyti internetu. Pirkti online rasite ir daugiau įvairių žanrų bei siužetų leidinių, kurie dažnai kainuoja pigiau. Tereikia pasinaudoti akcijomis ir išpardavimais. Santrauka, aprašymai, ištraukos, puslapių skaičius, leidimo metai – detalės, padedančios rinktis skaitinius. Na, o jei vis dar abejojate, visada pasidomėkite atsiliepimais ir apžvalgomis.


  • Pavadinimas originalo kalba: Born Free
  • Autorius: Joy Adamson
  • Leidėjas: Aukso pieva
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 560
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098105582
  • Vertėjas: Osvaldas Aleksa, Kazys Pūras
  • Iš kokios kalbos versta: anglų

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Gimusi laisva"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Užsienio tikros istorijos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Gimusi laisva", Joy Adamson. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Joy Adamson su knyga "Gimusi laisva" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Gimusi laisva" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Joy Adamson. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Gimusi laisva" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Gimusi laisva" perkama kartu