0

Pirkėjų atsiliepimai

Iš karo korespondento užrašų

Kaina: 11,99 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-07-31 11.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Iš karo korespondento užrašų" aprašymas

Knygoje „Iš karo korespondento užrašų“ – skelbiami rašytojo A. Vienuolio-Žukausko - karo korespondento - tekstai, skelbti 1919-1920 m. dienraštyje "Lietuva". Įdomu, kad apie šią jo trumpą, vos pusantrų metų, veiklą žinoma labai nedaug.

Antanas Žukauskas-Vienuolis 1918 m. paskelbtą Lietuvos nepriklausomybę pasitiko Anykščiuose, tačiau po kelių mėnesių, užėjus bolševikams, buvo suimtas. Jam pavyko pabėgti ir apsistoti Kaune, kur jis įsidarbino dienraščio „Lietuva“ redakcijoje. Darbas "Lietuvoje" ir lėmė, kad A. Vienuolis tapo pirmuoju lietuviškos spaudos karo korespondentu.

Anykščiuose gimęs Antanas Vienuolis (tikroji pavardė - Žukauskas) augo pasiturinčių valstiečių šeimoje, o per motiną giminiavosi su pačiu vyskupu Antanu Baranausku. Geriausiai žinomas kaip rašytojas prozininkas, jis domėjosi farmacija, muziejininkyste, aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje. Bene mažiausiai žinomas jo gyvenimo epizodas – karo korespondento tarnyba.

Versdami „Iš karo korespondento užrašų“ puslapius sužinosite, kokia buvo karo su bolševikais Daugpilio apylinkėse eiga bei tenykščių žmonių gyvenimo ypatumai karo sąlygomis; kaip Lietuvos kariuomenė  Radviliškio apylinkėse sutriuškino bermontininkus ir kaip klostėsi įvykiai kovoms pasibaigus; kaip vyko rinkimai į Steigiamąjį Seimą ir kokias viltis vežėsi 1920 m. į Maskvą siųsta taikos delegacija; kodėl paaštrėjo Vilniaus krašto klausimas ir kaip vyko kovos su želigovskininkais.

Fronte sukauptus įspūdžius Antanas Žukauskas-Vienuolis ėmė skelbti dar 1919 m., kai jie trumpų apsakymų forma pasirodė periodinėje spaudoje. Jie buvo pažymėti prierašu „Iš karo korespondento užrašų“, kuris ir įkvėpė šios knygos pavadinimą. Rašytojas planavo išleisti plačios apimties leidinį, deja, 1940 m. okupacija užkirto kelią šiems planams.

Primirštas rašytojo kūrybos epizodas šiandien atrandamas iš naujo. Pristatomi atsiminimai – duoklė ir savo akimis karo siaubą patyrusiam autoriui, ir Nepriklausomybės kovų svarbos liudijimas.


  • Autorius: Antanas Vienuolis
  • Leidėjas: Bonus animus
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 275
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955754534

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Iš karo korespondento užrašų"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Iš karo korespondento užrašų", Antanas Vienuolis. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Antanas Vienuolis su knyga "Iš karo korespondento užrašų" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Iš karo korespondento užrašų" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Antanas Vienuolis. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Iš karo korespondento užrašų" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Iš karo korespondento užrašų" perkama kartu