⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Alvydas Unikauskas (g. 1956 m. lapkričio 4 d., Kaunas) – medicinos mokslų daktaras, Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto profesorius, vidaus ligų gydytojas, pastaruosius šešis metus plačiau žinomas kaip laidos „Klauskite daktaro“ vedėjas. Vieniems jo pavardė asocijuojasi su beatodairiška kova su nesveika mityba, cukraus vartojimu ir žalingu gyvenimo būdu.

Alvydas Unikauskas knygosKiti neįsivaizduoja vakaro be laidos  „Klauskite daktaro“, kur kiekvieną kartą gydytojas pateikiama begalę patarimų, kaip be didelių pastangų džiaugtis geresne savijauta. Pastaraisiais metais profesorius gydytojas Alvydas Unikauskas tapo vienu žinomiausių Lietuvos gydytojų ir pelnytai vadinamas sveikos gyvensenos autoritetu. Kad jo patarimai, perspėjimai ir idėjos pasiektų kuo platesnį ratą žmonių, jis ėmėsi plunksnos ir parašė knygą „Klauskite daktaro“.

Profesorius Alvydas Unikauskas gimė Kaune, inžinieriaus ir buhalterės šeimoje. Jis prisimena, kad užaugo namuose, kuriuose dažnai buvo pasakojama apie tremtį – didelė dalis giminaičių nukentėjo nuo sovietinio teroro. Šešerių pradėjęs lankyti mokyklą, berniukas susidomėjo sportu ir lankė graikų-romėnų imtynes. Jis ir šiandien įsitikinęs, kad imtynės – tai viena iš geriausių aktyvių veiklų, lavinančių ne tik kūną, bet ir mintis.

Alvydas Unikauskas niekada nesvarstė galimybės tapti gydytoju – buvo įsitikinęs, kad po mokyklos stos į Politechnikos institutą gimtajame Kaune. Tačiau 11 klasėje mama pradėjo, kaip jis pats sako, „sistemingą ataką“ – Unikauskų šeimoje nebuvo dienos, kad nebūtų užsimenama, jog Alvydui derėtų rinktis mediciną. Galiausiai tėvai pasiekė savo ir A. Unikauskas iškeitė pradėtas stomatologijos studijas į mediciną.

Gydytojas teigia, kad pasiruošimas kiekvienai laidai yra malonus užsiėmimas, verčiantis kaip reikiant pasukti galvą. Ir juokauja, kad net studijų laikais jam netekdavo kaityti tiek daug literatūros. Kalbėdamas apie ligas ir jų profilaktiką, Alvydas Unikauskas stengiasi neakcentuoti gydymo proceso medikamentais – jam svarbu įrodyti, kad didžiausią įtaką žmonių sveikatai daro pasirinktas gyvenimo būdas ir mityba. Jis pabrėžia galimybę užbėgti ligoms už akių, jei sąmoningai pasirinksime sveiką gyvenimo būdą, aktyviau sportuosime ir atsisakysime žalingų įpročių bei kenksmingų maisto produktų.

Alvydo Unikausko žmona Marina – taip pat medikė. Jie abu kartu mokėsi vienoje klasėje, tačiau po mokyklos jų keliai išsiskyrė, o vėliau – vėl susitiko. Kartu jie užaugimo dukrą ir du sūnus. Dukra Laura seka tėvų pėdomis, o sūnūs pasirinko finansų sektorių. Alvydas Unikauskas dievina bliuzą. Tai pat prisipažįsta kartais skaitantis ezoterines knygas – nepriima jų už gryną pinigą, bet sako, jog kitoks požiūris taip pat įdomus ir naudingas.