0

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorija: sienų samprata ir delimitaciniai procesai XIV-XVI amžiuje

  • Nuolaida knygai -35%
Internetu: 2,99 €
Knygyne: 4,59 €*
Sutaupote: 1.60 € (35%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorija: sienų samprata ir delimitaciniai procesai XIV-XVI amžiuje

  • Leidėjas: Vilniaus universiteto leidykla
  • Išleidimo metai: 2015
  • Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 352
  • ISBN ar kodas: 9786094594458

2.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Knygoje "Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorija: sienų samprata ir delimitaciniai procesai XIV–XVI amžiuje " nagrinėjama XIV–XVI a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorijos sienų su gretimomis šalimis samprata, delimitacinių procesų raida ir intensyvumas. Aiškinamos XIV–XVI a. šaltiniuose aptinkamos „sienos“ ir „ženklo“ sąvokos. Tiriama XIV–XVI a. LDK ir Vokiečių ordino sienų raida, rekonstruojama jų nustatymo procedūra.

Analogiškai nagrinėtos LDK sienos su rusėniškomis kunigaikštystėmis ir Maskvos valstybe. Telkiamas dėmesys į pietrytinių LDK sienų „prie Juodosios jūros“ XIV–XVI a. klausimus, apžvelgiama istorinės geografijos specifika ir LDK sienų su Osmanų imperija delimitavimas.

Nagrinėjama LDK sienų su Mazovija ir Lenkija problema, šalių delimitaciniai procesai aptarti 1569 m. derybų dėl Liublino unijos kontekste.

PRATARMĖ


Bakalauro studijų metais Vilniaus universiteto Istorijos fakultete pirmą kartą betarpiškai susidūriau su istorinės geografijos disciplina. Tuomet trečiame kurse prof. Rimvydas Petrauskas pasiūlė rašyti referatą apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Vokiečių ordino sienų sampratą XIV-XV a. Ilgainiui tarpvalstybinių sienų problemą nagrinėjau bakalauro ir magistro darbuose, o galiausiai, išplėtus ir struktūravus tyrimo objektą, parengiau ir 2011 m. gruodį apgyniau daktaro disertaciją, kurioje sistemingai nagrinėjau Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) sienų dinamikos procesą XIV-XVI a. Disertacijoje atsiskleidė LDK teritorializacija - valstybės „kūno" susiformavimas, kurio tapsmą išreiškė tarpvalstybiniai delimitaciniai procesai. Disertacija ir yra šios monografijos pagrindas, tiesa, papildyta naujai atrastais archyviniais šaltiniais ir istoriografija. Reikia pasakyti, kad ilgą laiką LDK istorinės geografijos tyrimai buvo apleisti ir labai mažai plėtoti. Todėl esu ypač dėkingas disertacijos vadovui prof. Rimvydui Petrauskui už paramą ir konsultacijas, kurios leido kuo geriau įsigilinti į gana naujo tyrimo probleminius klausimus ir ieškoti sprendimų. Labai dėkoju doc. dr. Artūrui Duboniui už vertingus pokalbius ir originalias įžvalgas, kurios skatino kiek kitaip pažvelgti į LDK teritorinės struktūros reiškinius istorinės geografijos kontekste. Už pastabas šiam tyrimui taip pat dėkoju doc. dr. Ramunei Šmigelskytei-Stukienei, prof. dr. Ritai Reginai Trimonienei, prof. dr. Irenai Valikonytei, dr. Dariui Baronui ir prof. habil. dr. Zenonui Norkui.

Ruošiant monografiją spaudai, ypač svarbią vietą užima jai parašytos mokslininkų recenzijos. Todėl nuoširdžiai dėkoju doc. dr. Artūrui Duboniui ir doc. dr. Eugenijui Saviščevui už sugaištą laiką recenzuojant šį kūrinį.
Tomas Čelkis

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu