0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Rytų aukštaičiai širvintiškiai (su CD)

Kaina internetu: 7,79 €
Kaina knygyne: 8,99 €*
Sutaupote: 1.20 € (14%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2021-10-31 7.79 InStock
Į krepšelį

Knygos "Rytų aukštaičiai širvintiškiai (su CD)" aprašymas

"Rytų aukštaičiai širvintiškiai“ – paskutinė serijos „Lietuvių kalbos tarmės mokyklai“ knyga, skirta rytų aukštaičiams. Jos skaitytojai supažindinami su širvintiškių patarme, kuri yra viena mažiausių lietuvių kalbos patarmių. Pietiniai jos pakraščiai aplenkėję, todėl tradicinės patarmės plotas dar šiek tiek sumažėjęs. Vis dėlto širvintiškiai, kaip ir visų kitų lietuvių kalbos tarmių atstovai, šneka labai vaizdinga, gyva ir įdomia kalba.

Ši knyga skaitytojams padės susipažinti su širvintiškių patarme. Pateikti tekstai turėtų sudominti vaizdingais pasakojimais. Mokiniai išmoks naujų žodžių, frazeologizmų, palyginimų ir pan. Be pasakojimų, skaitytojai ras pasakų, dainų, mįslių, tarminės kūrybos ir kt.

Knygoje ir kompaktinėje plokštelėje skelbiami tekstai imti iš Žanetos Markevičienės asmeninio archyvo ir Lietuvių kalbos instituto Geolingvistikos centro Tarmių archyve turimų įrašų.

Valdimanto Markevičiaus parengta dalis apie širvintiškių patarmės fonetiką ir transkribuoti tekstai imti iš jo nebaigtos rašyti daktaro disertacijos „Rytų aukštaičių širvintiškių tarmės fonologinė sistema. Prozodija ir vokalizmas“.

Serijos „Lietuvių kalbos tarmės mokyklai“ leidiniai – tai mokomosios knygos su kompaktinėmis plokštelėmis mokytojams ir moksleiviams, padėsiančios susipažinti su visomis tarmėmis, plėsti akiratį, turtinti žodyną ir daugiau sužinoti apie gimtojo krašto kultūrą, istoriją, žmonių savimonę, lietuvių santykius su kitomis tautomis.

  • Autorius:
  • Leidėjas: Lietuvių kalbos instituto leidykla
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 164
  • Formatas: 18x22, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094112201

Parašykite atsiliepimą apie "Rytų aukštaičiai širvintiškiai (su CD)"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Literatūros ir kalbos mokslo knygos

parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą "Rytų aukštaičiai širvintiškiai (su CD)", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Rytų aukštaičiai širvintiškiai (su CD)" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Rytų aukštaičiai širvintiškiai (su CD)" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Rytų aukštaičiai širvintiškiai (su CD)"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Rytų aukštaičiai širvintiškiai (su CD)" perkama kartu