0

Tarp pilkų debesų

  • Nauja knyga
4.6
(7 įvertinimai)
Internetu: 6,89 €
Knygyne: 7,79 €*
Sutaupote: 0.90 € (12%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
2019-10-12 Skaistė

Informacija

Tarp pilkų debesų

  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 336
  • ISBN ar kodas: 9789955389644

2020-07-31 6.89 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Ruta Sepetys, išeivių iš Lietuvos dukra, parašė romaną „Tarp pilkų debesų“, kuris visam pasauliui atskleidė Lietuvos ir kitų Baltijos šalių tragediją.

Romane „Tarp pilkų debesų“ autorė pasakoja vienos šeimos istoriją, kuri jautriai ir tiksliai atspindi ne tik Baltijos šalių, bet ir visos žmonijos skaudulį – sovietų valdžios vykdytus masinius trėmimus, kurių metu nužudyta milijonai žmonių, o iš pasaulio žemėlapio ištrintos trys Baltijos šalys.

Knygos veiksmas prasideda 1941 metais, kai penkiolikmetė Lina dar gyvena svajonėmis apie meilę, laukia dailės studijų ir pirmųjų pasimatymų. Tačiau viskas sugriūva per vieną naktį, kai į jų namus įsiveržia sovietų policija ir Liną su mama bei broliu išveža į Sibirą. Linos tėtis, atskirtas nuo šeimos, pasiunčiamas mirti kalėjime.

Linos stiprybė gelbsti ją sunkiausiomis sąlygomis ir padeda išgyventi šiurpią tremties kasdienybę. Mergina stengiasi ne tik išgyventi, ji turi tikslą – atlaikyti likimo smūgius pakelta galva ir įamžinti tai, kas vyksta su ja bei tūkstančiais kitų žmonių. Lina rizikuoja gyvybe, tačiau siunčia meninius pranešimus – piešinius ir aprašymus – tikėdamasi, jog jie pasieks kalintį tėtį ir jis sužinos, kad jo artimieji dar gyvi.

Žmogaus dvasios stiprybė yra pagrindinis motyvas, lydintis daugelį knygų, prisiminimų apie tremtį ir „Tarp pilkų debesų“ nėra išimtis. Ši istorija pavergs ir neleis atsikvėpti, privers nuolat stebėtis, kiek gali pakelti žmogus, kurį palaiko viltis ir begalinė meilė.

Ruta Sepetys – išeivių iš Lietuvos dukra, gimusi ir užaugus Mičigane, JAV. Jos šeima – menininkai, literatūros ir muzikos gerbėjai. Ruta lankė koledžą ir studijavo operą, tačiau vėliau baigė tarptautinius finansus. Prieš paskelbdama savo pirmąjį romaną, ji praleido dvidešimt metų muzikos industrijoje, padėdama menininkams ir dainų kūrėjams savo dainomis pasakoti istorijas. „Tarp pilkų debesų“ – pirmoji R. Sepetys knyga, išleista 2011 metais. Autorė norėjo suteikti balsą šimtams tūkstančių Stalino valdžios aparato nužudytų ir ištremtų Baltijos šalių gyventojų. Knyga pelnė daugybę apdovanojimų, tarp kurių – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius. Pagal knygą „Tarp pilkų debesų“ sukurtas filmas Lietuvoje turėtų pasirodyti šį rudenį.

Romanai „Tarp pilkų debesų“, „Nelengvu keliu“ ir naujausias – „Jūros druska“ tapo New York Times bestseleriais, už knygą „Jūros druska“ R. Sepetys buvo apdovanota „The Rockefeller Foundation“ prestižine „Bellagio Resident Fellowship“ premija. 2017 m. autorei skirtas garbingas Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis.

Ruta labai didžiuojasi lietuviškumu, net jei tai reiškia, kad jos vardo niekas negali ištarti. Šiuo metu Ruta su vyru gyvena Tenesyje, namelyje medyje.

„Šiame aukščiausio lygio pirmajame Rutos Sepetys romane – nepakeičiamas kalbos stiprumas. Sunkus emocinis smūgis“.
The New York Times

„Daužanti širdį. Sunkumų istorija, žmogiškumo triumfas. „Tarp pilkų debesų“ yra akis atveriantis tikros tragedijos atvaizdavimas, parašytas elegantiškai ir nuoširdžiai."
The Los Angeles Times

„Svarbi knyga, kuri nusipelno kiek įmanoma daugiau skaitytojų“.
Booklist

2018 metais knyga buvo ekranizuota.

2019-10-12

2019-07-03

Labai lengvai skaitėsi. Daug dalykų tarp eilučių.

2019-07-03

Labai lengvai skaitėsi. Daug dalykų tarp eilučių.

2018-11-26

Tikėjausi daugiau . Vaikystėje girdėjau labai skaudžius ir žiaurius pasakojimus apie tremtį.

2017-09-11

Skaitesi ilgai,bet labai gera knyga.

2014-08-08

Pritariu p. Linai 100%

2014-04-11

Labai įspūdinga knyga. Patiko, negalėjau atsitraukti .

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu