TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Julia Cameron (g. 1948 m. kovo 4 d., Libertyville, Ilinojus, JAV ) – amerikiečių rašytoja, mokytoja, menininkė, poetė, dramaturgė, filmų kūrėja, žurnalistė.

Išgarsėjo parašiusi knygą „Kūrėjo kelias“ 1992 metais. Autorė kuria jau daugiau nei trisdešimt metų.

Julia Cameron knygos

Rasta: 2

Kūrėjo kelias. Praktinės kūrybingumo pamokos | Julia Cameron
-40% su kodu: KALĖDOS
17,95 €
Kaina su kodu: 10,77 €
Turime sandėlyje
Rasta: 2

Ji yra parašiusi 40 knygų, tarp kurių ir grožinės literatūros kūriniai, ir bestseleriais tapusios patarimų knygos apie kūrybingumą. Jos knygos verčiamos į daugiau nei 35 kalbas, visame pasaulyje parduota per 4 milijonus egzempliorių. Ji kuria dainas, eiles, dirba teatre, televizijoje, kine.

J. Cameron augo Čikagos priemiestyje. Studijavo Džordžtauno universitete, vėliau perėjo į Fordham universitetą. Rašė leidiniams The Washington Post ir Rolling Stone. Tai įvairiausių žanrų kūrinius – nuo detektyvų iki poezijos ar maldų, nuo esė iki politinių straipsnių.

1976 metais susituokė su pasaulinio garso režisieriumi Martin Scorsese. Jie susitiko, kai J. Cameron kalbino jį žurnalui Roling Stone. Julia Cameron buvo antroji M. Scorsese žmona. Sutuoktiniai po metų išsiskyrė, tačiau sulaukė dukters, o vėliau bendradarbiavo kurdami tris filmus.

Savo memuaruose J. Cameron smulkiai papasakojo apie savo nuosmukį, priklausomybes nuo alkoholio ir narkotikų, kurie sukėlė sąmonės aptemimus, paranoją ir psichozę. 1978 metais Julia Cameron pasiekė tokią būseną, kai rašyti ir gerti nebebuvo įmanoma. Ji nustojo piktnaudžiauti narkotikais ir alkoholiu ir pradėjo mokyti kaip atskleisti savo kūrybingumą. Netrukus pasirodė ir žinomiausia jos knyga „Kūrėjo kelias“, o po jos ir keletas tęsinių, išplečiančių pirmosios knygos mokymą.

Pristačiusi kūrybingumą kaip autentišką dvasinį kelią, J. Cameron sulaukė palaikymo ir iš religinių bendruomenių – budistų, sufijų, katalikų. Jos išleistos maldų knygos sulaukė pripažinimo ne tik dėl skleidžiamo optimizmo, bet ir ir dėl praktiško požiūrio.

J. Cameron įvairiose mokyklose ir centruose mokė kaip kurti filmus, kaip atskleisti savo kūrybingumą, kaip išmokti rašyti. Ji vis dar skaito paskaitas ir keliauja po visą pasaulį. Jos gyvenimas vis dar pilnas naujų iššūkių – ji kuria miuziklus, rašo, kuria filmus. Savo muzikinę karjerą pradėjo būdama beveik keturiasdešimties ir sulaukė kritikų liaupsių už talentą ir melodijos bei ritmikos pajautimą.

„Daugelis iš mūsų neturime supratimo, kokie esame kūrybingi. Esame kur kas labiau apdovanoti nei manome. Mano siūlomos priemonės padės šias dovanas puoselėti.“

Julia Cameron gyveno Los Andžele, Čikagoje, Niujorke, Vašingtone. Šiuo metu gyvena Naujojoje Meksikoje.