Tik šiandien! -5% extra nuolaida su kodu: PIGU (nuolaidos sumuojasi)

Cressida Cowell (g. 1966 m. balandžio 15 d., Londonas, Anglija) – anglų rašytoja, knygų vaikams autorė.

Moteris gimė Londone, tačiau didžiąją dalį gyvenimo praleido atokioje saloje Škotijos pakrantėje.

Cressida Cowell knygos

Rasta: 4

Rasta: 4

Rašytoja pasakoja, kad sala buvo labai nedidelė ir čia nebuvo nei kelių, nei namų, nei elektros ir jokių galimybių susisiekti su išoriniu pasauliu. Dar daugiau – maža sala neturėjo net pavadinimo. Šeimą čia atgabendavo valtininkas, sugrįždavęs tik po dviejų savaičių. Jei įvykdavo nelaimė, likdavo tik viltis, kad vyras nepamirš jų pasiimti.

Mergaitei paaugus, tėvai čia pasistatė namą, įsigijo valtį ir gyvenimas pasidarė kiek stabilesnis – tiesa, čia vis dar nebuvo nei televizijos, nei elektros, todėl Cressida Cowell didelę laiko dalį rašydavo ir piešdavo. Tėtis jai vakarais pasakodavo apie vikingų žygius ir tarpusavyje kariaujančias gentis. Saloje šeima praleisdavo šešias savaites per metus – būsimajai rašytojai tai buvo galimybė pabėgti į svajonių ir vaizduotės pasaulį.

Baigusi mokyklą Cressida Cowell studijavo anglų kalbą Oksfordo universitete. Vėliau Brightono universitete ji įgijo iliustratorės specialybę. Baigdama šias studijas Cressida Cowell sukūrė pirmąją vaikams skirtą knygą, pasirodžiusią 1998 m. Nuo to laiko ji parašė dar dešimt iliustruotų knygų – viena iš jų 2006 m. buvo apdovanota „Nestle“ vaikų literatūros premija.

Didžiausios sėkmės sulaukė rašytojos knygų serija „Kaip prisijaukinti slibiną“. Ją kurti Cressida Cowell ėmėsi 2002 m., pamaniusi, kad atėjo laikas išleisti knygą ir vyresnio amžiaus vaikams. Įstoriją įkvėpė moters vaikystės prisiminimai ir tėvo pasakojimai apie viduramžius, paslaptingą  vikingų ir mitinių būtybių pasaulį. Iš viso Cressida Cowell parašė net dvylika šios serijos knygų! Apžvalgininkai įvertino kūrėją kaip vaikų literatūros novatorę, o žurnalas „Philosophy Now“ už „kovą prieš kvailumą“ ir nagrinėjamų temų aktualumą  2015 m. jai skyrė Filosofo apdovanojimą.

Šiuo metu moteris su vyru Simonu, dukterimis Maisie ir Clementine bei sūnumi Alexanderiu gyvena Londone. Į lietuvių kalbą išverstos keturios autorės knygos – tai „Burtininkų amžius. Raganių karalius“, „Kaip prisijaukinti slibiną“, „Kaip tapti piratu“ ir „Burtininkų amžius. Kerų plėšikai“.