Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai

4.9
(23 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nauja knyga
  • Nemokamas knygos pristatymas
Kaina: 25,99 €
Kaina su kodu: 23,39 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
Lietuvoje
  • Pristatysime: per 18-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-06-28 Mindaugas

Viena geriausių knygų, kurios daugybė minčių galėtų būti vertinami paprastumo, genialumo ir absurdo aspektu. Lengva ir linksma skaityti, iš principo labai paprasta knyga, bet joje daug dalykų, kurie juodu ant balto neužrašyti.


2024-05-31 25.99 InStock
Į krepšelį 23,39 € -10% su kodu
PATOGU

Knygos „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“ aprašymas

„Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“ – nemari literatūros klasika, kūrinys, išgarsinęs čekų rašytoją Jaroslavą Hašeką, ir vis dar daugelio su pasimėgavimu cituojamas įvairiose gyvenimo situacijose.

Kai tik prasideda Pirmasis pasaulinis karas geros prigimties ir garbingas Šveikas pašaukiamas tarnauti ir tampa ištikimiausiu Austrijos-Vengrijos kariuomenės kariu. Jo nevykę bandymai patekti į frontą kuo puikiausiai jį nuo to apsaugo.
Žaidimas kortomis, girtuokliavimas ir sugebėjimas tapti kliuviniu padeda išradingajam Šveikui pasinaudoti savo neįtikėtinai genialiu gudrumu ir susitarti su visais – gydytojais, policininkais, dvasininkais, kariais. Tai mažo žmogaus, patekusio į didžiulę biurokratinę sistemą, istorija. „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“ sujungia žaismingą tekstą ir aštrią satyrą ir atskleidžia niūrų karo beviltiškumą.

Šveikas – pasaulinio garso genialus kvailys, charakteris, kuriame dera lietuviškas „trečiasis brolis“ ir kiekviename bare prie alaus bokalo sutinkamas filosofas. Iš visų bėdų jis išlipa sausas, nepaisant to ar apskritai supranta, kad papuolė į bėdą. Šveiko filosofija padarė įtaką ir tikrajai filosofijai. Jo požiūris į gyvenimą, pagrįstas tuo, jog vienintelė gyvenimo prasmė yra gyventi, tapo daugelio kartų moto. Garsiausias citatas iš „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykių“ gali pakartoti bet kuris skaitęs knygą, o tikri Šveiko gerbėjai galėtų kautis citavimo mūšiuose.

Vis tiek bus kažkaip – dar niekad taip nebuvo, kad niekaip nebūtų, sako Šveikas, o kol paaiškėja, kaip bus, siūlo išgerti alaus.

Jaroslavas Hašekas (Jaroslav Hašek, 1883–1923) – čekų rašytojas, humoristas, satyrikas. Jį išgarsinę „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“ pačiam rašytojui pateikė keletą netikėtų atradimų - jis pripažino tik vėliau suvokęs gilesnes savo knygos prasmes ir potekstes, kuriose atsiskleidžia karo suniokoti gyvenimai.
Kareivis Šveikas – paties rašytojo atitikmuo. Jis taip pat buvo pašėlęs bohemiškas kūrėjas, kuriam gyvenime itin rūpėjo pokštai ir šmaikštūs pokalbiai. Puotos ir pasisėdėjimai aludėje taip pat buvo J. Hašeko gyvenimo būdo dalis. Užsimetus linksmuolio ar šelmio kaukę buvo kur kas lengviau pamiršti sunkumus ir atsiriboti nuo pasaulio negandų. Gyventi šia akimirka – tai rašytoją ir jo personažą jungiantis motyvas.
J. Hašekas gimė Prahoje, vargingoje šeimoje. Tėvai sunkiai dirbo, tačiau vaikas turėjo nemažai laisvės ir galėjo netrukdomas išdykauti. Kiek pasimokęs gimnazijoje, mokslus metė ir įsidarbino parduotuvėje. Vėliau mokyklą vis dėlto baigė.
Per pirmąjį pasaulinį karą jam teko kovoti trijų skirtingų valstybių kariuomenėse. Po vieno mūšio grįžo su peršauta kepure, tačiau nenukentėjęs. Kaip ir jo sukurtas garsusis Šveikas, Hašekas iš visų bėdų išlipdavo sausas.
Yra parašęs per 2000 trumpų istorijų – satyrų, humoristinių apsakymų. Knyga „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“ išversta į 60 kalbų, tai labiausiai verčiama čekų autoriaus knyga pasaulyje.

