-5% extra nuolaida perkantiems už 25€ ir daugiau su kodu: PIGU (nuolaidos sumuojasi)

Violeta Židonytė (g. 1960 m. balandžio 6 d. Kaune) – Lietuvos rašytoja, dailininkė, dizainerė, pedagogė, knygų autorė.

Violeta Židonytė yra gerai žinoma asmenybė akademiniame pasaulyje. Paminėsime kelis svarbiausius biografijos faktus. Moteris augo Kaune, kur baigė vidurinę bei dailės mokyklas.

Violeta Židonytė knygos

Rasta: 7

Rasta: 7

Vėliau savo studijas tęsė dabartinėje Vilniaus dailės akademijoje, kur baigė interjero ir įrenginių dizaino studijas.

Darbinė autorės karjera prasidėjo nuo darbo Kauno Buities reklamos biure, kuriame ji kūrė vizualinės reklamos projektus. Vėliau Violeta Židonytė Kauno technologijos universitete studijavo edukologiją.

Nuo 1985-ų metų dailininkė kuria iliustracijas knygoms, lieja akvareles, rengia parodas. Ji surengė daugiau nei dešimt asmeninių parodų bei dalyvavo daugelyje grupinių. Violeta Židonytė jau daugiau nei dešimtmetį dirba Kauno technologijos universite, kur dėsto dailę ir dizainą, taip pat technologijas ir braižybą.   

Autorė priklauso Lietuvos rašytojų sąjungai ir yra išleidusi beveik dvidešimt įvairių knygų. Dalis jų – vadovėliai studentams, pavyzdžiui, „Dizainas I. Grafinis dizainas“ ir „Dizainas II. Projektinis dizainas“. Taip pat rašytoja sukūrė tris romanus: „Vasara eina per greitai“, „Ateik ir pasilik“, „Visada su tavim“ ir išleido poezijos rinkinių. Pati Violeta teigia, kad nežino, kaip save įvardinti – dailininke ar rašytoja.

Tarp skaitytojų ypač populiarūs vaikams skirti leidiniai. Mažyliai pamėgo knygelę „Abėcėlė - mano draugė“, kuri padeda pažinti raides ir gyvūnėlius. Į šį leidinį autorė sudėjo linksmus savo kurtus eilėraštukus bei nuotaikingus piešinėlius. Vaikams raides pristato vis kiti personažai. Taip pat knygoje pateikiamos natos.

„Pakalbėk su lietučiu“ – dar viena eilėraščių ir iliustracijų knygelė, kurioje kalbama apie įvairius gamtos reiškinius ir būdus nuspėti orą. Šis leidinys – originalus senolių išminties lobynas. Norintiems susipažinti su miško gyventojais siūlome smagią iliustruotą dainelę „Geriausia gyventi miške“.

Pagrindinis autorės kūrybos bruožas – išskirtinės iliustracijos ir gera nuotaika alsuojantys, vaikų dėmesį atkreipiantys tekstai. Rašytoja puikiai žino kaip sudominti mažylius ir sukurti užkabintį, dar ilgai cituojamą eilėraštuką. Siūlome atkreipti dėmesį į išskirtinę lietuvių literatūrą ir įdomias bei smagias knygeles pirkti internetu.