0

„Haris Hūlė“ – skandinaviško detektyvo žanro knygų serija. Haris Hūlė – personažas, sukurtas garsaus norvegų autoriaus Jo Nesbo.

Jo Nesbo knygų galima rasti daugelio norvegų namuose, o šis autorius tapo įkvėpimu kitiems kūrėjams.

Haris Hūlė knygos


Šikšnosparnis | Jo Nesbo
12,49 €
Turime sandėlyje
Pentagrama | Jo Nesbo
14,39 €
Turime sandėlyje
Šarvuota širdis | Jo Nesbo
15,29 €
Turime sandėlyje
Sniego Senis | Jo Nesbo
14,39 €
Turime sandėlyje
Vaiduoklis | Jo Nesbo
14,39 €
Turime sandėlyje
Nemezidė | Jo Nesbo
14,39 €
Turime sandėlyje
Gelbėtojas | Jo Nesbo
14,39 €
Turime sandėlyje
Policija | Jo Nesbo
13,49 €
Turime sandėlyje
Tarakonai | Jo Nesbo
12,49 €
Turime sandėlyje
Peilis | Jo Nesbo
14,99 €
Turime sandėlyje
Troškulys | Jo Nesbo
12,49 €
Turime sandėlyje
Raudongurklė | Jo Nesbo
12,39 €
Turime sandėlyje

Nėra skandinavų rašytojo, kuriančio detektyvus ar trilerius, kuris nebūtų palyginimas su Jo Nesbo.

Knygų seriją „Haris Hūlė“ šiuo metu sudaro dvylika dalių. Pirmą kartą šis personažas pasirodė kriminaliniame romane „Šikšnosparnis“. Pažinties su skaitytojais pradžioje Hariui buvo šiek tiek virš trisdešimt, jis – talentingas inspektorius, gaudantis nusikaltėlius. Hūlė yra antiherojus, užkariavęs milijonų skaitytojų širdis. Jis alkoholikas, nemokantis palaikyti santykių, tačiau mylimas tiek kolegų, tiek artimųjų, tiek tų, kurie nekantriai laukia naujos knygos.

Pirmoje knygoje Haris Hūlė vyksta į Australiją, kur stebi kolegų darbą ir įsitraukia į žmogžudysčių tyrimą.

Antroji knygų serijos dalis – „Tarakonai“. Šį kartą inspektorius siunčiamas į Tailandą, kur turi pasirūpinti, kad skandalingos politikos šulo žmogžudystės aplinkybės neiškiltų į viešumą. Tačiau Bankoke Hūlę vilioja opiumo rūsiai ir paslaptys, tykančios iš už kiekvieno kampo.

Detektyvų ciklą tęsia trečioji dalis „Raudongurklė“. Ši knyga 2005-ais metais buvo pripažinta geriausiu visų laikų Norvegijos kriminaliniu romanu. Jis pasakoja apie karą, meilę ir paslaptingas žmogžudystes.

Ketvirta dalis – „Nemezidė“. Hariui teks ne tik aiškintis įvairius nusikaltimus, bet ir buvusios merginos mirtį. Pamažu pradės aiškėti, kad tyrimai siejasi vienas su kitu.

Penktoji knygų serijos dalis – „Pentagrama“. Osle siautėja serijinis žudikas, kas penkias dienas paliekantis naują auką. Inspektoriui Hūlei teks prasibrauti pro alkoholio liūną ir sustabdyti nusikaltėlį.

Šešta ciklo knyga –„Gelbėtojas“. Haris Hūlė gilinasi į Gelbėjimo armijos paslaptis, kur sukasi milžiniški pinigai ir rezgamos intrigos.

Septintoji dalis – „Sniego senis“. Ši knyga ne tik sulaukė itin palankių atsiliepimų, bet ir buvo ekranizuota.

Seriją tęsia aštuntoji knyga „Šarvuota širdis“, devinta dalis „Vaiduoklis“, dešimta dalis „Policija“, vienuolikta dalis „Troškulys“ ir galiausiai vainikuoja dvyliktoji knyga „Peilis“.

Paskutinės trys dalys gerokai patampė skaitytojų nervus, nes autorius Jo Nesbo kas kartą žadėjo, kad tai jau paskutinė knyga, tačiau palikdavo tokią intrigą, kad skaitytojai reikalaute reikalavo tęsinio. Jei dar neatradote Hario Hūlės serijos, rekomenduojame nelaukti ir visas knygas įsigyti internetu.