Valdas Valiukevičius (g. 1963 m., Alytus) – automobilių ekspertas ir lenktynininkas, žurnalistas, laidų vedėjas, prodiuseris.

1981 m. Valdas Valiukevičius baigė vidurinę mokyklą Alytuje, vėliau studijavo žurnalistiką Vilniaus universitete. Baigęs studijas dirbo „Komjaunimo tiesos“ redakcijoje užsienio ir vidaus naujienų skyriuose, dirbo specialiuoju korespondentu.

Valdas Valiukevičius knygos

Rasta: 4

Benzingalviai | Valdas Valiukevičius
-10% su kodu: PATOGU
16,29 €
Kaina su kodu: 14,66 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Dakaro kariai | Valdas Valiukevičius
-10% su kodu: PATOGU
15,89 €
Kaina su kodu: 14,30 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Rasta: 4

Jo pavardę išpopuliarino rubrika „Pirmą kartą“.

Lietuvai atgavus nepriklausomybę Valdas Valiukevičius ėmė rašyti apie kriminalinį pasaulį: Lukiškių kalėjimo paslaptis, gyvenimą Vilniaus stoties rajone ir kt.

Valdas Valiukevičius pasakoja, kad domėjimasis automobiliais – sena šeimos tradicija. Jo tėvas buvo sunkvežimio vairuotuojas, su juo būsimas lenktynininkas dažnai leisdavosi į keliones po Alytaus apylinkes. Paaugęs jis dažnai „pasiskolindavo“ šeimos automobilį ir savarankiškai išmoko jį vairuoti ir remontuoti. Nuo mažens automobilizmu domėjęsis žurnalistas vos atsiradus galimybei rašyti „Lietuvos ryto“ priedui apie automobilius nedvejodamas ėmėsi šio darbo.

Svarbią vietą žurnalisto gyvenime užima Dakaro ralis, mat jame jis dalyvavo ir kaip reporteris, ir kaip šturmanas. Valdas Valiukevičius prisimena, kad sovietmečiu jau žinojo apie „KamAZ“ pasiekimus dykumoje, o įsidarbinęs laikraštyje apie žymiąsias lenktynes sužinojo dar daugiau. Vėliau ištvermės reikalaujančiame ralyje ėmė startuoti lietuvių ekipažai ir vienas iš jų, vadovaujamas Eugenijaus Tumalevičiaus, pasiūlė Valdui Valiukevičiui prisijungti prie komandos kaip reporteriui. Nors ekipažas į lenktynes neišvyko, žurnalistas iškeliavo į Afriką, ten sutiko Arūną Lekavičių, prie kurio ekipažo 2002 ir 2003 m. prisijungė kaip šturmanas.

Nuo 2000 m. kuria televizijos laidas. Buvo laidos „Ekipažas“ prodiuseris, vėliau kūrė laidas „Namai“ ir „Pasaulio ralio čempionatas“. Nuo 2008 m. kuria ir veda LNK laidą „Ne vienas kelyje“. 2007 m. vadovavo žurnalų leidybos grupei, tačiau ilgainiui verslą pardavė ir liko tik žurnalo „Keturi ratai“ vyriausiuoju redaktoriumi.

Valdas Valiukevičius buvo vienas iš Lietuvos žurnalistų autoklubo steigėjų organizavusių populiariuosius „Metų automobilio“ apdovanojimus, tarptautinį ralį „Press ralis“ ir kitus atgarsio susilaukusius renginius. Knygoje „Dakaro kariai“ žurnalistas pasakoja apie lietuvių patirtį sudėtingausiose pasaulio automobilių lenktynėse Dakare.