TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Elif Shafak (g. 1971 m. spalio 25 d.) – Turkijos rašytoja, moterų teisių aktyvistė.

Elif Shafak – daugybę apdovanojimų pelniusi britų ir turkų rašytoja. Ji yra išleidusi 19 knygų, iš kurių 12 yra romanai. Rašytojos kūriniai išversti į 55 kalbas.

Elif Shafak knygos

Rasta: 7

Išeinančių medžių sala | Elif Shafak
-30% su kodu: KALĖDOS
9,73 €
Kaina su kodu: 6,81 €
Turime sandėlyje
Stambulo pavainikė | Elif Shafak
-30% su kodu: KALĖDOS
9,73 €
Kaina su kodu: 6,81 €
Turime sandėlyje
Keturiasdešimt meilės taisyklių | Elif Shafak
-30% su kodu: KALĖDOS
23,36 €
Kaina su kodu: 16,35 €
Turime sandėlyje
10 minučių 38 sekundės šiame keistame pasaulyje | Elif Shafak
-30% su kodu: KALĖDOS
7,79 €
Kaina su kodu: 5,45 €
Turime sandėlyje
Trys Ievos dukterys | Elif Shafak
-30% su kodu: KALĖDOS
17,52 €
Kaina su kodu: 12,26 €
Turime sandėlyje
Rasta: 7

Romanas „10 minučių 38 sekundės šiame keistame pasaulyje“ pateko į trumpąjį Booker premijos sąrašą.

BBC knygą „Keturiasdešimt taisyklių“ įtraukė tarp 100 romanų, suformavusių mūsų pasaulį.

Elif Shafak yra politikos mokslų daktarė ir dėstė įvairiuose Turkijos, JAV ir Jungtinės Karalystės universitetuose, įskaitant Oksfordo universitetą. Ji taip pat yra Bardo koledžo humanitarinių mokslų daktarė. Rašytoja priklauso Karališkajai literatūros draugijai bei užima viceprezidentės pareigas.

Ši asmenybė ne tik talentinga kūrėja, bet ir aktyvi moterų teisių, LGBTQ+ teisių ir saviraiškos laisvės gynėja. Vieši Elif Shafak pasisakymai įkvepia tūkstančius žmonių, ji du kartus skaitė kalbą „TED Global“. Rašytoja bendradarbiauja su svarbiausiais leidiniais visame pasaulyje.

Elif Shafak gimė Strasbūre, o tėvams išsiskyrus grįžo į Turkiją, kur ją augino motina bei močiutė. Ji teigia, kad augti disfunkcinėje šeimoje buvo sunku, tačiau vaikystė nepatriarchalinėje aplinkoje turėjo teigiamos įtakos.

Pagrindinis rašytojos kūrybos bruožas – gebėjimas iš esmės užčiuopti skaudžias ir nepatogias temas. Daug jos geriausiais laikomų kūrinių prieinami ir Lietuvos skaitytojams. Juos, kaip ir visą pasaulį, sužavėjo romanas „Keturiasdešimt meilės taisyklių“. Šioje knygoje vystomos dvi lygiagrečios istorijos, kurios rutuliojasi skirtingu laiku ir skirtingose vietose, tačiau puikiai papildo viena kitą. Kūrinyje pinasi amžių ir kultūrų paslaptys.

Dar vienas didelio populiarumo sulaukęs romanas – „Stambulo pavainikė“. Šis kūrinys talpina tautinės tapatybės paieškas, kosmopolitišką Stambulą, jaunystę, Vakarų ir Rytų konfliktą, armėnų genocidą bei draugystę. Kai šis skaudų istorijos tarpsnį primenantis romanas pasirodė Turkijoje, rašytojai buvo pateikti kaltinimai dėl turkiškumo diskreditavimo. Byla buvo nutraukta tik po to, kai sulaukė tarptautinio dėmesio.

Į Booker premijos trumpąjį sąrašą įtrauktas romanas „10 minučių 38 sekundės šiame keistame pasaulyje“ pasakoja apie palaužtą, tačiau labai drąsią moterį, kuriai gyvenimas nepagailėjo skaudžių iššūkių.

Elif Shafak savo vardą literatūros pasaulyje įtvirtino ilgam. Kviečiame pasidomėti jos kūryba ir knygų įsigyti internetu.