TŪKSTANČIAI KNYGŲ IKI 5€ >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Tėvo Stanislovo Paberžė. Giesmė esimui (knyga su defektais)

Kaina: 6,19 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-07-31 6.19 InStock
Į krepšelį

Knygos "Tėvo Stanislovo Paberžė. Giesmė esimui (knyga su defektais)" aprašymas

Galimas knygos brokas (gali būti likusi žymė nuo anksčiau ant knygos nugarėlės užklijuotos kainos, pageltę kai kurių knygų puslapiai, gali būti susilankstęs, subraižytas arba įplyšęs knygos viršelis).

Knygoje „Tėvo Stanislovo Paberžė. Giesmė esimui“ Paberžė atgyja ir prakalbina daiktus ir vietas, regėjusius tėvo Stanislovo daromus stebuklus. O jis juos darydavo paprasčiausiu ir žmogiškiausiu būdu – bendravimu.

Tėvas Stanislovas tapo tikra legenda dar būdamas gyvas. Į nediduką ir nelabai kam žinomą Paberžės bažnytkaimį tėvo Stanislovo darbai ir pamokslai pritraukdavo minias žmonių.

Jis niekada neišskirdavo jokio žmogaus, nekreipė dėmesio į socialinę, finansinę padėtį, išsilavinimą, šalia tėvo Stanislovo visi galėjo justi, kad yra svarbūs Dievui, kad apskritai yra svarbūs.

Pas tėvą Stanislovą žmonės plūsdavo ne tik iš Lietuvos, čia atvykdavo tikintieji iš Lenkijos, Estijos, Rusijos. Žmonių kunigu vadinamas tėvas Stanislovas paprastais ir visiems suprantamais žodžiais kalbėdavo apie sudėtingiausius dalykus, aiškindavo gyvenimo prasmę ir padėdavo kenčiantiems rasti prasmę kančioje.

Knygos „Tėvo Stanislovo Paberžė. Giesmė esimui“ autorė sudėjo fotografijas ir esė, kuriose atsiskleidžia tėvo Stanislovo fenomenas. Knygos puslapiuose justi jo dvasia. Ji kviečia tęsti jo pradėtus gerumo ir meilės darbus.

Laisvas, energingas, atviras ir visą save atiduodantis žmonėms – taip tėvą Stanislovą apibūdina dar spėję jį sutikti ir išgirsti, klausę jo pamokslų ir minčių. Jis – žmogus, mažą Lietuvos miestelį pavertęs tikėjimo centru.

Tėvas Stanislovas (Algirdas Mykolas Dobrovolskis, 1918–2005) – kunigas, pamokslininkas, vienuolis kapucinas, Lietuvos pasipriešinimo sovietinei okupacijai veikėjas.

Baigė Kauno jėzuitų gimnaziją, įstojo į Plungės kapucinų vienuolyną. 1944 m. baigė Kauno kunigų seminariją, įšventintas kunigu. Per Antrąjį pasaulinį karą gelbėjo žydus, kunigavo Plungėje. Vėliau buvo perkeltas į kapucinų vienuolyną ir parapiją Petrašiūnuose. Ragino tikinčiuosius remti antisovietinį pasipriešinimą. 1948 m. buvo apkaltintas antisovietine propaganda ir suimtas, nuteistas 10 metų griežto režimo lagerio, kalėjo Intoje.

Į Lietuvą grįžo 1956 m., o po metų vėl suimtas ir kalintas Vorkutlage. Grįžęs kunigavo Joniškio, Ukmergės, Raseinių dekanatų bažnyčiose. Buvo nuolat persekiojamas sovietinio saugumo. 1966 m. perkeltas i Paberžę. Laikė ir platino draudžiamą literatūrą.

1990 m. atkūrė kapucinų namus Dotnuvoje, buvo paskirtas kapucinų gvardijonu, pradėjo vienuolyno restauravimą. Nuo 2002 m. buvo bažnyčios Paberžėje administratorius.

Tėvas Stanislovas rūpinosi Paberžės aplinka, kapinėmis. Rinko paveikslus, dekoracijas, įkūrė muziejų. Jam rūpėjo visi – našlaičiai, narkomanai, alkoholikai, benamiai.

Vitalija Morkūnienė – žurnalistė, rašytoja. Jos anksčiau parašyta knyga „Pokalbiai tėvo Stanislovo celėje“ sulaukė net trijų leidimų. Vitalija daug metų bendravo su Tėvu Stanislovu, sėmėsi iš jo dvasinės stiprybės ir kūrybinių minčių. Autorė prisimena, kad jaunystėje ji neišdrįso užkalbinti Tėvo Stanislovo. Ji ilgai užrašinėjo jo mintis, kurias ir publikuoja bei apmąsto knygoje „Tėvo Stanislovo Paberžė. Giesmė esimui“.


  • Autorius: Vitalija Morkūnienė
  • Leidėjas: Baltos lankos
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 240
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094791444-BR

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Tėvo Stanislovo Paberžė. Giesmė esimui (knyga su defektais)"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Memuarai apie religiją, teologiją

Vitalija Morkūnienė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Tėvo Stanislovo Paberžė. Giesmė esimui (knyga su defektais)", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Tėvo Stanislovo Paberžė. Giesmė esimui (knyga su defektais)" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Tėvo Stanislovo Paberžė. Giesmė esimui (knyga su defektais)" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Tėvo Stanislovo Paberžė. Giesmė esimui (knyga su defektais)"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Vitalija Morkūnienė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Tėvo Stanislovo Paberžė. Giesmė esimui (knyga su defektais)" perkama kartu