TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Keturiasdešimt meilės taisyklių

5.0
(2 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 23,36 €
Kaina su kodu: 16,35 €
Nuolaidos kodas: KALĖDOS
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 18-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2023-10-06 Asta

Įtraukianti, užburianti, net nepastebi, kaip verti vis naują knygos lapą ir nori sužinoti, o kaip gi viskas bus toliau! O taisyklės, tai amžinos tiesos, yra apie ką pamąstyti.


2023-12-31 23.357 InStock
Į krepšelį

Knygos "Keturiasdešimt meilės taisyklių" aprašymas

Vienos populiariausių šiandienos Turkijos rašytojų Elif Shafak kūrinį "Keturiasdešimt meilės taisyklių" tiksliausiai galima apibūdinti kaip „romaną romane“. Tai dvi lygiagrečios istorijos, kurios rutuliojasi skirtingu laiku ir skirtingose vietose, tačiau puikiai papildo viena kitą. Bendros temos atsispindi dviejose tolimose, šimtmečių viena nuo kitos skiriamose kultūrose. Tai nėra paprasta ir lengva istorija, tapoma vien šviesiais potėpiais. Laimingas gyvenimas turi savo kainą, tačiau, kaip moko „Keturiasdešimt meilės taisyklių“, gyvenimas kančioje kainuoja dar brangiau.

XIII amžius Anatolijoje įtemptas – čia susikerta politiniai ir religiniai interesai. Krikščionys ir musulmonai pjauna vieni kitus, brolis stoja prieš brolį, o rytinė Viduržemio jūros pakrantė skendi kraujyje. Būtent šių tragiškų įvykių sūkuryje iškyla garsus islamo mistikas Rumis, aplink save subūriantis gausų mokinių būrį. Net praėjus šimtmečiams jo mokymas įkvepia – jo mintis atranda šiais laikais gyvenanti keturiasdešimtmetė namų šeimininkė Ela. Ar jos padės jai pakeisti savo gyvenimą?

Ela Rubinštein – nelaimingai ištekėjusi moteris. Ji nusprendžia įsidarbinti literatūros platinimo agentūroje. Pirmoji jos užduotis – perskaityti paslaptingojo Aziz Zahara parašytą romaną „Saldi šventvagystė“ ir parašyti recenziją. Romanas, pasakojantis apie tolimą svetimą epochą, nežavi Elos. Tai istorija apie sufijų filosofijos mokytoją Rumį ir jo mokinį poetą Šamsą. Tačiau puslapis po puslapio romanas vis labiau įtraukia moterį. Ne mažiau nei knyga, ją ima dominti ir jos autorius, su kuriuo ji pradeda bendrauti vis intymesniais elektroniniais laiškais.

„Šio kūrinio rašymas tikriausiai mane pačią pakeitė labiau, nei galiu suprasti ar papasakoti. Kiekviena knyga tam tikra prasme mus keičia, kai kurios labiau, nei kitos. Jos keičia ne tik skaitytojus, bet ir pačius rašytojus, o „Keturiasdešimt meilės taisyklių“ man tapo būtent tokia knyga. Kai baigiau ją rašyti, buvau kitas žmogus, nei kūrybos pradžioje.“
Elif Shafak

„Romanas supažindina skaitytoją su sufijų filosofija, kuri gali tapti atsvara radikaliam ir fundamentaliam islamo orientui, ir vartotojiškai judėjo-krikščionių Vakarų tradicijai. Ji gali užpildyti tuštumą, kuri atsirado abiejų mąstymo srovių šerdyje. Elif Shafak kiek nepastovi ir kontraversiškai vertinama rašytoja, bet jei ji nuspręs ir toliau atspindėti dvasingumą savo tekstuose, rašytoja neabejotinai mes stiprų iššūkį Paulo Coelho dominavimui. Aktualus, kviečiantis susimąstyti ir teigiamą žinutę siunčiantis romanas pasmerktas tarptautinei sėkmei.“
The Independent

Elif Shafak (Elif Šafak; g. 1971 m.) – žymiausia ir populiariausia jaunesniosios kartos turkų rašytoja, šiuo metu gyvenanti tai Stambule, tai Londone. Kontroversiška, aistringa jos proza pakerėjo daugybę viso pasaulio skaitytojų, jos kūriniai išversti į daugiau nei dvidešimt kalbų. Lietuviškai išleistas jos skandalingiausias romanas „Stambulo pavainikė“ (Tyto alba, 2010 m.).


  • Pavadinimas originalo kalba: The Forty Rules of Love
  • Autorius: Elif Shafak
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2023
  • Knygos puslapių skaičius: 400
  • Formatas: 15x23, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789986169154
  • Vertėjas: Rasa Drazdauskienė
  • Iš kokios kalbos versta: anglų

Kiti taip pat domėjosi


2023-10-06

Įtraukianti, užburianti, net nepastebi, kaip verti vis naują knygos lapą ir nori sužinoti, o kaip gi viskas bus toliau! O taisyklės, tai amžinos tiesos, yra apie ką pamąstyti.

2019-04-25

Nuostabi, be galo gili knyga, paremta sufijų filosofija ir legendine Rumio ir Šamso istorija. Tai - persipynusių įvairių amžių, kultūrų žmonių gyvenimų ir jų istorijų audinys, kuriame skleidžiasi meilės (plačiąja prasme) atspalviai, gelmės ir paslaptys. Knygą skaityti galima daug kartų, kiekvienąkart atrandant sau ką nors svarbaus.

Parašykite atsiliepimą apie "Keturiasdešimt meilės taisyklių"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Keturiasdešimt meilės taisyklių", Elif Shafak. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Elif Shafak su knyga "Keturiasdešimt meilės taisyklių" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Keturiasdešimt meilės taisyklių" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Elif Shafak. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Keturiasdešimt meilės taisyklių" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Keturiasdešimt meilės taisyklių" perkama kartu