0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Saulius Tomas Kondrotas (g. 1953 m. sausio 30 d. Kaune) – Lietuvos rašytojas, vertėjas.

Saulius Tomas Kondrotas – lietuvių autorius, paskutiniais Sovietų Sąjungos okupacijos metais pasitraukęs į užsienį.

Saulius Tomas Kondrotas knygosPateikiame kelis Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato biografijos faktus.

Rašytojas studijavo Vilniaus universitete, kur baigė psichologijos ir filosofijos specialybę. Po studijų Saulius Tomas Kondrotas dirbo Vyriausioje enciklopedijų redakcijoje, taip pat dabartinėje Dailės akademijoje skaitė paskaitas.

Autorius Lietuvą paliko 1986-ais metais. Jis bendradarbiavo su Laisvosios Europos radiju Miunchene, Prahoje vadovavo lietuvių skyriui. 2004-ais metais Saulius Tomas Kondrotas emigravo į Jungtines Amerikos Valstijas, kur gyvena iki šiol.

Sauliaus Tomo Kondroto indėlis į lietuvių literatūrą nenuginčijamas. Autorius laikomas modernizatoriumi, kuris nesilaikė įprasto buitinės prozos stiliaus ir į savo tekstus įpynė magiškojo realizmo elementų. Rašytojo kūrybos bruožai išskirtiniai, jo tekstai paslaptingi, įtraukiantys, kartais mitologiniai, galima aptikti fantastinių ir biblinių motyvų, kurie glaudžiai persipina su žmogaus kasdienybe.

Pirmasis Saulius Tomo Kondroto novelių rinkinys „Pasaulis be ribų“ pasirodė 1977-ais metais.  

Iš viso autorius išleido aštuonias knygas. Daugiausiai tai yra trumposios prozos kūriniai, tačiau bibliografiją papildo ir du romanai „Žalčio žvilgsnis“ bei „Ir apsiniauks žvelgiantys pro langą“.

Romane „Žalčio žvilgsnis“ jaučiami baltų religiniai bei pasaulėžiūros motyvai, kalbama apie žmogaus aistrą ir meilę. Šis kūrinys, ko gero, žinomiausias autoriaus darbas, nes buvo išverstas į daugybę kalbų, tarp jų vokiečių, danų, švedų, italų, rusų, lenkų, prancūzų. Į įvairias kalbas verčiamos ir Sauliaus Tomo Kondroto novelės.

Dar neskaitėte rašytojo kūrinių ir norite visapusiškai susipažinti su šios išskirtinės asmenybės kūryba? Rekomenduojame internetu įsigyti vieną naujausių knygų – „Kolekcionierius“. Šioje rinktinėje yra sudėti įvairūs Sauliaus Tomo Kondroto kūriniai, dalis jų mūsų šalyje dar nebuvo skelbti.

„Kolekcionierius“ sudarytas iš įvairių novelių ir apsakymų, kurie dvelkia paslaptingumu, pasakoja apie sunkiai suvokiamus dalykus. Kai kuriuose kūriniuose galima pajusti ir detektyvų dvasią. Šis autorius tikrai nevengia žaisti su įvairiomis literatūrinėmis išraiškomis. Rekomenduojame atkreipti dėmesį į kūrybą, stipriai pakeitusią požiūrį į mūsų šalies literatūrą.