Uždaryti

NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Omniva ir LP Express terminalus Lietuvoje
Koranas

-26%

Koranas

(1 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 1 darbo diena
NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Omniva ir LP Express terminalus Lietuvoje
Leidėjas: Obuolys
Išleidimo metai: 2017
Formatas: 15x21, kieti viršeliai
Puslapių skaičius: 624
ISBN ar kodas: 9786090401668
Pirkite dabar!
Internetu: 22,49 €
Knygyne*: 29,99 €
Sutaupote: 7,50 € (26%)
Turime sandėlyje!
Greitas atsiėmimas Vilniuje

Anotacija

„Koranas“ – svarbiausias ir švenčiausias Islamo religijos tekstas, milijonams pasaulio musulmonų atstojantis moralinį, socialinį, teisinį kodeksą. Jame esančios religinės, dorovinės, buitinės ir teisinės normos sudaro rašytinės musulmonų teisės – šariato – pagrindą.

Pasakojama, kad Korano tekstą dievas Alachas per angelą Gabrielių apreiškė pranašui Mahometui VII amžiaus pradžioje. Tradicija teigia, kad tekstas buvo diktuojamas 23 metus, o pranašas, nemokėjęs skaityti ir rašyti, pirmiausia skelbęs Dievo žinią žodžiu. Tik po pranašo mirties pirmą kartą buvo pamėginta surinkti visą mokymą ir jį užrašyti. Netrukus po to speciali kolegija sudarė pirmą kanoninį Korano tekstą, kurio galutinė redakcija nusistovėjo tik 1923 m.

Šventąjį tekstą sudaro 114 surų, kurios dar dalinamos į frazes bei jų fragmentus. Šiuose punktuose slepiasi visa Islamo išmintis, paliečianti visų svarbiausių žmogiškojo gyvenimo sričių klausimus. Nuo Mahometo Mekoje skelbtų priesakų iki socialinės organizacijos ir įstatymų, „Korano“ tekstas iliustruoja arabų visuomenės raidą ir vystymąsi. Semitiškos kultūros terpėje subrendęs tekstas nuolat atsigręžia į savo ištakas Senajame Testamente, čia sutiksime judėjų kultūros veikėjus, tokius kaip Abraomas, Juozapas, Mozė, Dovydas ir net Jėzus, kuris „Korano“ laikomas ne Dievo sūnumi, o vienu iš pranašų.

Šventosios musulmonų knygos tekstas parašytas kaip proza, tačiau jo banguojantys jo žodžiai veikiau primena poeziją ir gilias joje slepiamas prasmes. Čia nerasime smulkmeniškų nurodymų, tiksliai ir preciziškai suformuluotų nuostatų. Gyvenimo išminties poezija vadinamas tekstas skirtas ne tik sužadina religinius išgyvenimus, bet ir kuria estetinį pasitenkinimą.

Musulmonams „Koranas“ – autentiškas ir gyvas Dievo žodis, todėl laikoma, kad jo tekstas negali būti verčiamas į kitas kalbas. Visas išverstas versijas jie laiko tik literatūriniais kūriniais, interpretacijomis ir pagalbiniais aiškinimo tekstais. Dievas kalba amžina kalba, turinčia daugybę sluoksnių, kurių vertimas negali perteikti. Ir vis dėlto ši knyga išlieka populiari kitose kultūrose, pasirodo vis nauji jos vertimai, sulaukiantys dėmesio net tarp kitų religinių bendruomenių atstovų.

„Korano“ tekstas davė pradžią turtingai islamo tautų kultūros raidai. Šis impulsas pagimdė islamo teologiją, teisę, kalbos mokslus, kreipė šių kraštų filosofijos ir istorijos vystymąsi. Kitose kultūrose šventraščio tekstas padarė literatūrinę įtaką – tai vienas iš pasaulinės prozos paminklų, kurio atgarsiai suskamba Oriento literatūros kūriniuose.

"Pažymime, kad šis literatūrinis Korano reikšmių vertimas į lietuvių kalbą buvo patikrintas ir suredaguotas bendradarbiaujant kartu su LMSDC – Muftiatu. Šioje knygoje nėra minimi dalykai, kurie nors kokiu būdu prieštarautų Islamo pagrindams ir mokymams. Todėl mes neprieštaraujame, kad šis Korano reikšmių vertimas būtų spausdinamas ir platinamas. "
Lietuvos musulmonų sunitų dvasinis centras – Muftiatas

Vertė Romas Jakubauskas, Sigitas Geda

Atsiliepimai

2018 m. rugsėjo 13 d.
Deividas
Gaila, kad čia nėra tikrasis Koranas. Faktiškai visi vertimai iš arabų kalbos yra pamodifikuoti, be to, pats Koranas turi ir priedus, kuriuose ir yra esminės Islamo doktrinos apibrėžiančios netgi musulmono buitines smulkmenas, higieną - čia to irgi nerasite, nekalbant apie tai, kad nepaklusnią žmoną reikia mušti (jų galima turėti net 4, o kitatikes galima imti kaip sekso verges),o gėjus numesti nuo aukščiausio pastato mieste.
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Stačiatikybė. Stačiatikių bažnyčios mokymo apybraižos
Sergejus Bulgakovas
Internetu:
5,69 €
Knygyne*:
6,49 €
Budistų meditacija
Samdhongas Rinpočė
Internetu:
2,99 €
Knygyne*:
3,99 €
Abraomo vaikai. Žydų, krikščionių ir musulmonų bendruomenių apžvalga
Joseph Longton
Internetu:
6,79 €
Knygyne*:
10,29 €
Scientologija
L. Ronas Habbadas
Internetu:
4,79 €
Knygyne*:
5,99 €
Senovės graikų religija
Tadeusz Zielinski
Internetu:
3,76 €
Knygyne*:
4,21 €