Iš čekų kalbos vertė Kazys Akelis, Alfonsas TiešisKiti taip pat domėjosi


2021-06-28

Viena geriausių knygų, kurios daugybė minčių galėtų būti vertinami paprastumo, genialumo ir absurdo aspektu. Lengva ir linksma skaityti, iš principo labai paprasta knyga, bet joje daug dalykų, kurie juodu ant balto neužrašyti.

2021-06-22

jei Šveikas būtų socialinis tinklas - neabejotinai dicordas :D tiek pletkų žinot tai ne kieikvieno galva išneštų.

2021-06-21

tai knyga ne aipe karą. tai knyga yra tiesiog genealus visuomenės skerspjūvis, parodantis ir pašiepiantis žmogiškąsias siplnybes bei ydas.

2021-06-17

Knyga paliko labai didelį įspūdį. O Šveiko nuotykiai daugumai žinomi ir be abejo jau tapę klasika. Puiki knyga...

2021-06-14

Tikras malonumas skaityti šį šedevrą! Visgi tai yra klasika!

2021-06-02

Ok skmagu , juokinga ir tt. BET man per daug plepalo , nu viskas taip paskęsta plepaluose, kad pameti pastraipoj minty tris kartus ir po to vėl verti atgal prisimint nuo ko ten viskas prasidėjo. Man tikria labai sunkiai skaitėsi.

2021-05-31

Perskaičiau šią knygą savo tėčio dėka, kuriam esu amžinai dėkingas. Tikriausiai vienas geriausių romanų apie karą.

2021-05-11

Garantuota gerų emocijų porcija. Labai nuotaikingai, per durnumo prizmę apie labai teisingus dalykus.

2021-05-05

Turbūt geriausia knyga apie Pirmąjį pasaulinį karą. Linksmai juokinga.

2021-04-28

Tokia knyga turėtų puikuotis kiekvienoje lentynoje! Nemirštantis jumoras 10/10

2021-04-22

Viena įsimintiniausių, knygų mano gyvenime! Nuostabus klasikinis kūrinys, pilnas ironijos, sarkazmo ir humoro. Šis šedevras pilnas absurdišku situacijų, tikrai neprailgo skaityti.

2021-04-14

Nesitikėjau, kad knyga tokia stora. Bet suskaičiau gana greitai, vis nubraukdama juoko ašaras.

2021-04-13

Puikus jumoras, nuostabi klasika.

2021-03-21

Rekomenduoju paskaityti kiekvienam

2021-03-21

Įtraukianti istorija, buvo įdomu skaityti

2021-03-16

Mano mėgstamiausia klasikos knyga. Rekomenduoju paskaityti kiekvienam

2021-03-16

Tai bent knyga, ne veltui perskaičiau

2021-03-16

Gavau šia knygą dovanų, puiki knyga

2021-03-16

Be galo įtraukianti ir nuostabi knyga

2021-03-16

Puiki knyga, rekomenduoju

2021-03-02

Nesuprantu, kam reikėjo perleisti šį vertimą, kai yra kur kas geresnis Rašytojų sąjungos nario, puikiai mokančio čekų k. Almio Grybausko vertimas.

2020-05-03

2020-05-01

Šveikas - tikrai ne kvailys. Tai paprasto žmogaus, kuris sukasi kaip išmanydamas, istorija.

Parašykite atsiliepimą apie „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasika. Užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“, Jaroslav Hašek. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Jaroslav Hašek su knyga „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“ jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“ patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Jaroslav Hašek. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“ palikti ir jūs.

 


Dažnai su „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“ perkama kartu