0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Neilas Gaimanas (angl. Neil Richard MacKinnon Gaiman; g. 1960 m. lapkričio 10 d., Portsmutas, Didžioji Britanija) - rašytojas fantastas, komiksų autorius ir kino scenaristas.

Neil Gaiman knygos


Vandenynas kelio gale | Neil Gaiman
Nuolaida knygai -32%
11,69 € 16,99 € *
Niekurniekada | Neil Gaiman
  • Nemokamas knygos pristatymas
Nuolaida knygai -22%
15,59 € 19,79 € *
Pagaliau pienas | Neil Gaiman
Nuolaida knygai -21%
8,59 € 10,79 € *

Apdovanotas Nebula premija, Bramo Stokerio premija, Njuberio medaliu ir Hugo premija.Kai Neilui buvo penki metai šeima persikėlė į East Grinsteadą Vakarų Sasekse, kur rašytojo tėvai (tėvas - verslininkas, mama - vaistininkė) Scientologijos centre studijavo dianetiką. Viena iš Neilo Gaimano seserų dirba  scientologijos centre Los Andžele. Neilas Gaimanas sako, kad jis nėra scientologas, bet tai - jo šeimos religija.1984 m. Neilas Gaimanas parašė savo pirmąjį kūrinį - "Duran Duran" grupės biografiją. Tuo pat metu jis dirbo žurnalistu ir rengdavo interviu įvairiems britų žurnalams.


1980-ųjų metų pabaigoje pasirodė jo knyga "Don’t Panic: The Official Hitchhiker’s Guide to the Galaxy Companion" apie rašytoją Douglasą Adamsą ir jo knygą "Keliautojo autostopu gidas po galaktiką".


1985 m. Geimanas nusprendė pabandyti kurti komiksus. Daugeliu apdovanojimų įvertinta serija "The Sandman" buvo kuriama nuo 1989 iki 1996 metų. Iš viso ją sudaro 10 tomų. Ši serija buvo apdovanota prestižiniu literatūros apdovanojimu World Fantasy Award, kuris niekada nebuvo skirtas už komiksus.

1990 m. pasirodė romanas "Good Omens", kurį Geimanas parašė kartu su žymiu britų rašytoju Terry Pratchettu.1997 m. Neilas Gaimanas parašė pirmą knygą vaikams "The Day I Swapped My Dad For Two Goldfish", o šiek tiek vėliau pasirodė jį išgarsinęs romanas "Žvaigždžių dulkės", kuris 1999 m. įvertintas Mythopoeic Award premija. 2007 m. romanas buvo ekranizuotas. Filme vaidino Robert De Niro, Michelle Pfeiffer, Sienna Miller, Charlie Cox ir kt.1992 m. rašytojas išvyko gyventi į JAV.Garsiausias Neilo Gaimano romanas "Amerikos dievai", pasirodė Amerikoje 2001 metais ir iškart pelnė kritikų pripažinimą, bei buvo apdovanotas Hugo ir Nebula premijomis. O 2002 m.  pasirodė apysaka "Koralaina", kurią kritikai vadino "Stiveno Kingo parašyta "Alisa stebuklų šalyje".


Iš pirmosios santuokos Neilas Gaimanas turi tris vaikus. Dabar jis vedęs grupės "Dresden Dolls" solistę Amanda Palmer. Jie susituokė 2011 m. sausio 2 d., o 2005 m. porai gimė sūnus Entonis.