Uždaryti

Politinių teorijų istorija

-26%

Politinių teorijų istorija

(0 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 2 darbo dienos
Leidėjas: Margi raštai
Išleidimo metai: 2008
Formatas: 16x24, kieti viršeliai
Puslapių skaičius: 938
ISBN ar kodas: 9789986093497
Pirkite dabar!
Internetu: 14,99 €
Knygyne*: 19,99 €
Sutaupote: 5,00 € (26%)
Turime sandėlyje!
Greitas atsiėmimas Vilniuje

Anotacija

Tai labai išsami ir informatyvi politinių teorijų istorija, viena iš geriausių pasaulinėje literatūroje. Daugiau kaip keturis dešimtmečius šis veikalas laikomas pavyzdiniu šios srities vadovėliu. Veikalą sudaro trys dalys: pirmojoje aptariamos antikinės miesto-valstybės teorijos nuo Sokrato iki kinikų; antroji dalis skirta visuotinės bendruomenės teorijai; trečiojoje - stambiausioje - dalyje analizuojamos nacionalinės valstybės teorijos, pradedant naujaisiais laikais ir baigiant dvidešimtojo amžiaus politinėmis doktrinomis. Didelis veikalo pranašumas yra tai, kad politinės teorijos analizuojamos bendrame filosofinės minties ir kultūros kontekste, tad knyga verta ne tik politikų, politologų, bet ir filosofų, kultūrologų, kitų humanitarinių mokslų specialistų bei plačiosios visuomenės dėmesio.

Recenzija

Recenzijos autorius: Mindaugas Peleckis, www.mpeleckis.eu

Norėdami suvokti, kas vyksta mus valdančių vyrų ir moterų galvose, turėtume į jas įlįsti. Tai beveik neįmanoma, bet kartais progą suprasti diktatorius ir šiaip valdovus suteikia tokios knygos, kaip ši. Išsami studija suskirstyta į tris dalis: „Miesto-valstybės teorija“, „Visuotinės bendruomenės teorija“ ir „Nacionalinės valstybės teorija“. Kadangi esu šiek tiek futuristas, pasigendu šiame 1973 m. veikale (pirmasis leidimas profesoriaus George’o Hollando Sabine’o buvo sudarytas dar 1937 m.!) skyriaus „Ateities valstybės teorija“. Manau, šį, ketvirtąjį, skyrių galime parašyti, remdamiesi ankstesniaisiais, tik su pataisomis. Abejotina, kad ateityje žemę valdys klonai ar robotai, juolab kitų planetų atstovai arba nežmoniškai padidėję vabzdžiai, kojas prisimontavę delfinai ar dar kas nors. Jie visi net bijos prisiartinti prie homo sapiens, apie kurio veiklą taip niūriai kalbama neseniai plačiai nuskambėjusiame pusiau dokumentiniame filme „Namai“. Juk žmogus gali žudyti „savus“ ir „svetimus“ be jokio gailesčio, tremti juos kuo toliau, niekinti, vogti, naikinti, parazituoti... Kam reikalingi tokie pavaldiniai? Manau, tik tokiems pat kaip jis. Žmogus skamba išdidžiai, nes yra tuščias kaip puodas, o skamba dažniausiai jo ego.

Tokio niūriojo futurizmo mintys apima skaitant šią klasikinę knygą. O joje kaip tikroje enciklopedijoje rasime gausybę įdomių faktų faktelių. Pasirodo, kadaise Egipto ir Mesopotamijos atžvilgiu Graikija buvo periferija, Indija – nepalyginti labiau izoliuota, o Kinija beveik visiškai atskirta (p. 35). Tačiau graikai pagimdė šiuolaikinę politiką, ir jų palikuonys dabar, maždaug 2500 metų praėjus, keikia savo išrastąją demokratiją, tapusią didžiausiu išbandymu žmonijai. Prisidengiant šiuo žodžiu, žudomi žmonės. Lygiai kaip ir prisidengiant Dievu, tauta, gentimi, klanu, brolija... Žmonės visada ieškojo pasiteisinimų savo kainiškajam pradui. Ir juos rado.

Pamąstęs suvoki, kad kai kurie klausimai pergyvena ne tik žmones, bet ir epochas, maino spalvas. „Ką daryti?“ – klausė Leninas 1902 m. to paties pavadinimo brošiūroje, kurioje atvirai žavėjosi teroristais. 1905 m. Iljičius pasakė, kad literatūra turi tapti didžiulio socialdemokratinio mechanizmo „rateliu ir sraigteliu“. Ar dabartinė valdžia nepanaudojo šios idėjos?.. Juk kostiumus kolekcionuojantis funkcionierius liepė skaityti senas knygas. Skaitau. Ir matau Lenino žodžius iš senos knygos: „Partija menkai suprato, kokią atsakomybę ji prisiėmė...“ (p. 802)

Išvados – per kitus Seimo rinkimus.


Skaityti daugiau Suskleisti
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Kairė ir dešinė. Politinė skirtis (serija "academia")
Norberto Bobbio
Internetu:
1,99 €
Knygyne*:
4,69 €
Politiniai mitai ir mitologijos (serija "academia")
Raoul Girardet
Internetu:
1,99 €
Knygyne*:
5,99 €
Ukraina po Oranžinės revoliucijos: vidaus ir užsienio politikos tendencijos
V. Gražulis, R. Lopata, E. Petronė, E. Račius, V. Sirutavičius, Ž. Šatūnienė, A. P. Žielys
Internetu:
1,45 €
Knygyne*:
5,76 €
Lietuvos istorija, XII tomas, 1 d. Sąjūdis: nuo "Persitvarkymo"  iki Kovo 11-osios
Česlovas Laurinavičius, Vladas Sirutavičius
Internetu:
6,59 €
Knygyne*:
8,59 €
Politika
Aristotelis
Internetu:
10,99 €
Knygyne*:
14,79 €
Apmąstymai apie Prancūzijos revoliuciją
Edmund Burke
Internetu:
10,99 €
Knygyne*:
13,79 €
Suomija ir Lietuva
Stasys Skrodenis
Internetu:
4,79 €
Knygyne*:
5,99 €
Parlamentinė kontrolė. II dalis. Praktika
Gintaras Kalinauskas
Internetu:
19,09 €
Knygyne*:
24,39 €
100 Suomijos naujovių
Red. Iikka Taipale
10,99 €
Valstybės tarnyba užsienio šalyse: raida ir tendencijos
A. Minkevičius, V. Smalskys
Internetu:
5,99 €
Knygyne*:
7,99 €