0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Jo Nesbo

Jo Nesbø (g. 1960 metų kovo 29 dieną Oslas, Norvegija) - norvegų rašytojas, muzikantas.

Jo Nesbo – žinoma ir reikšminga asmenybė ne tik tarp skandinavų, bet ir tarp viso pasaulio kriminalinės literatūros gerbėjų.

Jo Nesbo knygos

  1. 1
  2. 2

Makbetas | Jo Nesbo
Nuolaida knygai -27%
13,99 €
18,99 € *
Tarakonai | Jo Nesbo
12,49 €
15,59 € *
Policija | Jo Nesbo
13,49 €
16,79 € *
Šikšnosparnis | Jo Nesbo
12,49 €
15,59 € *
Peilis | Jo Nesbo
Nuolaida knygai -30%
14,99 €
21,29 € *
Troškulys | Jo Nesbo
Nuolaida knygai -27%
12,49 €
16,99 € *
Sūnus | Jo Nesbo
Nuolaida knygai -23%
13,49 €
17,39 € *
  1. 1
  2. 2

Paties rašytojo biografija gana spalvinga, kaip ir jo knygų veikėjų.

Autorius laikomas perkamiausiu Norvegijoje. Tačiau jo detektyvai išversti į daugiau nei penkiasdešimt kalbų ir visose šalyse kopia į topų viršūnes. Tiesą sakant, beveik kiekvienas naujas skandinavų šalių ar aštresnių kriminalinių trilerių rašytojas lyginamas su Jo Nesbo ir jo iškeltą kartelę naujokams peržengti keblu.

Jo Nesbo tikrai neplanavo tapti rašytoju ir savo karjerą siejo su futbolu. Ir tai nebuvo tuščios svajonės, nes vaikinas žaidė Norvegijos aukščiausios lygos komandoje „Molde“, o mokslams dėmesio neskyrė, nes profesionaliems žaidėjams jie nereikalingi. Tačiau tokias ambicijas aplaužė kelio trauma.  

Dėl prastų mokymosi rezultatų Jo Nesbo negalėjo stoti į aukštąją mokyklą, tad užsirašė į karinę tarnybą. Grįžęs perlaikė egzaminus ir įstojo mokytis į Norvegijos ekonomikos ir verslo mokyklą. Baigęs mokslus dirbo finansų srityje. Studijų metu būsimas rašytojas buvo prisijungęs prie muzikos grupės, kur iš pradžių grojo gitara, vėliau tapo vokalistu. Prisijungęs prie kitos grupės „Di Derre“ Jo Nesbo vis dar koncertuoja.

Pamažu artėjame prie autoriaus literatūrinės karjeros ir kūrybos. O jį į šį pasaulį pastūmėjo sudėtingas laikotarpis. Jo Nesbo dieną dirbo finansininku, vakare grojo su grupe, išgyveno skyrybas ir jausdamas, kad nuo visko pavargo pasiėmė pusės metų atostogas bei išvyko į Australiją. Tuo metu leidėjai jam pasiūlė parašyti knygą apie „Di Derre“ gastroles. Nesbo sutiko, tik knygą parašė apie detektyvą Harį Hūlę.

Pirmoji šios serijos dalis – „Šikšnosparnis“. Paskutinė (kol kas) – 2019-ais metais pasirodęs kriminalinis romanas „Peilis“. Tai dvyliktas detektyvas, kuriame bylas tiria inspektorius Haris Hūlė. Šis ciklas išryškino svarbiausią Jo Nesbo kūrybos bruožą: gebėjimą įžvelgti tamsiausias žmogaus sielos kerteles.

Jo Nesbo bibliografijoje yra ir kito žanro kūrinių. Jis rašo ir vaikams. Į lietuvių kalbą buvo išversta knyga „Daktaras Proktoras ir galbūt pasaulio pabaiga“. Taip pat skaitytojai turėjo progą susipažinti su sušiuolaikinta Šekspyro pjese „Makbetas“.

Kviečiame įvairiomis premijomis apdovanoto autoriaus kūrinius įsigyti internetu ir patiems paieškoti atsakymo, kodėl autorius toks populiarus.