Tik šią savaitę: VAIKŲ LITERATŪROS DIENOS! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Stanislavas Lemas (Stanislaw Lem) (1921 m. rugsėjo 12 d. Lvove – 2006 m. kovo 27 d. Krokuvoje) – lenkų mokslinės fantastikos rašytojas.

Stanislavo Lemo biografija gausi įdomių gyvenimo vingių. Būsimas autorius gimė Lvove ir buvo žydų kilmės, nors jo šeima puoselėjo katalikų vertybes.

Stanislavas Lemas (Stanislaw Lem) knygosBaigęs mokyklą Stanislavas studijavo mediciną Lvovo universitete.

Antrojo pasaulinio karo metu prasidėjo žydų kilmės žmonių persekiojimas. Dėka suklastotų kilmės dokumentų Stanislovui Lemui pavyko jo išvengti. 1946-is metais jis persikėlė iš Lvovo į Krokuvą, kur ir toliau studijavo mediciną. Tiesa, baigęs studijas diplomo taip ir negavo, nes norėdamas išvengti prievolės atlikti karo tarnybą nelaikė egzaminų. Stanislavas įsidarbino asistentu ir tuo metu pradėjo savo kūrybos kelią.

Pirmoji išleista Stanislavo Lemo knyga buvo „Žmogus iš Marso“. Ji pasirodė iš karto po karo – 1946-ais metais. Fantastinis kūrinys buvo sutiktas gana palankiai. Gerai įvertintas ir pirmasis autoriaus romanas „Astronautai“, pasirodęs 1956-ais metais. Rašytojas neapsiribojo vien fantastiniais kūriniais ir 1957-ais metais išleista filosofinė knyga „Dialogai“.

Žymiausiu autoriaus kūriniu, kuris išgarsino jį visame pasaulyje, laikomas romanas „Soliaris“. Šioje knygoje rašytojas kelia žmogaus proto ribotumo temas. Nors knyga išleista 1961-ais metais, šiandien ji vis dar populiari visame pasaulyje, o nagrinėjamos idėjos neprarado aktualumo. Būtent šie kūrybos bruožai paverčia kūrinius laikui nepavaldžia klasika. Knyga išversta į daugiau nei keturiasdešimt kalbų.

Stainslavo Lemo knyga „Soliaris“ sulaukė net dviejų ekranizacijų. Abi jas kūrė žymūs savo kartos režisieriai Andrejus Tarkovskis ir Steven Soderbergh. Tiesa, pats autorius apie filmus atsiliepė ne itin palankiai ir teigė, kad jie neperteikia žmogaus proto ribotumo.

Be fantastinių romanų, rašytojas yra sukūręs ir kitokių istorijų. Ypač patraukli ir į lietuvių kalbą 2021-ais metais pirmą kartą išversta knyga „Robotų pasakos“. Šiame rinkinyje surinktos fantastinės istorijos, kurios parašytos liaudies pasakų forma. Pagrindiniai veikėjai yra robotai, kurie istorijose atlieka tuos pačius dalykus, kurios kitose pasakose daro drakonai, riteriai ar burtininkai.

Stanislavas Lemas buvo kūrybiška asmenybė, kurios fantazija, atrodo, neturėjo ribų. Siūlome internetu įsigyti jo knygų ir susipažinti su filosofinėmis idėjomis bei netikėtais pasauliais.