0

Įrėminta erdvė. Lietuvos teatro dailė sovietmečiu

  • Nemokamas knygos pristatymas
Internetu: 21,79 €
Knygyne: 23,99 €*
Sutaupote: 2.20 € (10%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva ir LP Express terminalus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Įrėminta erdvė. Lietuvos teatro dailė sovietmečiu

  • Leidėjas: Vilniaus universiteto leidykla
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 21x21, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 288
  • ISBN ar kodas: 9786090700273

2020-05-31 21.79 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Šios knygos "Įrėminta erdvė. Lietuvos teatro dailė sovietmečiu" radimosi pagrindas – bendradarbiavimas su MO muziejumi, rengiant internetinę Kultūros istoriją.

Knygoje pristatoma įvairius apribojimus patirianti meno sritis – teatro dailė. Čia įrėminimo sąvoka vartojama plačiąja prasme. Ji ne tik nusako ideologinį spaudimą sovietmečiu, bet ir tinka kalbant apie dailininkų kūrybos priklausymą nuo bendro teatro menininkų suderinamumo bei pavaldumo režisūros dėsniams. Tokie rėmai iš tikrųjų egzistuoja ir teatre: klasikinė scenos dėžutė įrėmina spektaklio vaizdą.

Knygos skaitytojai galės susipažinti su visomis peripetijomis, kurias patiria teatro dailininkai, sužinoti, kaip atsirado dailininko teatras, kodėl sukurti darbai nepasiekė scenos, taip pat – kaip scenografai išmoko ne tik kūrybiškai bendradarbiauti, bet ir kovoti už savo tiesas bei teises, priešintis ribojimui. Vakarų ir Vidurio Europos teatro istorijos kontekstas padės naujai įvertinti atradimus Lietuvos teatro dailėje, leis permąstyti scenografijos kūrėjų likimus.

Knygoje "Įrėminta erdvė. Lietuvos teatro dailė sovietmečiu" skaitytojai ras nemažai iki šiol nepublikuotų scenografijos eskizų, dokumentų, laiškų ir įvykusių scenografijos parodų sąrašąlaiškų, scenografijos parodų sąrašą.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu