Uždaryti

NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Omniva ir LP Express terminalus Lietuvoje
Dingęs Vilnius

-42%

Dingęs Vilnius

(2 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 3-6 darbo dienos
NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Omniva ir LP Express terminalus Lietuvoje
Leidėjas: Versus aureus
Išleidimo metai: 2013
Formatas: 24x34, kieti viršeliai
Puslapių skaičius: 445
ISBN ar kodas: DINGES_VILNIU
Knygos "Dingęs Vilnius" ištrauka (Vilniaus Rotušė)
Dingęs Vilnius - Vilniaus Rotušė 1763 m. (piešinys)
Dingęs Vilnius - Vilniaus Rotušė apie 1835 m. (litografija)

Anotacija

Leidykla „Versus aureus“ pristato legendinę Vlado Drėmos knygą „Dingęs Vilnius“ - monumentalų Vilniaus miesto istoriją įamžinusį kūrinį. Daugiau nei prieš 20 metų išleistos ir bibliografine retenybe tapusios knygos perleidimas yra ilgai lauktas įvykis tiek dailės ir kultūros istorikų sluoksniuose tiek ir pačių vilniečių. Lietuvos dailės istoriko, muziejininko, tapytojo, grafiko, pedagogo, kultūros istorijos tyrinėtojo ir žinovo knyga „Dingęs Vilnius“ – neįkainojamas, nepamirštamas darbas, kurį Vladas Drėma kūrė beveik visą savo gyvenimą. Į leidinį sugulė ne tik vaizdingi, išsamūs autoriaus aprašymai, bet ir sumaniai parinkta iliustracinė medžiaga, atskleidžianti laiko ir žmonių sunaikintus ar pakeistus Vilniaus architektūros paminklus.

Skaitytoją leidinio autorius vedžioja po siauras senamiesčio gatveles ir pilių teritorijas, parodo gynybinę miesto sieną, Lietuvos didikų rezidencijas, pasakoja pastatų istorijas – spalvingu žodžiu piešia didingo miesto panoramą. Apžvelgia ir miesto istoriją, primena nelaimes, niokojusias mūsų sostinę, o remdamasis A. Kirkoru, J. Kraševskiu, J. Franku ir kitais atkuria tikrąją miesto dvasią, seniai nugrimzdusią užmarštin.
Spalvotos ir nespalvotos iliustracijos – o jų net 634 – supažindina su įvairių epochų dailininkų palikimu, kuriame išryškėja miesto charakteris, grožis, tradicijos, kultūra, miestelėnų gyvenimas, papročiai.

Vlado Drėmos „Dingęs Vilnius“ savo informatyvumu ir vaizdine medžiaga tebėra nepranokstamas kūrinys, kuriame sukaupta vertinga istorinė medžiaga žavi paprastą miestietį – mūsų dienų vilnietį, be to, ji būtina architektūros istorikui, restauratoriui ar paveldo sergėtojui kaip tyrimų šaltinis. Anot meno istorikų, per Vilniaus architektūros istoriją autorius meistriškai pateikė tam tikrą Lietuvos dailės istorijos apžvalgą.
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Klaipėda
Internetu:
4,56 €
Knygyne*:
4,56 €
Plungė
4,56 €
Palanga
Internetu:
4,99 €
Knygyne*:
7,49 €
Mažeikiai
4,56 €
Šiauliai
3,97 €
Pažaislis
Internetu:
10,99 €
Knygyne*:
11,99 €
Lietuvos pajūrio regionas
sud. V. Kandrotas, D. Kandrotienė
Internetu:
10,99 €
Knygyne*:
11,99 €
Su meile Lietuva (Maxi)
Sudarė: Lina Beatričė Žukauskienė
40,22 €