0

Užmirštas desantas. Slaptos Šaltojo karo istorijos

  • Nuolaida knygai -27%
Kaina internetu: 10,99 €
Kaina knygyne: 14,99 €*
Sutaupote: 4.00 € (27%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Užmirštas desantas. Slaptos Šaltojo karo istorijos

  • Leidėjas: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 18x25, minkšti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 248
  • ISBN ar kodas: 9786094800610

2021-03-31 10.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Užmirštas desantas. Slaptos Šaltojo karo istorijos" aprašymas

Istoriko Arvydo Anušausko knyga „Užmirštas desantas: slaptos Šaltojo karo istorijos“ – šnipų istorijos Lietuvoje 1949–1956 m.

Tai knyga apie plačiau netyrinėtą britų ir sovietų žvalgybos konfliktą, kurio abiejose pusėse sutinkamos lietuviškos pavardės.

Nors kai kas ir sako, kad Šaltasis karas sugrįžta, tikrasis XX a. antrosios pusės konfliktas po truputį nugrimzta užmarštin. Niekas nepamena daugelio pokario metais įvykdytų operacijų, kurios kartais prilygsta geriausiems detektyvams. Kai Lietuvos miškuose vyko partizaninis karas, sovietų žvalgyba dorojosi ir su kitais iššūkiais – pavyzdžiui, britų slaptąja žvalgyba MI6.

Istorijos apie šnipus visada audrina žmonių vaizduotę – pirmiausia todėl, kad jos susijusios su paslaptimis. Šiandien ši informacija jau prieinama, bet guli giliausiuose archyvose. Istorikas Arvydas Anušauskas knygoje „Užmirštas desantas. Slaptos Šaltojo karo istorijos“ leidžiasi jų tyrinėti ir atskleidžia, kaip Vakarų tarnybos įsijungė į laisvės kovą siųsdamos į Baltijos šalis apmokytą personalą.

Šie vyrai mokėsi MI6 žvalgybos mokykloje Čelsyje, Londone, treniravosi Portsmuto apylinkėse, Vaito saloje ar Velso Snoudono kalno papėdėj. Jie atplaukė guminėmis valtimis Baltijos jūra ir išsilaipino naktį į šiaurę nuo Palangos, prie Užavos švyturio. Kas jie buvo – britų žvalgybos agentai ar laisvės kova tikintys didvyriai? Knygoje „Užmirštas desantas. Slaptos Šaltojo karo istorijos“ pasakojama šių žmonių istorija, supažindinama su jų apmokymo programa – nuo gebėjimo konspiruotis iki tekstų šifravimo, nuo radiogramų siuntimo iki savigynos priemonių.

Lietuvos pajūryje prasidėjusi istorija driekėsi iki Kauno ir Vilniaus, jos pėdsakai veda į Latviją ir Estiją. Jos keliai ėjo per Lenkiją, Švediją, Rytų ir Vakarų Vokietiją, Didžiąją Britaniją. Ji įtraukė dešimtis žmonių ir pareikalavo keliolikos gyvybių. Ji geriausiai liudija, kokio masto klastos ir dezinformacijos metodų arsenalą siekdami savo tikslų naudojo sovietai.

Arvydas Anušauskas pasakoja, kad idėja parašyti knygą turi ilgą istoriją. Pirmiausia buvo sumanytas dokumentinis filmas, parašyti scenarijai ir po dešimtmečio pasirodė tyrimas, sukurtas pagal vieną šių scenarijų temų. Autorius intriguoja – anksčiau nesidomėjęs skaitytojas kai kuriuos istorijos faktus sužinos pirmą kartą, nors apie britų slaptosiose tarnybose tarnavusius lietuvius rašė tiek patys anglai, tiek lietuviai.

Parašykite atsiliepimą apie "Užmirštas desantas. Slaptos Šaltojo karo istorijos"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Istorija ir visuomenė

Arvydas Anušauskas parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Užmirštas desantas. Slaptos Šaltojo karo istorijos, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Užmirštas desantas. Slaptos Šaltojo karo istorijos aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Užmirštas desantas. Slaptos Šaltojo karo istorijos už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Užmirštas desantas. Slaptos Šaltojo karo istorijos? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Arvydas Anušauskas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Užmirštas desantas. Slaptos Šaltojo karo istorijos" perkama kartu