TŪKSTANČIAI KNYGŲ IKI 5€ >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorija: sienų samprata ir delimitaciniai procesai XIV-XVI amžiuje

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2022-07-31 4.59 SoldOut

Knygos "Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorija: sienų samprata ir delimitaciniai procesai XIV-XVI amžiuje" aprašymas

Knygoje "Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorija: sienų samprata ir delimitaciniai procesai XIV–XVI amžiuje " nagrinėjama XIV–XVI a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorijos sienų su gretimomis šalimis samprata, delimitacinių procesų raida ir intensyvumas. Aiškinamos XIV–XVI a. šaltiniuose aptinkamos „sienos“ ir „ženklo“ sąvokos. Tiriama XIV–XVI a. LDK ir Vokiečių ordino sienų raida, rekonstruojama jų nustatymo procedūra.

Analogiškai nagrinėtos LDK sienos su rusėniškomis kunigaikštystėmis ir Maskvos valstybe. Telkiamas dėmesys į pietrytinių LDK sienų „prie Juodosios jūros“ XIV–XVI a. klausimus, apžvelgiama istorinės geografijos specifika ir LDK sienų su Osmanų imperija delimitavimas.

Nagrinėjama LDK sienų su Mazovija ir Lenkija problema, šalių delimitaciniai procesai aptarti 1569 m. derybų dėl Liublino unijos kontekste.

PRATARMĖ


Bakalauro studijų metais Vilniaus universiteto Istorijos fakultete pirmą kartą betarpiškai susidūriau su istorinės geografijos disciplina. Tuomet trečiame kurse prof. Rimvydas Petrauskas pasiūlė rašyti referatą apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Vokiečių ordino sienų sampratą XIV-XV a. Ilgainiui tarpvalstybinių sienų problemą nagrinėjau bakalauro ir magistro darbuose, o galiausiai, išplėtus ir struktūravus tyrimo objektą, parengiau ir 2011 m. gruodį apgyniau daktaro disertaciją, kurioje sistemingai nagrinėjau Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) sienų dinamikos procesą XIV-XVI a. Disertacijoje atsiskleidė LDK teritorializacija - valstybės „kūno" susiformavimas, kurio tapsmą išreiškė tarpvalstybiniai delimitaciniai procesai. Disertacija ir yra šios monografijos pagrindas, tiesa, papildyta naujai atrastais archyviniais šaltiniais ir istoriografija. Reikia pasakyti, kad ilgą laiką LDK istorinės geografijos tyrimai buvo apleisti ir labai mažai plėtoti. Todėl esu ypač dėkingas disertacijos vadovui prof. Rimvydui Petrauskui už paramą ir konsultacijas, kurios leido kuo geriau įsigilinti į gana naujo tyrimo probleminius klausimus ir ieškoti sprendimų. Labai dėkoju doc. dr. Artūrui Duboniui už vertingus pokalbius ir originalias įžvalgas, kurios skatino kiek kitaip pažvelgti į LDK teritorinės struktūros reiškinius istorinės geografijos kontekste. Už pastabas šiam tyrimui taip pat dėkoju doc. dr. Ramunei Šmigelskytei-Stukienei, prof. dr. Ritai Reginai Trimonienei, prof. dr. Irenai Valikonytei, dr. Dariui Baronui ir prof. habil. dr. Zenonui Norkui.

Ruošiant monografiją spaudai, ypač svarbią vietą užima jai parašytos mokslininkų recenzijos. Todėl nuoširdžiai dėkoju doc. dr. Artūrui Duboniui ir doc. dr. Eugenijui Saviščevui už sugaištą laiką recenzuojant šį kūrinį.
Tomas Čelkis


Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorija: sienų samprata ir delimitaciniai procesai XIV-XVI amžiuje"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorija: sienų samprata ir delimitaciniai procesai XIV-XVI amžiuje", Tomas Čelkis. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Tomas Čelkis su knyga "Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorija: sienų samprata ir delimitaciniai procesai XIV-XVI amžiuje" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorija: sienų samprata ir delimitaciniai procesai XIV-XVI amžiuje" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Tomas Čelkis. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorija: sienų samprata ir delimitaciniai procesai XIV-XVI amžiuje" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorija: sienų samprata ir delimitaciniai procesai XIV-XVI amžiuje" perkama kartu