0

Tarp pilkų debesų

  • Nuolaida knygai -24%
4.7
(9 įvertinimai)
Kaina internetu: 5,99 €
Kaina knygyne: 7,79 €*
Sutaupote: 1.80 € (24%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-02-09

Labai įdomi knyga, manau puikiai atskleidžia tremties baisumus. Su malonumu perskaičiau

Informacija

Tarp pilkų debesų

  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 336
  • ISBN ar kodas: 9789955389644

2021-02-28 5.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Tarp pilkų debesų" aprašymas

Ruta Sepetys, išeivių iš Lietuvos dukra, parašė romaną „Tarp pilkų debesų“, kuris visam pasauliui atskleidė Lietuvos ir kitų Baltijos šalių tragediją.

Romane „Tarp pilkų debesų“ autorė pasakoja vienos šeimos istoriją, kuri jautriai ir tiksliai atspindi ne tik Baltijos šalių, bet ir visos žmonijos skaudulį – sovietų valdžios vykdytus masinius trėmimus, kurių metu nužudyta milijonai žmonių, o iš pasaulio žemėlapio ištrintos trys Baltijos šalys.

Knygos veiksmas prasideda 1941 metais, kai penkiolikmetė Lina dar gyvena svajonėmis apie meilę, laukia dailės studijų ir pirmųjų pasimatymų. Tačiau viskas sugriūva per vieną naktį, kai į jų namus įsiveržia sovietų policija ir Liną su mama bei broliu išveža į Sibirą. Linos tėtis, atskirtas nuo šeimos, pasiunčiamas mirti kalėjime.

Linos stiprybė gelbsti ją sunkiausiomis sąlygomis ir padeda išgyventi šiurpią tremties kasdienybę. Mergina stengiasi ne tik išgyventi, ji turi tikslą – atlaikyti likimo smūgius pakelta galva ir įamžinti tai, kas vyksta su ja bei tūkstančiais kitų žmonių. Lina rizikuoja gyvybe, tačiau siunčia meninius pranešimus – piešinius ir aprašymus – tikėdamasi, jog jie pasieks kalintį tėtį ir jis sužinos, kad jo artimieji dar gyvi.

Žmogaus dvasios stiprybė yra pagrindinis motyvas, lydintis daugelį knygų, prisiminimų apie tremtį ir „Tarp pilkų debesų“ nėra išimtis. Ši istorija pavergs ir neleis atsikvėpti, privers nuolat stebėtis, kiek gali pakelti žmogus, kurį palaiko viltis ir begalinė meilė.

Ruta Sepetys – išeivių iš Lietuvos dukra, gimusi ir užaugus Mičigane, JAV. Jos šeima – menininkai, literatūros ir muzikos gerbėjai. Ruta lankė koledžą ir studijavo operą, tačiau vėliau baigė tarptautinius finansus. Prieš paskelbdama savo pirmąjį romaną, ji praleido dvidešimt metų muzikos industrijoje, padėdama menininkams ir dainų kūrėjams savo dainomis pasakoti istorijas. „Tarp pilkų debesų“ – pirmoji R. Sepetys knyga, išleista 2011 metais. Autorė norėjo suteikti balsą šimtams tūkstančių Stalino valdžios aparato nužudytų ir ištremtų Baltijos šalių gyventojų. Knyga pelnė daugybę apdovanojimų, tarp kurių – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius. Pagal knygą „Tarp pilkų debesų“ sukurtas filmas Lietuvoje turėtų pasirodyti šį rudenį.

Romanai „Tarp pilkų debesų“, „Nelengvu keliu“ ir naujausias – „Jūros druska“ tapo New York Times bestseleriais, už knygą „Jūros druska“ R. Sepetys buvo apdovanota „The Rockefeller Foundation“ prestižine „Bellagio Resident Fellowship“ premija. 2017 m. autorei skirtas garbingas Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis.

Ruta labai didžiuojasi lietuviškumu, net jei tai reiškia, kad jos vardo niekas negali ištarti. Šiuo metu Ruta su vyru gyvena Tenesyje, namelyje medyje.

„Šiame aukščiausio lygio pirmajame Rutos Sepetys romane – nepakeičiamas kalbos stiprumas. Sunkus emocinis smūgis“.
The New York Times

„Daužanti širdį. Sunkumų istorija, žmogiškumo triumfas. „Tarp pilkų debesų“ yra akis atveriantis tikros tragedijos atvaizdavimas, parašytas elegantiškai ir nuoširdžiai."
The Los Angeles Times

„Svarbi knyga, kuri nusipelno kiek įmanoma daugiau skaitytojų“.
Booklist

2018 metais knyga buvo ekranizuota.

2021-02-09

Labai įdomi knyga, manau puikiai atskleidžia tremties baisumus. Su malonumu perskaičiau

2021-02-09

Labai įdomi knyga, manau puikiai atskleidžia tremties baisumus. Su malonumu perskaičiau

2019-10-12

2019-07-03

Labai lengvai skaitėsi. Daug dalykų tarp eilučių.

2019-07-03

Labai lengvai skaitėsi. Daug dalykų tarp eilučių.

2018-11-26

Tikėjausi daugiau . Vaikystėje girdėjau labai skaudžius ir žiaurius pasakojimus apie tremtį.

2017-09-11

Skaitesi ilgai,bet labai gera knyga.

2014-08-08

Pritariu p. Linai 100%

2014-04-11

Labai įspūdinga knyga. Patiko, negalėjau atsitraukti .

Parašykite atsiliepimą apie "Tarp pilkų debesų"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Tarp pilkų debesų, kurią skaitytojams dovanoja Ruta Sepetys. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Ruta Sepetys su knyga Tarp pilkų debesų jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Tarp pilkų debesų patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Ruta Sepetys. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Tarp pilkų debesų palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Tarp pilkų debesų" perkama kartu