Kalėdinė patogupirkti.lt MUGĖ - ieškantiems dovanų! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Salvador Dali (1904 m. gegužės 11 d. – 1989 m. sausio 23 d.) – ispanų dailininkas ir skulptorius, vienas iš žymiausių siurrealizmo atstovų, knygų autorius.

Salvador Dali yra vienas garsiausių visų laikų menininkų.

Salvador Dali knygos

Rasta: 2

Paslėpti veidai | Salvador Dali
10,39 €
Turime sandėlyje
Rasta: 2

Jo labai neįprasti paveikslai, skulptūros, kino ir interaktyvaus meno tyrinėjimai davė pradžią naujai vaizduotės raiškos kartai. Tiek asmeniniame gyvenime, tiek profesinėje veikloje jis visada labai rizikavo ir įrodė, koks turtingas gali būti pasaulis, kai išdrįstama imtis gryno, beribio kūrybiškumo.

Salvador Dali gimė 1904-ų metų gegužės 11 d. žymaus notaro Salvador Dali Cusi ir švelnios motinos Felipos Domenech Ferres, kuri dažnai pataikavo ekscentriškam jaunojo Salvadoro elgesiui, šeimoje. Felipa buvo pamaldi katalikė, o vyresnysis Salvadoras – ateistas, ir tai turėjo didelės įtakos jų sūnaus pasaulėžiūrai.

Dali talentas buvo akivaizdus ir abu tėvai jį palaikė, nors santykiai su tėvu buvo gana įtempti. Pastarasis greitai suprato, kad jo sūnui netinka valstybinė mokykla, todėl šešiametį užrašė į ispanų-prancūzų Nekaltojo Prasidėjimo mokyklą, kurioje jis išmoko prancūzų kalbą. Vaikystę ir ankstyvąją paauglystę Dali praleido Katalonijoje, o vasaras pakrantės kaimelyje Kadaques, kur šeima turėjo vasarnamį. Ten jis piešė ir tapė pajūrio kraštovaizdį.

Praėjus ketveriems metams po to, kai buvo priimtas į San Fernando meno akademiją Madride, Dali buvo pašalintas, nes atsisakė laikyti meno teorijos egzaminą ir pareiškė, kad egzaminuotojai nekompetentingi jį vertinti. Eksperimentavo su futurizmu, impresionizmu ir kubizmu, o per vieną iš kelių kelionių į Paryžių susipažino su siurrealizmo pasauliu.

1925-ais metais Dali surengė pirmąją personalinę parodą Barselonoje, o per dešimtmetį jo kūryba buvo eksponuojami visame pasaulyje.

Norintys geriau pažinti šios asmenybės vidinį pasaulį bei kūrybą, turėtų perskaityti jo paties parašytas knygas. Viena jų – „Slaptas Salvadoro Dali gyvenimas“. Aprašyme teigiama, kad tai paminklas, kurį menininkas pasistatė pats sau. Jokio kuklumo, tik grynas nuoširdumas – pagrindiniai šios knygos bruožai.

Kitas leidinys – „Paslėpti veidai“. Tai vienintelis menininko romanas, kuris nukelia skaitytojus į keistą romantiško dekadentizmo atmosferą. Autorius aprašo aristokratų gyvenimus, jų iškrypusias aistras ir taurią meilę. Įsigykite kūrinius internetu ir įsileiskite šiek tiek Dali į savo gyvenimus.