0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Karalaitė ant stiklo kalno: dvylika gražiausių lietuvių stebuklinių pasakų ir dar viena

3.3
(6 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nuolaida knygai -28%
Kaina internetu: 12,99 €
Kaina knygyne: 17,99 €*
Sutaupote: 5.00 € (28%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-02-24 Rita

Puiki knyga


2021-09-30 12.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Karalaitė ant stiklo kalno: dvylika gražiausių lietuvių stebuklinių pasakų ir dar viena" aprašymas

Išskirtinis lietuvių stebuklinių pasakų rinkinys „Karalaitė ant stiklo kalno“ – tai 12 pasakų, kurios buvo sekamos skirtingose Lietuvos vietose 19 amžiaus pabaigoje – 20 a. pradžioje.

„Karalaitė ant stiklo kalno. Dvylika gražiausių lietuvių stebuklinių pasakų ir dar viena“ pasakų rinkinį sudarė Jūratė Šlekonytė ir Gytis Vaškelis, iliustravo Marius Jonutis. Tai puikiai žinomos ir mylimos stebuklinės pasakos, kupinos fantastikos ir įvairių galių turinčių antgamtinių herojų.

Pasakas teko adaptuoti iš senovinių autentiškų pasakojimų ir kūrybiškai persakyti šiuolaikine kalba. Ši užduotis buvo patikėta tikrai žodžio meistrei, nacionalinės premijos laureatei Danutei Kalinauskaitei. Ji tikina, jog tai buvo rimtas iššūkis. D. Kalinauskaitę sužavėjo pasakos, kurias turėjo galimybę skaityti taip, kaip jos būdavo pasakojamos – tarmiškai, senąja kalba. Pavyzdžiui: „Nuveik in ribokus, kai anys žus in ežera, tai tu ti rasi tokių žuvį, katrų tava žmona tegu suvalga – ir bus vaikų.“

Vis dėlto kad ir autentiškai patrauklios, šios pasakos būtų visiškai nesuprantamos šiuolaikiniams vaikams. Todėl D. Kalinauskaitė jas perrašė bendrine kalba, siekdama, kad nenukentėtų nei intonacija, nei kalbos turtingumas. D. Kalinauskaitės teigimu, tai buvo vienas sunkiausių ir įdomiausių jos darbų.

Nepaprastas darbas teko ir knygos „Karalaitė ant stiklo kalno“ iliustratoriui Mariui Jonučiui. Jis drožė paveikslus ir figūras – šių pasakų herojus. Pridrožė jų daugiau nei 70, o tuomet fotografas Arūnas Baltėnas tas figūras fotografavo. Todėl knygos iliustracijos turi labai akivaizdų trijų dimensijų efektą, atrodo, kad jos veržte veržiasi iš knygos.

Knygoje sudėtos pasakos puikiai žinomos visiems, tačiau jos nuskamba kitaip, nostalgiškai primindamos vaikystę. Pasakos tiesiog atgyja naujam gyvenimui.

TURINYS

Kaip jaunikaitis slibinus nugalėjo

Apie dvylika brolių, juodvarniais laksčiusių

Apie tris karaliūčias, į gulbes pavirtusias

Karalaitė ant stiklo kalno

Apie durnių ir jo prietelį vilką

Apie Mildutę ir jos pamotę laumę raganą

Apie vieną karalaitę ir Saulės dukterį

Apie vieną berną ir jo šuniuką, ir katiną, ir akmeniuką

Apie aukso tiltą

Apie Eglę ir Žilviną

Lekiantis laivas

Apie karaliūnaitę ir auksakasius Sigutė

Ką mums byloja pasakos. Jūratė Šlekonytė

Pasakų šaltiniai

Santrumpos

Iliustravo Marius Jonutis.2021-02-24

Puiki knyga

2020-03-24

xujne o ne knyga

2019-04-17

Administratoriai, trinkite netinkamus komentarus.

2019-04-15

nes eik nachui

2019-04-15

kodel

2019-04-15

eik nachui

Parašykite atsiliepimą apie "Karalaitė ant stiklo kalno: dvylika gražiausių lietuvių stebuklinių pasakų ir dar viena"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių liaudies pasakos

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys "Karalaitė ant stiklo kalno: dvylika gražiausių lietuvių stebuklinių pasakų ir dar viena", kurį parašė Gytis Vaškelis, Jūratė Šlekonytė. Siūlome ne tik išsamų "Karalaitė ant stiklo kalno: dvylika gražiausių lietuvių stebuklinių pasakų ir dar viena" aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Gytis Vaškelis, Jūratė Šlekonytė. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie "Karalaitė ant stiklo kalno: dvylika gražiausių lietuvių stebuklinių pasakų ir dar viena". Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą "Karalaitė ant stiklo kalno: dvylika gražiausių lietuvių stebuklinių pasakų ir dar viena" dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Karalaitė ant stiklo kalno: dvylika gražiausių lietuvių stebuklinių pasakų ir dar viena" perkama kartu