Tik šiandien! -5% extra nuolaida su kodu: PIGU (nuolaidos sumuojasi)

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Lietuva. Studija apie lietuvių tautos atgimimą

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2024-07-31 2.89 SoldOut

Knygos „Lietuva. Studija apie lietuvių tautos atgimimą“ aprašymas

Mikolas Pijus Paskalis von Römeris - gimęs 1880 m. gegužės 5 d. Bagdoniškėse, dabartiniame Rokiškio rajone, į anapilį išėjo 1945 metų šaltą vasario 22 dieną Vilniuje. Buvo paskutiniu Bagdoniškių linijos Römerių atstovu. Reprezentavo 12-ąją šios garsios, plačiai Lietuvoje išsišakojusios giminės kartą. Giminės, persikėlusios XVII a. iš Livonijos į tuometinę Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę.


Tris amžius, pradedant lietuvių armijos artilerijos generolu Motiejumi Römeriu, šios giminės vyrai buvo patriotizmo ir tarnavimo Tėvynei pavyzdžiu. Šios tradicijos nepažeidė ir Mykolas Römeris. Vienas iš XX amžiaus pradžios masonų ložių Lietuvoje atkūrėjų. Buvo žymus konstitucinės teisės specialistas tarpukario Lietuvoje, Kauno Vytauto Didžiojo vardo universiteto profesorius. 1927-ųjų - 1939-ųjų metų laikotarpiu trims kadencijoms buvo renkamas į universiteto rektoriaus postą. Jis daug nuveikė sudėtingų tuometinių Lietuvos ir Lenkijos, lietuvių ir lenkų santykių bare, kaip asmenybė, siūliusi neordinarius tam laikotarpiui sprendimus jiems sureguoti.


Tačiau akademiniame diskurse M. Römeris žinomas kaip pirmasis lietuvių tautinio atgimimo istorikas ir vertintojas, iki šiolei konceptualiai nepasenusios ir kantriai ilgai laukusios vertimo iš lenkų į lietuvių kalbą studijos „Litwa. Studium o odrodzeniu narodu litewskiego“ („Lietuva. Studija apie lietuvių tautos atgimimą“) autorius. Faktiškai šio veikalo koncepcijos pagrindu, jos rėmuose ir šiuo metu tebevykdomi lietuvių tautinio sąjūdžio tyrimai. „Litwa“ („Lietuva“) tokiems tyrimams - tarsi elementorius. Tai pirma sistemiškai, visapusiškai ir nuosekliai aiškinanti ir vertinanti lietuvių tautinį sąjūdį studija.


  • Autorius: Mykolas Romeris
  • Leidėjas: Versus aureus
  • Išleidimo metai: 2006
  • Knygos puslapių skaičius: 256
  • Formatas: 18x25, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9955-601-94-9

Parašykite atsiliepimą apie „Lietuva. Studija apie lietuvių tautos atgimimą“

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą „Lietuva. Studija apie lietuvių tautos atgimimą“, Mykolas Romeris. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Mykolas Romeris su knyga „Lietuva. Studija apie lietuvių tautos atgimimą“ jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga „Lietuva. Studija apie lietuvių tautos atgimimą“ patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Mykolas Romeris. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą „Lietuva. Studija apie lietuvių tautos atgimimą“ palikti ir jūs.

 


Dažnai su „Lietuva. Studija apie lietuvių tautos atgimimą“ perkama kartu