0

Istorikai nenaudoja dalies šaltinių

Internetu: 13,99 €
Knygyne: 15,79 €*
Sutaupote: 1.80 € (12%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Istorikai nenaudoja dalies šaltinių

  • Leidėjas: Žara
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 17x24, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 264
  • ISBN ar kodas: 9789986343453

13.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Žinomo žurnalisto ir istorijos tyrinėtojo Vidmanto Valiušaičio knyga "Istorikai nenaudoja dalies šaltinių. Dr. Augustinas Idzelis ir Lietuvos okupacijų interpretavimo drama" parengta jo pasikalbėjimų istorinėmis temomis su Amerikos lietuvių istoriku ir advokatu dr. Augustinu Idzeliu (1942-2018) pagrindu. Knyga papildyta retais, istorinėje literatūroje mažai arba ir visai nenaudojamais šaltiniais, taip pat keliais paties A. Idzelio straipsniais, pagilinančiais ir patikslinančiais temas, kurios aptariamos minėtuose pokalbiuose.
Pagrindinė knygos "Istorikai nenaudoja dalies šaltinių. Dr. Augustinas Idzelis ir Lietuvos okupacijų in-terpretavimo drama" tema - pirmosios bolševikų ir nacių okupacijų (1940-1945) traktavimo klausimas. Knyga gausiai iliustruota istorinėmis nuotraukomis ir ano meto spaudos iškarpomis.

Vidmantas Valiušaitis - žurnalistas, publicistas, redaktorius, politikos ir kultūros apžvalgininkas. Baigė Kauno politechnikų institutą ir Vilniaus universitetą. Įvairių laikraščių ir žurnalų redaktorius (1987-2007), Laisvosios Europos radijo korespondentas (1989-2000), Laisvosios bangos radijo (2014-2016) vadovas. Dėstė reporterio darbo pagrindus ir žurnalistinę etiką Vytauto Didžiojo ir Klaipėdos universitetuose. Vinco Kudirkos žurnalistikos premijos (2014), nominacijos „Už nuopelnus žurnalistikai" (2018) laureatas.

"Lietuva yra demokratijos pasienis ir kaip toks priešinasi hitlerizmui, taip pat ir komunizmui, kalbėjo Ovenas J. C. Noremas, praėjusią savaitę viešėdamas Čikagoje."

"Ponas Noremas, kuris išvyko iš Lietuvos praėjusių [1940] metų rugsėjį, pareikalavus raudonųjų vyriausybei, pasakė: „Lietuva yra prieš didžiulį iššūkį. Pasveikinti išsivadavimą iš Rusijos, net ir atsidūrus Vokietijos rankose, buvo natūralus jausmas. Tačiau tiesa yra ta, kad Lietuva, kaip ir daugelis mažų tautų, trokšta išsivaduoti nuo užsienio šalies, kuri dabar kontroliuoja jos teritoriją."

„Lietuva trokšta laisvės ir teisės gyventi kaip nepriklausoma tauta."

„Per savo nepriklausomą egzistencijos laikotarpį, Lietuva pasireiškė kaip simbolis demokratinės valios išlikti. Ji išlieka kaip demokratijos pasienis ir kaip toks priešinasi: hitlerizmui ir visiems kitiems agresoriams."

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu