TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Radjardas Kiplingas (Joseph Rudyard Kipling, 1865 m. gruodžio 30 d. Bombėjuje – 1936 m. sausio 18 d.) – anglų rašytojas, poetas, prozaikas. 1907 m. tapo Nobelio literatūros premijos laureatu.

Radjardas Kiplingas gimė Bombėjuje, kur jo tėvas dėstė dekoratyvinį meną anglų mokykloje.

Radjardas Kiplingas (Rudyard Kipling) knygos

Rasta: 2

Džiunglių knyga | Radjardas Kiplingas (Rudyard Kipling)
  • Nemokamas knygos pristatymas
-30% su kodu: KALĖDOS
27,41 €
Kaina su kodu: 19,19 €
Turime sandėlyje
Džiunglių knyga, 2 dalis | Radjardas Kiplingas (Rudyard Kipling)
  • Nemokamas knygos pristatymas
-30% su kodu: KALĖDOS
25,31 €
Kaina su kodu: 17,72 €
Turime sandėlyje
Rasta: 2

Jau vaikystėje Kiplingas susipažino su senosiomis indų legendomis, išmoko hindi kalbą, o 1871 m. išvyko į Angliją mokytis privačioje mokykloje. Po dešimties metų Kiplingas vėl grįžo į Indiją ir ėmė dirbti laikraščio korespondentu Lahore. Per dvejus metus jis parašė apie septyniasdešimt apsakymų.

R. Kiplingo kūryboje Indija parodoma kaip neaprėpiama fizinė erdvė, slegianti ir bauginanti baltuosius. Joks kitas svetimšalis rašytojas taip juntamai neperteikė Indijos egzotikos, jos dulkinų kelių, negailestingai kepinančios saulės, jos miestų ankštų gatvelių, margos minios.

1899 metais kaip laikraščio „Pioneer“ korespondentas R. Kiplingas vyksta į Japoniją, Pietų Afriką, Šri Lanką, Australiją, Naująją Zelandiją, ketverius metus gyvena JAV. Anglų–būrų karo metu Kiplingas buvo nuvykęs į Afriką. Grįžęs apsigyvena nuosavoje sodyboje Anglijoje. Mirė Londone 1936 metais.