Tūkstančiai knygų IKI 5€ RINKITĖS ČIA >>>

0

Anne Tyler (g. 1941 m. spalio 25 d., Minesota, JAV) - viena žymiausių šiuolaikinių JAV rašytojų,  literatūros kritikė. Apdovanota Pulitzerio premija, dvidešimties romanų autorė.

Anne Tyler knygos


Antrasis kvėpavimas | Anne Tyler
Nuolaida knygai -59%
7,59 € 18,39 € *
Turime sandėlyje
Tik vienas žingsnis | Anne Tyler
Nuolaida knygai -52%
7,59 € 15,49 € *
Turime sandėlyje
Kur dingo gandras Grantas | Anne Tyler
Nuolaida knygai -26%
12,99 € 17,49 € *
Turime sandėlyje
Laikrodžio šokis | Anne Tyler
Nuolaida knygai -22%
11,99 € 15,29 € *
Turime sandėlyje

Daugelio jos romanų veiksmas vyksta Baltimorėje, Pensilvanijos valstijoje, kur gyvena pati autorė ir kur turistams vedamos ekskursijos pagal „Anne Tyler romanų motyvus“.

Jos knygų veikėjai visiškai išbaigti ir puikiai sugalvoti bei detaliai aprašyti. Autorė daugiausia rašo apie amerikiečių šeimas ir santuokas. Ji net yra lyginama su Jane Austin.

Anne jau būdama trejų metų pasakodavo sau įvairias istorijas, kad galėtu lengviau užmigti. Labiausiai vaikystėje mėgtos knygos buvo Virginijos Lee Burton „Mažasis namas“ ir „Mažosios moterys“.

Rašytojos karjerą pradėjo nuo trumpų apsakymų į universiteto laikraštį, o vėliau ir į didesnius laikraščius. Pirmąją knygą išleido 1964 metais. Deja pati autorė nėra patenkinta savo pirmaisiais darbais, kuriems anot jos, trūksta apgalvotų veikėjų.

Autorė pradėjo vėl kurti tik 1970 metais, kai šiek tiek paaugino savo vaikus. Ji nemėgo dalinti interviu bei viešai rodytis. Pirmasis gyvas interviu įvyko tik 2012 metais, po 40 metų kūrybos.